Skip to main content

Zdecydowanie nie chcesz, aby Twój pies korzystał z łazienki w twoim domu. Właśnie dlatego właściciele lubią zabierać ich na zewnątrz, gdy widzą znaki, że Fido musi odejść. Niektórzy będą przerażeni, że mocz ich psa wydaje się zabijać trawę.

Dzieje się tak, ponieważ mocz składa się z dużej ilości azotu. Jeśli twoja trawa dobrze rośnie, gleba będzie miała cały potrzebny azot. Nadmierna ilość powoduje, że trawa najczęściej zmienia kolor na brązowy lub żółty. Problem ten nasila się, jeśli użyjesz nawozu do trawnika, który dodaje glebie dodatkowy azot.

Płeć twojego psa wpływa również na to, jak dużo trawy jest przebarwione. Obie płcie uwalniają mocz z podobnym stężeniem azotu i kwasu moczowego. Jednak mężczyźni mają tendencję do oddawania moczu na drzewach, skrzynkach pocztowych, hydrantach i innych przedmiotach.

Nie dotyczy to jej koleżanek. Twoja suka kucnie i umieści cały mocz w jednym miejscu. Tak wysoka koncentracja dramatycznie zwiększa ryzyko zabicia moczu przez psa. Jest kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby uniknąć tego problemu.

Z jakiegoś starego powodu nie chcesz mieszać się z pH swojego psa. Na pewno nie chcesz tego zrobić bez uprzedniej konsultacji z weterynarzem. Twój lekarz weterynarii może po prostu zalecić zmianę karmy dla psów. Pokarmy zawierające bardziej przyswajalne białko prawdopodobnie pomogą uniknąć problemu z trawą.

Istnieją również suplementy, które pomagają w problemie, że mocz psa psuje trawę. Musisz jednak uzyskać specjalną poradę od weterynarza, zanim przekażesz ją swojemu psu.

Innym sposobem na uratowanie trawnika jest przeszkolenie psa w korzystaniu z mniej widocznych obszarów. Przynajmniej nie będziesz musiał radzić sobie z wieloma przebarwionymi plamami na podwórku. Po tym, jak Twój pies skorzysta z łazienki, możesz przepłukać obszar wężem, aby zapobiec przebarwieniom.

Jak już się dowiedziałeś, nawóz do trawników zawiera azot. Jeśli używasz nawozu, upewnij się, że nie zawiera on zbyt wiele. Jeśli Twój pies oddaje mocz w nawożonym ogrodzie, najprawdopodobniej będziesz mieć problemy z plamami.

Należy również pamiętać, że mocz Twojego psa, który zabija trawę, może nie być spowodowany przez samego zwierzaka. Inne zwierzęta mogą przyjść do twojej posesji, aby się ulżyć. Głównym sposobem uniknięcia tego scenariusza jest zbudowanie ogrodzenia wokół ogrodu. Ogrodzenia nie mogą jednak trzymać z dala bardziej elastycznych zwierząt, takich jak koty.

[ff id=”7″]