Skip to main content

Możliwa łatwopalność dachu krytego strzechą (lub innego naturalnego materiału, np. Gontów drewnianych) jest często przyczyną, dla której właściciele domów nie decydują się na pokrycie domów słomą.

Masz rację – trzciny są łatwopalne …

i są w błędzie – żyjemy obecnie w czasach, gdy nauka jest w stanie przekształcić materiał łatwopalny w materiał niepalny (nawet trudnopalny) (mam wielką nadzieję, że jesteśmy tylko krok od wynalezienia niepalnych zapałek bezpieczeństwa ).

W przeszłości dachy kryte strzechą rozwiązały ten problem, zanurzając słomę w błocie. Utworzyła twardą, niepalną skorupę nad strzechą, więc była dość bezpieczna w przypadku niewielkich pożarów (iskier kominowych itp.).

W dzisiejszych czasach masz o wiele więcej opcji, aby uczynić swój dach kryty strzechą ognioodpornym.

Warto rozważyć następujące metody ochrony przeciwpożarowej dachu krytego strzechą:

Spraye ognioodporne do dachów krytych strzechą

Na rynku jest kilka substancji, takich jak Flame Stop I-DS, który zapobiega rozprzestrzenianiu się płomieni poprzez rozwój reakcji chemicznej samogaszenia.

Większość z nich jest dostępna w postaci aerozolu (sprayu).

Ognioodporne folie aluminiowe

Ponieważ aluminium jest absolutnie niepalnym materiałem (jest to metal, który może wytrzymać wysokie temperatury), nawet cienka folia pomaga termicznie oddzielić intruzów twojego domu od dachu (jest to metoda, która nie chroni samego materiału dachu Spalają go, gdy jego przeznaczeniem jest ogień, ale oddzielają pozostałe części domu, chroniąc przed płomieniami z dachu).

Nietoperze ognioodporne (nietoperze ze słomy) Są one zwykle używane do wypełnienia przestrzeni ramy dachu między kratownicami. Pałeczki strzechowe to tak naprawdę pasy Rockwool, które oddzielają strzechę od innych części domu.

Czy uważasz, że żadna z powyższych metod nie zapewni wystarczającej ochrony domu przed pożarem?

Osobno może nie zrobiliby … ale dlaczego ich nie połączysz? Otrzymujesz naprawdę niezawodny, odporny na wodę i ogień, naturalny, ekologiczny i fajnie wyglądający materiał słomy, który utrzymuje się przez lata i można go szybko i niedrogo naprawić.

[ff id=”3″]