Skip to main content
Zdrowie

Nieplanowane wskazówki dotyczące ciąży dla par

Nierzadko para odkrywa, że ​​będą rodzicami, jeśli jest to ostatnia sytuacja, z którą chcieliby się spotkać w życiu.

Nieplanowana ciąża może prowadzić do tortur psychicznych u niektórych młodych ludzi.

W tym artykule chcę dać młodym ludziom nieplanowane wskazówki dotyczące ciąży, aby mogli przetrwać tę burzę, gdy znajdą się w takiej sytuacji.

Co więc zrobić, jeśli okaże się, że masz dziecko, którego nie planowałeś?

1. Przyjaciel powinien wspierać swoją dziewczynę

Pierwszą rzeczą do zrobienia, gdy wiesz, że twoja dziewczyna będzie miała dziecko, jest zobowiązanie się do jej wsparcia. Zapewnij ją o swojej miłości i zobowiązuj się do pozostania z nią.

Zachęcaj ją, mówiąc jej, że wszystko powinno być w porządku. Niech poczuje, że nie pomyliła się, kiedy zaakceptowała cię jako swoją przyjaciółkę.

Unikaj słów typu „Czy jesteś dzieckiem? Jak możesz pozwolić sobie na zajście w ciążę? Nie jestem gotowa na dziecko! Musisz to przerwać, w przeciwnym razie to koniec!” To duma, że ​​musisz przełknąć w interesie dziecka.

Zrozum, że twoja dziewczyna przechodzi emocjonalną zmianę. Wypowiadaj więc słowa, które uspokajają i uspokajają umysł.

2. Akceptuj rzeczywistość

Musisz zmierzyć się z faktem, że oboje zostaniecie wkrótce nowymi rodzicami. Dlatego angażujcie wszystkie swoje umiejętności i emocje w dyskusje na temat tego, co teraz robicie, aby ocalić sytuację, a nie z zamiarem obwiniania się nawzajem, obwiniania się nawzajem i płukania się nad sobą.

3. Zapomnij o przeszłości

Skupienie się na przeszłości i popełnionym błędzie przypomina jazdę po drodze z oczami w lusterku wstecznym.

Tak, od czasu do czasu zastanów się nad popełnionym błędem, aby móc uczyć się lekcji – lekcji, które pomogą Ci uniknąć tego błędu w przyszłości. Jednak oboje musicie skupić się na drodze. Staraj się patrzeć w przyszłość.

Ponadto wybacz sobie i wybacz swojemu partnerowi. Pamiętaj, że jako osoba musisz czasem popełniać straszne błędy.

Jeśli wybaczysz sobie, oboje wiesz, że możesz wykorzystać wszystkie swoje umiejętności intelektualne do sesji burzy mózgów, aby opracować konstruktywne pomysły na rozwiązanie problemu.

4. Wybierz Resilient

Nieplanowana ciąża może być bardzo stresująca dla nastolatków, szczególnie jeśli oboje jesteście nastolatkami. Wynika to z tego, że przechodzicie już przez wewnętrzne zmiany, z którymi czasami trudno sobie poradzić. Kiedy więc dodamy taką negatywną zmianę zewnętrzną, możesz poczuć, że cały świat dobiega końca.

Musisz więc być odpornym, aby móc przetrwać burzę i żyć dalej. Odporność to zdolność powrotu do zdrowia po szokujących wiadomościach lub rozczarowaniach bez przerywania lub uczenia się dostosowywania do zmian.

Decyzja o byciu odpornym pomaga ci na trzy sposoby:

· Pomoże ci przetrwać nową sytuację, aby nie wpływać na twoje studia lub pracę.

· Pomoże ci spojrzeć na pozornie okropną sytuację i dostrzec w niej szansę.

· Mniej prawdopodobne jest przyjmowanie narkotyków lub picie alkoholu, jeśli nowa sytuacja Cię przytłacza.

5. Staraj się być cierpliwy wobec ukochanej osoby

Nieplanowana ciąża w związku może powodować u twojego partnera wszelkiego rodzaju emocje. To powoduje, że twój kochanek czuje się zdezorientowany, gdy próbuje zdecydować, co myśli o całej sytuacji i którą opcję wybiera, aby rozwiązać problem.

Dlatego mężczyzna lub kobieta, którzy tak bardzo kochali, mogą zacząć traktować cię tak, jakby już cię nie kochał.

Musisz więc uzbroić się w cierpliwość i starać się zrozumieć, że twój partner może w tej chwili nie myśleć jasno. Pomoże to uniknąć nieporozumień i zmagań, które złamią wasz front jako kochająca się para. W tym momencie potrzebujesz pracy zespołowej i współpracy, a nie podziału.

6. Oszacuj koszty finansowe opieki nad dzieckiem

Nieplanowana ciąża w związku, którą należy wziąć pod uwagę, to dowiedzieć się, ile trzeba zaopiekować się dzieckiem na stronie internetowej amerykańskiego Centrum Polityki Żywnościowej i Reklamy. (Cnpp.usda.gov).

  • Zastanów się, czy chcesz podjąć więcej pracy, rozpocząć pracę w domu, czy pracować online. Na przykład, jeśli pracujesz online jako autor lub redaktor, możesz zarobić około 61 240 USD rocznie, zgodnie z US Bureau of Labor Statistics. Pisanie i edycja to zadania, których każdy bez wcześniejszej wiedzy może łatwo się nauczyć.

7. Wybierz Nie anuluj

Niektórzy młodzi mężczyźni i kobiety decydują się na przerwanie ciąży, ponieważ czują, że nie są w stanie sfinansować dziecka lub czują, że nie są w stanie wziąć odpowiedzialności za opiekę nad dzieckiem.

Jednakże narusza to Boże przykazanie, aby nie zabijać, ponieważ w oczach Boga płód jest żywą istotą, a zniszczenie płodu jest morderstwem w Jego oczach.

Wierzcie więc w Boga i wierzcie, że daje On wam możliwość opieki nad dzieckiem. Pamiętaj też, że dziecko w łonie matki może być błogosławieństwem dla was obojga, jeśli chcecie je zachować.

Nie zapominaj też, że możesz rozważyć różne opcje. Na przykład możesz oddać swoje dziecko do adopcji lub polegać na krewnych i przyjaciołach, którzy zajmą się dzieckiem.

wniosek

To jest to nieplanowane porady dotyczące ciąży Mam dla ciebie Najważniejsze jest to, że możesz poradzić sobie z wyzwaniem i stać się wzmocnionym i szczęśliwszym, jeśli zastosujesz niektóre wskazówki w tym artykule.

[ff id=”7″]