Skip to main content

Jednak nasze koty mogą być najbardziej ujmującymi stworzeniami na świecie Czysty mocz kota z ziemi jest wciąż dużym zadaniem. Nie tylko musisz usunąć mocz kota, ale także usunąć zapach. W przeciwnym razie koty ponownie poczują zapach moczu i siusiu. Aby skutecznie usunąć zapach moczu kota, musisz zabić bakterie, które są główną przyczyną zapachu.

Jednym z najlepszych usuwaczy moczu dla kotów jest Natures Miracle. Jest to preparat do czyszczenia enzymów – można go kupić w miejscach takich jak Target, WalMart lub Petsmart. Jest to skoncentrowany płyn i jest dostępny w białej butelce z czerwoną zakrętką. Instrukcje na butelce są dość łatwe do wykonania. Nie tylko czyści podłogi kota z podłóg, ale może również usuwać je z dywanów i tkanin. Te rzeczy mogą być nieco drogie, więc możesz użyć do tego czarnego światła. Włączyć ciemne światło w ciemności, a plamy z sikiem kota świecą na żółto lub zielono. Następnie możesz po prostu skorzystać z cudów natury w tych miejscach bez mycia całej podłogi lub dywanu.

Każdy komercyjny enzymatyczny środek czyszczący prawdopodobnie będzie działał jak zmywacz moczu dla kotów – nie musi to być naturalny cud. Jedyną rzeczą jest to, że enzymatyczne środki czyszczące mogą być nieco wybredne. Nie wszystkie z nich wpływają na wszystkie rodzaje plam. Musisz upewnić się, że masz markę odpowiednią do usuwania moczu z kotów. Najlepszym miejscem do zakupu jest prawdopodobnie lokalny sklep zoologiczny. Zobacz, gdzie sprzedają śmieci dla kotów. Jeszcze lepiej, zapytaj sprzedawców, gdzie przechowywać enzymatyczne środki czyszczące do czyszczenia moczu kota.

Innym świetnym sposobem na oczyszczenie moczu kota i jego zapachu jest użycie odkurzacza parowego. Przyjaciele osiągnęli dobre wyniki dzięki Polti Vaporetto, które wykorzystuje brud do dezynfekcji i usuwania brudu. Ta para jest również bardzo skuteczna w zabijaniu bakterii w sikaniu kota i działa zarówno na podłogę, jak i dywany. Jednak Polti jest drogi. Coś tańszego, jak lekki i łatwy mop parowy, działa prawie równie dobrze za ułamek ceny.

Jeśli masz napięty budżet, możesz namoczyć obszar, w którym Twój kot sika silnymi środkami dezynfekującymi, takimi jak Dettol lub Listerine. Może być konieczne powtórzenie tego kilka razy, aby usunąć cały zapach. Może również działać polewanie wrzącą wodą w tym obszarze – wystarczy zachować ostrożność. Niektóre rodzaje wybielaczy mogą i powinny zabijać bakterie. Jednak przed użyciem należy sprawdzić listę składników. Upewnij się, że nie zawiera amoniaku, w przeciwnym razie przyciągnie twoje koty, aby sikać tam ponownie.

Oto trzy najlepsze sposoby na usunięcie moczu kota z podłogi:

1) enzymatyczne środki czyszczące, takie jak Natures Miracle;

2) odkurzacz parowy;

3) Dowolny silny środek dezynfekujący (stosowany w szpitalach).

[ff id=”7″]