Skip to main content

Trochę historii marca w ostatnich latach …

Pięć lat temu w Marzec 2009 r Google był w wiadomościach o utworzeniu funduszu ryzyka o wartości 100 milionów dolarów. Bell Canada kupił „Źródło”, a 11. rezolucja BearingPoint przyniosła korzyści Deloitte i PwC, między innymi na całym świecie.

Marzec 2010 r kontynuacja ożywienia gospodarczego. Był to spokojny miesiąc dla fuzji i przejęć, kiedy CA kupił zarówno 3Tera za około 90 milionów dolarów, jak i Nimsoft za 350 milionów dolarów. Chordiant został kupiony przez Pegasytems za nieco ponad 160 milionów dolarów, a drugą znaczącą transakcją był zakup przez Micnet produktów Bell Microproducts za 340 milionów dolarów.

Trzy lata temu w Marzec 2011 r Wydarzenia światowe obejmowały trzęsienie ziemi w Japonii, tsunami i późniejsze problemy nuklearne. Wielkim wydarzeniem technologicznym w tym miesiącu było ogłoszenie przez AT&T, że finalizuje transakcję o wartości 39 miliardów dolarów na zakup T-Mobile … która później nie powiodła się i miała kosztować AT&T 4 miliardy dolarów. Chociaż nie było innych tego typu mega ofert, był to bardzo pracowity miesiąc w świecie fuzji i przejęć. Radian6 z Montrealu został zakupiony od Salesforce.com za około 276 milionów dolarów. Facebook dokonał kilku przejęć w obszarze mobilnym Snaptu i Beluga. YouTube zapłacił około 50 milionów USD za kolejne nowe sieci. McAfee kupił firmę Sentrigo zajmującą się bezpieczeństwem baz danych; Cisco kupiło firmę portalu NewScale; Teradata kupiła Aster Data, firmę zajmującą się analizą danych … kontynuacja konsolidacji w całkowicie nowym pokoju danych; a OpenText kupił dostawcę narzędzi do tworzenia aplikacji mobilnych WeComm.

w Marzec 2012 r Było kilka działań z niektórymi (wówczas) młodymi firmami, które otrzymały znaczny kapitał: Appirio (60 milionów USD) i Hootsuite (20 milionów USD). Cisco dokonało kilku przejęć i zapłaciło 5 miliardów dolarów za oprogramowanie wideo i zawartość firmy NDS Group i ClearAccess, mniejszy zakup na zarządzanie siecią. NEC zapłacił 450 mln USD za zarządzanie informacjami od Convergys i Avaya 230 mln USD za izraelską firmę do wideokonferencji i telepresence Radvision. Inne firmy na ścieżce przejęcia to DELL, EMC, SafeNet, Avnet i The Utility Company. Ostatecznie SAIC zgodziło się zapłacić miastu Nowy Jork prawie pół miliarda dolarów nadwyżek opłat i spłat!

W zeszłym roku w Marzec 2013 r Niektóre z „zwykłych postaci” dokonały przejęć, ale nie ogłoszono żadnych transakcji o wartości miliarda dolarów. Oracle kontynuował swoją działalność w sektorze telekomunikacyjnym, kupując Tekelec. Google kupił małą firmę DNNresearch z siedzibą w Toronto w obszarze uczenia maszynowego. Microsoft sprzedał pakiet Atlas Advertiser Suite na Facebooku. a Yahoo kupił Summly. Microsoft napotkał pewne trudności w UE po zapłaceniu grzywny w wysokości 732 milionów USD za kartel związany z Internet Explorerem i Evernote, który doznał naruszenia bezpieczeństwa, które dotknęło 50 milionów użytkowników.

To przywraca nas do teraźniejszości …

Marzec 2014 r To nie był banerowy miesiąc na przejęcia, ale z Facebookiem była wielka sprawa, która dokonała dość zaskakującego przejęcia firmy Oculus VR o wartości 2 miliardów dolarów. Intel poszerzył także swoje horyzonty dzięki przejęciu firmy Basis Science, producenta inteligentnego zegarka o wartości 150 milionów dolarów. W kilku innych interesujących krokach dużo zainwestowano w firmę „Big Data” Cloudera, w którą zaangażowani byli zarówno Google (w ramach konsorcjum inwestycyjnego), jak i Intel. SAP rozszerzył swój pakiet oprogramowania zakupowego o przejęcie Fieldglass i Telus. Enode, firma konsultingowa z siedzibą w Quebecu i Med Access, rozszerzenie ich działu opieki zdrowotnej w Kolumbii Brytyjskiej. Było kilka innych mniejszych ofert, a Embarcadero kupiło oprogramowanie ERwinDate Modeling firmy CA.

Oprócz działań w zakresie fuzji i przejęć, było wiele firm, które publikowały wiadomości, i nie wszystkie na dobre! Sprzedaż serwerów od IBM do Lenovo spowodowała poważne problemy w pracy w Chinach. Google otrzymało polecenie zapłaty SimpleAir 85 milionów dolarów za naruszenie patentu, a NetApp ogłosił, że prawie 5% siły roboczej zwolni 600 miejsc pracy. Kilka wymian bitcoinów miało poważne problemy z tym, że Mtox „stracił” 500 milionów dolarów w bitcoinach i Vicurex zamroził wszystkie konta po poważnym włamaniu. Podczas ważnych wydarzeń People Events w marcu Beth Jacob, CIO of Target zrezygnowała w odpowiedzi na niedawne poważne naruszenie danych, a Symantec zwolnił swojego CEO Steve Bennetta.

Wiadomości gospodarcze w Kanadzie były co najwyżej „letnie”, stopa bezrobocia pozostała niezmieniona, a wskaźniki ogólnie były „bla” (co jest jednym z moich najlepszych warunków ekonomicznych). Jednak wskaźniki w USA były generalnie dodatnie wraz ze wzrostem PKB, kilka wskaźników zaufania było obiecujących i istniała perspektywa wyższego nastawienia.

To znaczy, moim zdaniem, co wydarzyło się w dziedzinie technologii w zeszłym miesiącu w porównaniu do tego samego miesiąca w poprzednich latach. Wrócę pod koniec kwietnia, do tego czasu … idź szybko i uśmiechnij się!

[ff id=”4″]