Skip to main content
Podróże

Najważniejsza rzecz do wędrówki na jednodniową wędrówkę

Wędrujesz swobodnie po pobliskim wodospadzie? A może planujesz podbić trudny szczyt? W każdym razie bardzo ważne jest, aby przygotować odpowiedni sprzęt i zabrać go ze sobą. Natura jest bardzo nieprzewidywalnym miejscem, a najmniejsze rzeczy mogą oznaczać różnicę między małym nieszczęściem a dużym dylematem.

Pamiętaj, aby zabrać ze sobą następujące ważne rzeczy na jednodniową wędrówkę:

ochrona przed słońcem

Nawet jeśli prognoza mówi, że będzie pochmurno, nie oznacza to, że nie potrzebujesz odpowiedniej ochrony przed słońcem. Dobra ochrona przeciwsłoneczna, spolaryzowane okulary przeciwsłoneczne, balsam do ust SPF i rondo z kapeluszem to wszystko, czego potrzebujesz, aby się zabezpieczyć. Ciężkie oparzenia słoneczne i spierzchnięte usta nie są czymś, czego chcesz po dniu pełnym wrażeń wędrówek.

Jedzenie i przekąski

Potrzebujesz całej energii, aby przygotować swoje ciało na jednodniową wędrówkę. Po dobrym, pożywnym posiłku weź ze sobą wystarczająco dużo przekąsek, aby zmniejszyć kalorie podczas jazdy. Batony energetyczne, suszone owoce, suszone owoce i orzechy to dobry wybór. Jeśli chcesz coś ciężkiego na lunch lub kolację, weź ze sobą kanapki lub liofilizowane posiłki. Nie zapomnij zabrać ze sobą wystarczającej ilości wody!

woda

To oczywiste. Chcesz zachować nawodnienie podczas całej wędrówki. Woda ochładza Cię, gdy jest gorąco, i utrzymuje ciepło, gdy robi się chłodniej. Woda pomaga również zapobiegać kontuzjom, ponieważ pomaga utrzymać porządek mięśni i stawów.

Dodatkowe ubrania

Pogoda i temperatura mogą się szybko zmieniać na zewnątrz. Dlatego lepiej mieć pod ręką dodatkową odzież (przebrać się lub założyć). Idealne jest zastosowanie dodatkowej warstwy izolacji, abyś mógł ogrzać się, gdy temperatura spadnie.

Apteczka

Bezpieczeństwo powinno być Twoim najwyższym priorytetem na zewnątrz. Dlatego ważne jest pakowanie zestawu pierwszej pomocy. Możesz kupić paczkowany zestaw, który jest łatwą opcją i zwykle zawiera wszystkie akcesoria do drobnych obrażeń.

światło

Zawsze miej przy sobie dobre źródło światła, nawet jeśli nie planujesz przejść obok ciemności. Wycieczki często trwają dłużej niż oczekiwano. Przynieś mały zestaw startowy ognia, jeśli chcesz rozpalić ogień podczas wędrówki.

nawigacja

Kompas i mapa są koniecznością podczas każdej wędrówki, nawet jeśli wędrujesz z grupą lub przewodnikiem. Jest to przydatne, gdy musisz się zgubić lub znaleźć drogę powrotną. Po prostu dowiedz się, jak z nich korzystać!

Przeżyj bezpieczną i płynną przygodę żeglarską, zabierając ze sobą te ważne rzeczy na jednodniową wędrówkę!

[ff id=”1″]