Skip to main content

Czy pamiętasz, jak „Paper Boat” rozpoczęła w zeszłym roku masową kampanię w mediach społecznościowych? To sprawiło, że stała się jedną z najjaśniejszych gwiazd startupów w Indiach. Nie tylko nowicjusze, ale także znane firmy, takie jak Make My Trip, AirBnB i Nike, a także grupy świadomości społecznej, takie jak Fundacja Live Love Laugh Deepiki Padukone, wykorzystały moc mediów społecznościowych do tworzenia fal w sieci WWW. Przy właściwym stosowaniu media społecznościowe mogą znacznie zwiększyć Twoją firmę.

Zobaczmy, jak:

Korzystanie z mediów cyfrowych to tani biznes. Jeśli Twoja marka jest fajna, szum w mediach społecznościowych może sprawić, że będzie fajniejsza. Biorąc pod uwagę wzrost wykorzystania Internetu w Indiach, bardzo szybko wdrażamy trendy cyfrowe. Profil cyfrowy stał się zatem kluczowy.

Upewnij się, że korzystasz z tych wskazówek w mediach społecznościowych w swoich kampaniach:

Publikuj filmy: Wskaźnik zaangażowania wideo jest naprawdę bardzo wysoki. Istnieją prognozy, że cyfrowe filmy wideo mogą zastąpić reklamy telewizyjne. Inwestując w filmy, możesz uzyskać prawdziwe zaangażowanie w mediach społecznościowych. Strumieniowe przesyłanie wideo na żywo, tworzenie osobistych historii jako seriali internetowych, vlogów oraz tworzenie interesujących filmów dla Twojej firmy może pomóc w zwiększeniu ruchu.

Prześlij spersonalizowane treści i kreatywne obrazy: Jeśli Twoje treści i zdjęcia są niezapomniane, niepowtarzalne i spersonalizowane i mówią o historii marki, możesz uzyskać więcej polubień. Monotonny i staromodny wizerunek marki jest nudny. Wpisy ze świeżą treścią i kreatywnymi obrazami prawdziwych działań pomagają zwiększyć ruch w mediach społecznościowych.

Skoncentruj się bardziej na urządzeniach mobilnych: Jak wszyscy wiemy, smartfony powoli zastępują korzystanie z Internetu na komputerach stacjonarnych. Utwórz więc treść odpowiednią dla telefonów komórkowych. Twórz także posty dla lokalnych odbiorców i rozpowszechniaj je zgodnie z odpowiednim formatem, czasem i miejscem. Pomoże Ci dotrzeć do maksymalnej liczby osób.

Twórz posty oparte na technologii: Bez względu na to, jak i co myślimy o sztucznej inteligencji, jesteśmy ciekawi i lubimy ją czytać i dyskutować. Ponieważ wszyscy włączamy kulturę maszynową do naszego codziennego życia, ciekawe zaangażowanie może wynikać z korzystania z mediów społecznościowych. Przyczyniając się do technologii, innowacji, faktów technologicznych i sztucznej inteligencji, możesz uzyskać większy ruch. Możesz łączyć technologię z sektorem podróży, opieką zdrowotną, edukacją, a nawet codziennymi czynnościami, takimi jak korzystanie z urządzeń gospodarstwa domowego i sprzętu. Nie tylko ułatwia życie, ale także pomaga znaleźć więcej polubień.

Zatrudnij specjalistę: Radzenie sobie z mediami społecznościowymi dla firm różni się nieco od rezerwacji za pośrednictwem konta osobistego. Zawsze powinieneś zatrudnić specjalistów do pracy, jeśli uważasz, że nie radzisz sobie z nią właściwie. Ludzie, którzy są profesjonalistami, rozumieją trendy, wiedzą, jak opracować strategie i jak radzić sobie z problemami, które są w drodze. Wiesz, jak zwiększyć zaangażowanie swoich treści i możesz tworzyć oszałamiające posty z marketingu cyfrowego. Znasz najważniejsze platformy i możesz bezproblemowo poprawić swój obecny status w sieci. Możesz także zlecić swoje media cyfrowe agencjom działającym lokalnie.

Bądź dostępny: Nie ma określonego czasu, kiedy potencjalny klient może cię odwiedzić i wyszukać sklepy. Dlatego zawsze zaleca się, aby być dostępnym dla odbiorców przynajmniej w godzinach pracy, jeśli nie przez całą dobę. Odpowiedz na wszystkie pytania od odwiedzających. Jeśli nie możesz tego zrobić natychmiast, poproś odwiedzających, aby poczekali i odpowiedzieli na pytania tak szybko, jak to możliwe. Rozmowa z ludźmi, którzy mogą zwrócić uwagę na media cyfrowe, może pomóc Ci znaleźć uznanie. Odpowiadaj na wiadomości i komentarze. Bądź wdzięczny za udostępnianie swoich postów. To tworzy komunikację i poprawia Twoją reputację w mediach społecznościowych.

Używaj znaczących hashtagów: Hashtagi są bardzo popularne, a dzięki temu potężnemu narzędziu możesz skierować duży ruch na profile multimediów cyfrowych. Pomaga kategoryzować posty i sprawia, że ​​Twoje treści są zauważalne dla osób szukających podobnych historii. Pomoże Ci również znaleźć posty konkurencji. Hashtagi pozwalają łączyć się z różnymi markami i osobami o podobnych zainteresowaniach oraz tworzyć zaangażowanie. Używanie hashtagów związanych z Twoją firmą może prowadzić do dużego ruchu.

Po zapoznaniu się ze wskazówkami dotyczącymi tworzenia angażujących wpisów, kreatywnych obrazów i treści angażujących w kampanii w mediach społecznościowych sprawdź, gdzie te posty powinny zostać umieszczone.

Oto popularne platformy dla mediów społecznościowych:

Facebook: Ponieważ wszyscy wiemy, że Facebook jest jednym z najlepszych serwisów społecznościowych na świecie i na szczycie w Indiach, możesz robić z nim świetne interesy. Od czasu dodania Facebooka dołącza coraz więcej osób. Możesz założyć konto firmowe na Facebooku lub stronę fanowską. Jest to jedna z najlepszych platform dla każdej firmy, aby dotrzeć do globalnej publiczności.

Facebook Messenger: Znany również jako komunikator, oferuje komunikację tekstową, głosową i wideo. Możesz go wykorzystać do reklamowania swojej marki i informowania klientów o nowych wydarzeniach w Twojej firmie.

Google Plus: Ludzie nie byli pewni, czy zakończy się sukcesem w 2011 roku, ale dziś w Google+ jest ponad 500 milionów użytkowników, znanych również jako G +. Możesz łatwo dodawać osoby o podobnych zainteresowaniach i organizować połączenia z tą platformą. Ma globalny zasięg i możesz publikować i udostępniać swoje zdjęcia, teksty, filmy i linki internetowe w G +. Ponieważ jest to produkt Google, treść w Google można bardzo szybko zaindeksować.

Twitter: Jest to mikro blogowa strona, która oferuje unikalną funkcję wysyłania wiadomości o długości 140 znaków. Jeśli znasz postacie i umiesz tworzyć unikalne i zapadające w pamięć treści, możesz skutecznie promować swoją firmę. Za pomocą Twittera możesz wchodzić w interakcje, komunikować się, udostępniać informacje, rozmawiać o nowościach i docierać do odbiorców docelowych za pomocą swoich produktów. To potężna platforma, na której śledzisz ludzi i robią to samo. Możesz lubić lub tweetować interesujące posty i wysyłać osobiste wiadomości na DM (Direct Message).

LinkedIn: Jest to profesjonalna społeczność, w której ludzie mogą tworzyć profile biznesowe lub zawodowe. Jeśli chcesz nawiązać kontakt z ekspertami w tej dziedzinie, LinkedIn jest idealną platformą. Tutaj możesz sprawdzić profile profesjonalistów posiadających wykształcenie, wcześniejsze doświadczenie zawodowe i sieć firmową. Jeśli chcesz zbudować sieć lokalnych specjalistów, znajdziesz niezliczoną liczbę zarejestrowanych użytkowników.

Youtube: YouTube został założony przez trzech byłych pracowników PayPal i jest najpopularniejszą platformą udostępniania wideo. Ponad 1 miliard odwiedzających odwiedza tę stronę każdego miesiąca. Możesz przesyłać swoje filmy i docierać do jak największej liczby potencjalnych klientów dzięki reklamom wideo w YouTube.

WhatsApp Messenger: WhatsApp to świetna platforma do obsługi wiadomości błyskawicznych, z której możesz korzystać w swojej firmie. Możesz udostępniać teksty, obrazy, filmy i klipy głosowe na smartfonie lub tablecie. Jest to skuteczna platforma do natychmiastowej komunikacji z klientami. Możesz także uruchomić kampanię reklamową swojej firmy na WhatsApp.

Instagram: Instagram to platforma sieci społecznościowej, w której można przesyłać zdjęcia i filmy. Posiada niesamowitą funkcję filtrów, których można używać do edytowania zdjęć, a to sprawia, że ​​Instagram jest wyjątkową platformą, która jest uwielbiana przez miliony użytkowników. Instagram pojawił się w 2010 roku, a Facebook kupił go w 2012 roku. Od tego czasu liczba użytkowników Instagrama bardzo szybko wzrosła (ponieważ Instagram jest powiązany z profilem na Facebooku). Instagram jest znany ze swoich hashtagów i może sprawić, że zawartość Twojej firmy natychmiast stanie się wirusowa.

Jeśli nie należysz do tych platform, musisz dołączyć do nich i rozpocząć przesyłanie swoich historii. Wkrótce osiągniesz swój cel. Więc wiesz, co przesłać z mediów społecznościowych, gdzie opublikować swoje treści, twoja praca na tym się nie skończy, musisz monitorować swoją aktywność i wyniki. Więc jeśli nie uzyskasz pożądanego ruchu lub wyników, możesz zmienić strategię lub ciężko pracować.

Zarządzaj i monitoruj media cyfrowe:

Zarządzanie wszystkimi kontami w mediach społecznościowych nie jest łatwym zadaniem, a logowanie i wylogowanie z każdej strony internetowej jest czasochłonnym zadaniem. Aby ułatwić Ci pracę, powinieneś używać Hootsuite i zarządzać wieloma kontami na Twitterze. Tweetdeck to idealna opcja.

· HootSuite: To jeden z niesamowitych sposobów monitorowania swoich postów w mediach społecznościowych. Pomaga przejrzeć działania związane z Twoją firmą lub nazwą. Pokazuje również obszary zainteresowań.

· Tweetuj talię: Jeśli korzystasz z Twittera, nie przegap tego zasobu. Pomaga zarządzać wieloma kontami na Twitterze, a także organizować wzmianki i inne działania. Możesz przejść do dowolnego interesującego tematu, wyszukując go natychmiast.

Przeanalizuj swoje spostrzeżenia w mediach społecznościowych:

Aby przeanalizować informacje biznesowe dotyczące mediów społecznościowych, możesz skorzystać z jednej z następujących usług:

HubSpot: Jeśli chcesz zobaczyć, jak daleko posunęły się Twoje działania w mediach społecznościowych, musisz skorzystać z tego zasobu. Tutaj możesz dowiedzieć się wszystkiego o swoich postach w mediach społecznościowych.

Facebook Strona Menedżer: Jeśli prowadzisz stronę na Facebooku, musisz sprawdzić wyniki. Pomoże Ci to monitorować ruch. Możesz sprawdzić najpopularniejsze posty o tym, skąd pochodzi ruch, a także skontaktować się z odbiorcami, odpowiadając bezpośrednio na nie.

Seesmic: Dla tych, którzy chcą zarządzać wszystkimi kontami mediów społecznościowych z jednego zasobu, jest to świetna aplikacja. Możesz używać Seesmic na komputerze stacjonarnym, a także na smartfonie.

Klout: Kolejną świetną platformą do sprawdzania zasięgu mediów społecznościowych jest Klout. Pomaga przejrzeć najpopularniejsze hashtagi, posty i ogólny postęp w serwisach społecznościowych.

[ff id=”5″]