Skip to main content

Chorwacja jest jednym z tych krajów, w których chcesz po prostu spróbować wszystkiego i zobaczyć każde możliwe miejsce. Ten kraj jest tak piękny i bogaty kulturowo, że bardzo trudno było nam wybrać nasze miejsca docelowe. Byliśmy w Chorwacji z inną parą w zeszłym roku, świętując 25 rocznicę ślubu.

Nie dlatego, że lubimy przebywać z ludźmi na wakacjach, ale kiedy zaproponowali, że przybędą, po prostu nie możemy się oprzeć. W Chorwacji bardzo nam się podobało, ale było jedno miejsce, które zaparło nam dech w piersiach. Karlobag to małe miasteczko na wybrzeżu Adriatyku. Karlobag znajduje się na wyspie Pag i oferuje piękne pasmo górskie Velebit.

Dotarliśmy domyślnie do Karlobagu, ponieważ jeden z naszych przyjaciół (tymczasowo) stracił paszport, więc nie mogliśmy wyjechać z kraju. Zdecydowaliśmy spędzić większość naszego dłuższego pobytu i pojechać do wschodniej granicy Chorwacji do Karlobag. W tym mieście znajduje się górskie miasteczko Gospic na wschodzie i Senj na północy. W tym obszarze znajduje się rzeka Gacka, która jest bardzo piękna.

Karlobag ma długą historię i był bardzo ważny dla Chorwacji. Wędrując po mieście, odkryliśmy jego długą historię. Zostało założone 14 marca przez Karola IV, znanego jako Święty Rzymski Cesarz. Naszym pierwszym przystankiem podczas „Eksploracji Karlobagu” był Kotor. Jest to obszar archeologiczny. Archeolodzy znaleźli tu również pozostałości średniowiecznych domów i niektóre prehistoryczne osady. To miejsce jest tak niesamowite, że można sobie wyobrazić starych cesarzy i cywilów spacerujących po brukowanych ulicach. Można tu również znaleźć pozostałości starego średniowiecznego kościoła.

Fantastycznym miejscem w Karlobag jest Crikvenica. Ta część ma wiele zabytków i jest obowiązkowa dla każdego odwiedzającego. To piękne miasto ma piękny port, a wiele restauracji i restauracji Crikvenica znajduje się na niewielkim terenie między Dubrą

[ff id=”1″]