Skip to main content
Podróże

Najważniejszy sprzęt do wędrówek górskich

Wspinaczka na gigantyczną górę może być bardzo wyzwalającym doświadczeniem. Spacer po wysokiej górze, która jest tak blisko natury i otoczona jest spokojnym otoczeniem, może okazać się orzeźwiającym doświadczeniem. Dobrą rzeczą jest to, że potrzebujesz niesamowicie ograniczonego wyboru sprzętu do wędrówek górskich, jeśli chcesz wędrować po górach. Jeśli planujesz pełną przygód wyprawę górską, zapoznaj się z poniższą listą sprzętu.

Główny sprzęt wędrowców górskich

W przeciwieństwie do turystyki tradycyjnej, turystyka górska wymaga dużo więcej edukacji i sprzętu dla wygody, bezpieczeństwa i przydatności. To może być ogromne wyzwanie, ponieważ twoje drogi oddechowe stają się nierówne na początku wspinaczki, nie możesz oddychać łatwo i nikt nie może się z tobą skontaktować, aby cię uratować. Tak więc cały sprzęt potrzebny do działania jako system podtrzymywania życia i potrzebny dla własnego bezpieczeństwa. Jeśli wybierasz się na wędrówkę po górach, powinieneś zabrać ze sobą następujący sprzęt.

karabinek

Jeśli wybierasz się na samotną wycieczkę górską, zdecydowanie powinieneś mieć ze sobą karabińczyki. Karabińczyki to małe metalowe klipsy, które zwykle są wykonane z aluminium. Do wędrówek potrzebujesz karabinków, aby utknąć na powierzchni góry lub nawet przymocować do niej sprzęt. Karabinków można używać do różnych celów, w zależności od kształtu i stylu. Możesz również użyć większych karabińczyków blokujących, aby zabezpieczyć i zabezpieczyć linę na powierzchni góry. Możesz użyć nieblokujących karabinków do przechowywania innych urządzeń i klipów, których nie potrzebujesz.

urządzenie kopii zapasowej

Jeśli chcesz upaść podczas wędrówki po górach, zawsze powinieneś mieć przy sobie urządzenie zabezpieczające. Urządzenie asekuracyjne to mała jednostka z dwoma szczelinami, przez które przechodzi lina. Jeśli nie podróżujesz samotnie, możesz skorzystać z urządzenia asekuracyjnego, aby wędrować powyżej lub poniżej partnera. Jeśli przejdziesz się nad partnerem wędrówki, możesz pociągnąć za linę, gdy partner zacznie spadać lub odwrotnie.

porcelana

Jeśli wybierasz się na wędrówkę po górach, potrzebujesz innego ważnego sprzętu. Możesz nosić pasek jak spodnie, które spoczywają na biodrach. Podczas wędrówki należy użyć uprzęży, aby przymocować urządzenie asekuracyjne lub linę i nosić sprzęt. Pasek działa jak siatka bezpieczeństwa podczas wędrówki po górze i upewnij się, że nosisz go wystarczająco ciasno, aby nie wyślizgnąć się, gdy wylądujesz do góry nogami.

kabel

Lina jest bardzo ważnym sprzętem dla turystów górskich, dla których używasz specjalnej liny. Jeśli idziesz na smyczy, przywiąż linę do uprzęży. W ten sposób podczas wspinaczki będziesz nosić ze sobą linę. Możesz włożyć śruby i karabińczyki w powierzchnię góry, aby przymocować do niej linę. W ten sposób możesz złapać partnera w razie upadku, jeśli korzystasz z urządzenia asekuracyjnego, a pod tobą znajduje się turysta.

obuwie

Ponieważ góry mają nierówną powierzchnię, należy nosić buty trekkingowe przypominające korki z kolcami i śladami profilowymi, aby zapewnić stabilne oparcie na nierównej powierzchni. Takie buty zapobiegają poślizgnięciu się podczas wędrówki po górach.

kask

Wielu turystów górskich nie docenia znaczenia kasku, ale jest to niezbędny sprzęt dla turystów górskich. Nawet jeśli wędrujesz po górze, zawsze istnieje ryzyko, że zepsuty kawałek górzystego terenu spadnie na Ciebie, a Twój hełm ochroni głowę przed uszkodzeniem.

Inne wyposażenie

Chociaż był to główny sprzęt do wędrówek górskich, którego możesz potrzebować w zależności od twoich preferencji i stylu, możesz również użyć kilku innych narzędzi. Część tego sprzętu zawiera krzywki, torby kredowe na zimę i taśmy.

Jeśli kiedykolwiek wybierzesz wycieczkę górską, niezależnie od tego, czy jesteś sam, czy z partnerem wędrownym, nie przegap ważnego sprzętu do wędrówek górskich wspomnianego powyżej.

[ff id=”1″]