Skip to main content

Po ciąży kobiety ogólnie zalecają listę niektórych dawek i zakazów dla wszystkich. Co ciekawe, wiele z nich to tylko ciążowe mity.

Oto 10 mitów, których nigdy nie znałeś, które zapewnią ci szczęśliwą ciążę:

Mit 1: Naprawdę chory? Możesz mieć bliźnięta

Narażone – jeśli czujesz się chory bardziej niż zwykle, NIE oznacza to możliwości posiadania bliźniaków. Czasami może to być spowodowane wyższym poziomem hormonów.

Mit 2: Kobiety w ciąży nie powinny jeść owoców morza

Narażone – Spożywanie dużej ilości ryb jest bardzo dobre dla kobiet w ciąży. Owoce morza są bogate w kwasy tłuszczowe omega-3. Kiedy poziom rtęci w rybach jest niski w czasie ciąży, rodzą się mądrzejsze dzieci. Badania pokazują, że matki, które zjadły co najmniej 30 g owoców morza w ciągu tygodnia, spodziewając się, że będą miały dzieci, miały wyższe werbalne IQ. Dzieci te wykazywały także lepsze umiejętności społeczne, lepsze zdolności motoryczne i komunikacyjne.

Mit 3: pozycja na brzuchu określa płeć dziecka:

Odsłonięty – historia starych kobiet nie jest prawdziwa. Płeć dziecka nie ma nic wspólnego z postawami brzucha. Każda kobieta jest inna i inaczej nosi swoje dziecko. Płeć dziecka nie ma z tym nic wspólnego.

Mit 4: Z jakiegoś powodu jesteś bardziej nastrojowy niż zwykle

Odsłonięty – jeśli jesteś bardziej nastrojowy niż zwykle, to nie dlatego, że jesteś w ciąży z dziewczyną. Może to być nadmierny stres lub szalone hormony. Medytuj i powiedz o tym swojemu lekarzowi.

Mit 5 – Można się napić drinka

Narażone – to osobista decyzja, aby unikać alkoholu. Jednak badania pokazują, że picie podczas ciąży zwiększa ryzyko zaburzeń ze spektrum alkoholowego płodu (FASD). Dlatego zaleca się, aby kobiety w ciąży całkowicie unikały alkoholu.

Mit 6: Niski rytm serca wskazuje, że to chłopiec!

Odsłonięty – NIE! Wszystkie twierdzenia, że ​​dziecko z rytmem serca poniżej 140 uderzeń na minutę jest chłopcem, są fałszywe. Lekarz poda prawdziwy powód.

Mit 7: Jesz w parach!

Obalony – nadmierne pragnienie i nocne wycieczki do lodówek nie wynikają z faktu, że musisz jeść w parach. Kobiety w ciąży potrzebują tylko 300 dodatkowych kalorii dziennie. Upewnij się więc, że nie zyskujesz więcej niż 25 do 35 funtów.

Mit 8: Zgaga oznacza, że ​​dziecko ma WIĘCEJ włosów na skórze głowy!

Obalony – porost włosów u noworodka zależy w dużej mierze od genomu dziecka i nie ma związku ze zgagą, którą matka cierpi w czasie ciąży. Rosnąca waga płodu często powoduje wypychanie układu pokarmowego w kierunku zwieracza serca, co prowadzi do gromadzenia się kwasu. To jest powód zakwaszenia, a nie włosów dziecka. Wystarczy powiedzieć, że wiele kobiet z ciężką zgagą urodziło bezwłose dzieci, a wiele kobiet z zgagą miało dzieci z ciężkimi włosami na głowie.

Mit 9 – niektóre rodzaje żywności wpływają na cerę dziecka

Narażone – NIE jest to prawda. Nie ma naukowego uzasadnienia dla tego bezpodstawnego twierdzenia. Starsze i mądrzejsze kobiety w pobliżu zachęcają cię do picia dużej ilości wody kokosowej lub mleka w szafranie na noc, aby mieć piękne dziecko. Jednak tylko geny odgrywają kluczową rolę w cerze dziecka. Niektórzy mogą nawet ostrzec cię przed przyjmowaniem suplementów żelaza, ponieważ może to przyciemnić skórę Twojego dziecka. Jednak jedzenie lub leki nie mają wpływu na cerę dziecka.

Mit 10 – Stres jest szkodliwy dla płodu

Obalony – ostatnie badania wykazały, że umiarkowany poziom stresu nie szkodzi dziecku. W rzeczywistości jest to dobre dla płodu! Wzmocni układ nerwowy funkcji i przyspieszy jej rozwój. Doniesiono, że kobiety, które miały umiarkowany stres podczas ciąży, miały dwutygodniowe niemowlęta, których mózgi pracowały szybciej niż te, których matki nie były zestresowane. Inne badanie wykazało, że dwuletnie małe dzieci urodzone przez matki z umiarkowanym stresem miały wyższy poziom rozwoju motorycznego i umysłowego.

Ocena końcowa – Przyszłe matki bardzo często padają ofiarą tych głupich mitów. Nie należy ich brać pod uwagę. Przyszłe matki nie powinny ulegać pokusie radzenia sobie z mitami dotyczącymi ciąży i zasięgać porady lekarza.

[ff id=”7″]