Skip to main content

Przegląd

Jamajka, trzecia co do wielkości z wysp karaibskich, każdego roku przyciąga ponad milion odwiedzających. Jest to największy anglojęzyczny naród na Karaibach – fakt ten przyczynia się do jego rosnącej popularności. Wyspa wysp ma zapierające dech w piersiach wybrzeże z pięknymi plażami, mistycznymi niebieskimi górami, iskrzącymi wodospadami i kilkoma żeglownymi rzekami. Dzięki zróżnicowanemu krajobrazowi Jamajka jest idealnym miejscem podróży na Karaibach na pełne przygód, aktywne wakacje.

działania

Istnieje kilka organizatorów wycieczek, którzy mogą pomóc w zaplanowaniu podróży przygodowej. Jednym z takich touroperatorów jest Chukka Caribbean Adventures, firma, która otrzymała wiele nagród. Możesz wziąć udział w kilku ekscytujących przygodach na świeżym powietrzu, w tym w bardzo popularnej oryginalnej trasie baldachimem. W ramach wycieczki możesz cieszyć się dwugodzinną przejażdżką na linie po koronach drzew w bujnej dżungli. Po przypięciu paska, ścigaj się po drucie i zobacz spektakularny krajobraz z lotu ptaka, który rozwija się 600 stóp pod tobą.

Ocho Rios to jedno z najbardziej znanych miejsc wakacyjnych na Jamajce. Tutaj możesz zobaczyć wodospady Dunns River, gdzie woda spływa po śliskich skałach, a następnie tworzy mały basen poniżej. Szczególną cechą tego wodospadu jest to, że możesz nie tylko cieszyć się widokiem spadającej wody, ale także wspinać się na śliskich skałach i wspinać się na szczyt wodospadów. Jak powiedziałem, skały są śliskie, a zobaczysz ludzi trzymających się za ręce, tworzących ludzki łańcuch i balansujących w górę. Możesz także skorzystać z pomocy przewodnika, aby wspiąć się na wodospady. Nie trzeba dodawać, że widok ze szczytu wodospadu jest po prostu spektakularny.

W pobliżu znajduje się Dolphins Cove, gdzie można ćwiczyć szereg działań, w tym pływać z delfinami. Możesz wybrać pakiet wycieczkowy, który obejmuje kąpiel z delfinami i inne działania, takie jak kapitanie własnej mini łodzi i zwiedzanie wybrzeża. Weź kajak ze szklanym dnem i odkryj fascynujący podwodny świat. Snurkuj i wchodź w interakcje ze płaszczkami i oglądaj zabawny pokaz rekinów.

Jamajka oferuje także wczasowiczom różnorodne możliwości nurkowania. Nurkowie mogą podejść do wraków, podwodnych jaskiń, raf koralowych i lasów gąbczastych. Woda jest ciepła, a widoczność wysoka. Widoczność może dochodzić do 100 stóp w niektórych obszarach. Niektóre z najlepszych miejsc do nurkowania to Sala Tronowa w pobliżu Negril i Rafa Ricky’s. Na wyspie jest kilku profesjonalnych operatorów nurkowania. Możesz także skontaktować się ze stowarzyszeniem turystycznym, aby uzyskać listę licencjonowanych operatorów.

mieszkanie

Jamajka ma kilka światowej klasy kurortów i prywatnych willi karaibskich. Rzeczywiście, wyspa jest pionierem koncepcji wynajmu wakacyjnego i te wille są zdecydowanie najpopularniejszym wyborem zakwaterowania. Bez względu na to, czy przebywasz w kurorcie, hotelu czy willi, personel pomoże Ci zaplanować zajęcia na świeżym powietrzu na Jamajce.

[ff id=”1″]