Skip to main content

Właśnie uruchomiłeś (lub zacząłeś przeprojektowywać) swoją stronę, a teraz usiądź i zaczekaj na pojawienie się zamówień. Ale poczekaj chwilę, coś jest nie tak … wydaje się, że nie ma. To tak, jakby Twoja strona nie istniała.

Cóż, nie lubię rozbijać twojej bańki, ale jeśli nie masz dobrze nagłośnionej witryny lub wielu stron z linkami do twojej, musisz polegać na wyszukiwarkach. A jeśli twoja strona nie ma pozycji na pierwszych trzech stronach wyników, najprawdopodobniej w ogóle Cię nie znajdziesz.

Więc … wiesz, co będzie dalej. Zgadza się, potrzebujesz dobrej dawki marketingu w wyszukiwarkach (SEM), aby upewnić się, że Twoja witryna jest wymieniona na stronach wyników wyszukiwania. Jeśli to zrobisz, wkrótce nastąpi ruch do Twojej witryny.

„Racja” – słyszę, jak mówisz. „Więc zróbmy marketing w wyszukiwarkach …”

To zdecydowanie dobre miejsce na rozpoczęcie! Ale najpierw musisz wypracować swoje podejście, aby zmaksymalizować zwroty. Nazwijmy to twoim Szukaj Engine Marketing strategii, Aby opracować skuteczną strategię, musisz dowiedzieć się nieco więcej o tym, jak działa marketing w wyszukiwarkach. Obecnie możemy z grubsza podzielić marketing w wyszukiwarkach na dwa różne podejścia:

 1. Bio: w tym optymalizacja wyszukiwarek, linki z innych stron internetowych i marketing offline.
 2. wypłacona: w tym płatności za kliknięcie, płatne przesyłanie i reklama online (reklama banerowa).

Aby jeszcze bardziej pomóc, wymieniłem poniżej zalety i wady poszczególnych podejść SEM i przedstawiłem moje rekomendacje.

Organiczne: zalety

 1. Większość pracy związanej z optymalizacją wyszukiwarek (SEO) jest działaniem jednorazowym i dlatego zwykle obciążana jest stałą opłatą z góry.
 2. Zmiany, które wprowadzisz w swojej witrynie, prawdopodobnie nadal będą odpowiednie za rok i zwiększą ruch w Twojej witrynie.
 3. Wiarygodność: większość ludzi (badania pokazują od 60 do 80 procent) klikają wyniki organiczne zamiast wyników sponsorowanych (płatnych).
 4. Jeśli zajmujesz dobrą pozycję w jednej z najważniejszych wyszukiwarek (Google / Yahoo / MSN), najprawdopodobniej pojawi się w większości wyszukiwarek na całym świecie.

Organiczne: wady

 1. Kod Twojej witryny musi zostać zmieniony. Zmiany są zwykle niewidoczne dla odwiedzających. Jeśli jednak dużo zainwestowałeś w stronę nieprzyjazną wyszukiwarkom, proces ten może być czasochłonny i kosztowny. Czasami konieczne może być wprowadzenie znacznych zmian w kopiowaniu, nawigacji lub projekcie witryny. Oczywiście w końcu zobaczysz zwroty, jeśli zobowiążesz się do wprowadzenia niezbędnych zmian.
 2. Wyniki (rankingi i ruch) zaczynają się powoli. Wyniki są zwykle wyświetlane w ciągu 3-4 miesięcy.
 3. Nie można dać żadnej gwarancji. Ponieważ same wyszukiwarki mają ostatnie słowo, nie można przewidzieć, ile miejsc docelowych zdobędziesz dla określonego wyszukiwanego hasła lub wyszukiwarki. Nie możesz również przewidzieć, ile ruchu uzyskasz na swojej stronie.

Płatne: zalety

 1. Programy reklamowe Pay-per-click (PPC) można szybko wdrożyć. Konfiguracja i uruchomienie zwykle zajmuje od dwóch do trzech tygodni. Google AdWords jest gotowy do działania, gdy tylko rozpocznie się kampania. Pozycje uwertury są dostępne w ciągu 3 do 5 dni roboczych (po sprawdzeniu ich przez redaktora).
 2. W Twojej witrynie nic nie musi się zmienić, chociaż zalecam tworzenie ukierunkowanych stron docelowych dla każdej reklamy, ponieważ udowodniono, że zwiększają one konwersje (ale to inny temat na inny czas!).
 3. Nie ma ograniczeń co do liczby terminów lub faz słów kluczowych, na które można składać oferty.
 4. PPC jest dobry, jeśli zamierzasz prowadzić promocje za pośrednictwem swojej witryny, ponieważ możesz włączyć lub wyłączyć kampanię PPC w dowolnym momencie.
 5. Możesz wybrać, gdzie aukcja ma się wyświetlać na stronie wyników (w obszarze reklamy sponsorów) i co znajduje się w reklamie.
 6. Bardzo łatwo jest przetestować wszystkie wyszukiwane hasła i oferty itp. I zmierzyć wyniki.

Płatne: wady

 1. Kliknięcia mogą być drogie. Wojny licytujące często wybuchają.
 2. Nadal musisz płacić za kliknięcia co miesiąc. Jeśli kiedykolwiek zmniejszysz budżet, Twoje oferty znikną wraz z ruchem w wyszukiwarkach.
 3. Większość ludzi (badania pokazują od 60 do 80 procent) klikają wyniki organiczne zamiast wyników sponsorowanych (płatnych).
 4. Ciągłe monitorowanie i dostosowywanie wpisów wymaga czasu lub budżetu na outsourcing tej działalności.
 5. Zgłoszenia podlegają redakcji. Dzięki SEO możesz określić, co chcesz na swojej stronie (tutaj wyszukiwarki odejmują tytuł i opis strony). Jednak w PPC redaktorzy twierdzą, że wszystkie wpisy są oparte na faktach i że nie porównujesz swojej firmy z innymi. Oznacza to, że nie możesz tego określić, nawet jeśli jesteś „największym” dostawcą.

Teraz, gdy wiesz już trochę o zaletach i wadach organicznego i płatnego marketingu w wyszukiwarkach, musisz zdecydować, jak podejść do swojej kampanii marketingowej online.

Marketing ekologiczny jest prawdopodobnie najlepszy, gdy:

 1. Chcesz spędzić trochę czasu z marketingiem w wyszukiwarkach i wypłacić je w przyszłości, być może z dowolną wyszukiwarką na całym świecie.
 2. Masz budżet do pracy teraz i chcesz zaoszczędzić pieniądze później.
 3. Twoja strona jest dość prosta, bez skomplikowanych dzwonków i gwizdków.
 4. Możesz sobie pozwolić na czekanie przez miesiąc lub dwa na wyniki.
 5. Nie chcesz zarządzać ani utrzymywać niczego codziennie, co tydzień lub co miesiąc.

Płatne reklamy mogą być dla Ciebie, jeśli:

 1. Chcesz szybko zacząć działać.
 2. Masz akcję, w której chcesz włączyć lub wyłączyć kampanię PPC.
 3. Chcesz przetestować wyszukiwane hasła, produkty lub oferty i szybko zobaczyć wyniki.
 4. Twoja witryna jest nieprzyjazna dla wyszukiwarek i nie chcesz inwestować w jej zmianę.
 5. Masz pewność, że masz budżet, który możesz wydać na dłuższą metę i że masz czas na regularne utrzymywanie pozycji.

Oczywiście wiele firm i firm zajmuje się jednocześnie organicznymi i płatnymi SEM, i normalnie poleciłbym to w celu przyciągnięcia najlepiej wykwalifikowanego ruchu do strony internetowej.

Jeśli projektujesz swoją stronę internetową lub przeprojektowujesz już istniejącą, upewnij się, że programista wie, jak utworzyć kod zoptymalizowany pod kątem wyszukiwarek lub ściśle współpracuje z konsultantem SEO. Jeśli zrobisz to od samego początku, zaoszczędzisz czas i pieniądze na dłuższą metę. I nie musi to kosztować fortuny, jeśli zrobisz to wcześniej

Jeśli masz istniejącą witrynę, którą chcesz zoptymalizować, może być trudne podjęcie decyzji, jeśli bieżąca witryna nie jest przyjazna dla wyszukiwarek. Jeśli witryna została zbudowana przy użyciu dużych ramek lub stron dynamicznych (adres URL może wyglądać tak: http://www.yoursite.com/page.asp?id=8), koszt rozwiązania tych problemów może być zniechęcający , Jeśli tak, być może nadszedł czas, aby poważnie rozważyć przeprojektowanie witryny wcześniej niż planowano.

W obu przypadkach zastosowanie niewielkiej kampanii optymalizacji wstępnej typu płatność za kliknięcie może być świetnym sposobem na ustawienie kluczowych słów kluczowych dla całej kopii witryny, rejestrując, na które słowa kluczowe klienci kampanii reagują najczęściej ,

[ff id=”5″]