Skip to main content

Twitter kupuje zgrabną telewizję

Kto by pomyślał, że telewizja będzie kiedykolwiek bardziej towarzyska? Twitter chce to zrobić, zgadzając się na zakup Snappy TV, firmy rozpoczynającej udostępnianie wideo w San Francisco. Ten ruch wydaje się być drugim krokiem w ambicji Twittera, aby wejść do telewizji społecznościowej. Pierwszym krokiem jest zaprezentowanie aplikacji Vine w zeszłym roku. Klienci Snappy TV to między innymi Fox Sports, Universal Sports i ABC News. Różne firmy medialne już używają Snappy TV do publikowania aktualizacji sportowych i innych filmów na Twitterze. Ta umowa pozwoli Twitterowi na tworzenie dużej części filmów, co chciał zrobić od jakiegoś czasu. Jak dotąd obie strony były podekscytowane ceną zakupu.

Telefony Google i Microsoft oferują „przełącznik zabicia”

Wraz z rozpowszechnianiem się technologii niewiele osób nie zgadza się z tym, że kradzież smartfonów jest nadal smutną rzeczywistością, a ostatnie liczby pokazują tylko, że prawdopodobieństwo jej zwiększenia jest większe. Mając to na uwadze, dwóch gigantów technologicznych, Google i Microsoft, ogłosiło niedawno, że ich przyszłe modele smartfonów będą miały przełącznik zabijania, który pozwoli użytkownikowi wyłączyć smartfon i uniemożliwić korzystanie ze złodzieja. Prokurator generalny z Nowego Jorku Eric Schneiderman powiedział również, że przy firmach takich jak Google i Microsoft na pokładzie prawie 95% smartfonów będzie miało wyłączniki typu kill. Najnowsza wersja Apple iOS ma wyłącznik awaryjny o nazwie „Blokada aktywacji” i oprogramowanie śledzące, które wymaga hasła, zanim iPhone lub iPad będzie można zresetować. Samsung wprowadził podobną funkcję o nazwie „Blokada reaktywacji” w maju.

Podczas gdy wielu uważa, że ​​niewielka poprawa polega na uniknięciu kradzieży smartfonów, są tacy, którzy uważają, że zaangażowanie rządu doprowadzi nas do orwellowskiego scenariusza, w którym firmy oferujące telefony komórkowe są w stanie to zrobić. Zamachowanie telefonu w celu ukarania nielojalnego klienta lub po dwuletniej umowie serwisowej. Chociaż będą oczywiste zachęty finansowe dla operatorów sieci, dodanie przełącznika zabójstwa może zniechęcać do kradzieży smartfonów. Czy to działa czy nie? Musimy tylko poczekać i zobaczyć.

Aplikacja promująca „yo-ing”

Yo to nowa aplikacja do przesyłania wiadomości zaprojektowana w celu zmiany sposobu wysyłania tekstu przez nasz telefon. Aplikacja została opracowana przez przedsiębiorcę z Tel Awiwu, który najwyraźniej uważa, że ​​140 znaków to zbyt wiele, aby sobie z tym poradzić. Ponieważ słowo „yo” może oznaczać coś dla każdego, aplikacja pozwala powiedzieć prawie wszystko, co chcesz, z wyjątkiem zamówienia pizzy. Ale czy naprawdę możesz nazwać to aplikacją do przesyłania wiadomości, jeśli nie możesz jej wpisać? Ambasada?

wniosek

Oto najważniejsze wiadomości z naszego portalu informacyjnego dotyczącego technologii, na które nie zwrócił uwagi, na jakie zasługuje.

[ff id=”4″]