Skip to main content

Spójrzmy prawdzie w oczy. Przełomy w medycynie pozwoliły nam żyć dłużej i zdrowiej. Jednym z obszarów, na którym naukowcy nadal się koncentrują, jest starzenie się. Eksperci pracują z silną zdolnością organizmu do samoleczenia. Wiedzą, że elastyna i kolagen są białkami, które odgrywają ważną rolę w gojeniu i wspieraniu struktury i siły ciała … w tym skóry, kości i stawów. Ale jeśli chodzi o wytwarzanie tych białek w laboratorium, czy naukowcy mogliby opracować działające kremy z kolagenu elastynowego?

Cóż, możesz pomyśleć, że odpowiedź brzmi tak, w oparciu o samą liczbę produktów, o których mówi się, że zawierają te białka przeciwstarzeniowe. Dobra wiadomość szybko się rozprzestrzenia, a kiedy opinia publiczna dowiedziała się o działaniu tych białek na gojenie zmarszczek, zapotrzebowanie na zabiegi pielęgnacyjne oparte na kolagenie gwałtownie wzrosło.

Niektóre osoby nie mogły pójść do dermatologa wystarczająco szybko, aby uzyskać kolagen do wstrzykiwań. Chociaż poprawa tego leczenia jest dość dramatyczna, wiąże się z pewną ceną. Z jednej strony wysoka cena biletu, ale także ból, czas powrotu do zdrowia i potrzeba powtarzania tego procesu co kilka miesięcy.

Łatwo więc zrozumieć, dlaczego kremy z kolagenu elastynowego byłyby atrakcyjne. Firmy kosmetyczne nie tracą czasu na zaspokojenie popytu na tego typu przeciwzmarszczkowy krem ​​do twarzy. Ale czy te produkty są tak skuteczne jak kolagen do wstrzykiwań? Niestety odpowiedź brzmi „nie”.

Naukowcy nie mogli powielić strukturalnej złożoności kolagenu i elastyny. Opracowali oni kosmetyczną jakość tych białek, która niestety nie jest molekularnie zgodna z ludzką skórą. Skóra nie jest w stanie wchłonąć bardzo dużych cząsteczek zawartych w kremach kolagenowych z elastyny.

Produkty te osadzają się na powierzchni skóry i dają jędrniejsze, mocniejsze uczucie, które niestety po pewnym czasie znika.

Prawda jest taka, że ​​naukowcy mogą „złamać” kod do odtwarzania białka elastyny ​​w swoich laboratoriach przez długi czas. W międzyczasie niektóre firmy kosmetyczne koncentrują się na opracowywaniu produktów, które stymulują produkcję naturalnego kolagenu i elastyny ​​w organizmie. Ale jak to robisz?

Cóż, działa z naturalną zdolnością organizmu do samoleczenia. Najbardziej skutecznym sposobem na reaktywację zdrowego funkcjonowania jest dostarczenie osłabionym komórkom składników odżywczych i energetyzujących. A ponieważ ta zdolność uzdrawiania jest naturalna, naukowcy zrezygnowali z syntetycznych składników i zwrócili się do substancji uzyskanych z natury. Ma to sens, prawda?

Naturalne składniki, takie jak wakame phytessence (japońskie wodorosty), olej z awokado, masło shea, keratyna, witamina E, aby wymienić tylko kilka, mają strukturę molekularną, która jest bardzo dobrze kompatybilna z ludzką skórą. Substancje te mają również silne składniki odżywcze, które, jak wykazano, stymulują zdrowe funkcje komórek … w tym przywracają produkcję kolagenu i elastyny.

Prawdopodobnie zastanawiasz się, dlaczego nie słyszałeś o tych ekscytujących przełomach w nauce przeciw starzeniu się? Wiele z tych badań odbywa się w krajach po drugiej stronie świata. Nowa Zelandia jest jednym z tych krajów, w których systemy dostarczania kosmetyków dla wysoce skutecznych związków roślinnych robią ogromne postępy. Koncentruje się na badaniach, rozwoju i testowaniu przy minimalnej reklamie.

Być może trzeba przyjrzeć się bliżej, aby znaleźć te zabiegi, ale są one dostępne. Kupowanie elastynowych kremów kolagenowych to tylko strata czasu i pieniędzy. Chociaż istnieją skuteczne metody leczenia, takie jak kolagen do wstrzykiwań, stosowanie produktów do pielęgnacji skóry, które wspierają naturalne zdolności lecznicze organizmu, jest znacznie łatwiejsze, trwalsze, mniej bolesne i równie skuteczne.

Odwiedź moją stronę internetową, aby dowiedzieć się więcej o niesamowitych substancjach biologicznych, które pomagają radykalnie poprawić zdrowie i wygląd skóry.

[ff id=”7″]