Skip to main content

Jeśli jesteś podobny do mnie i chcesz zostawić upał tego lata, rozważ zainstalowanie wentylatora sufitowego na swoim patio. Jeśli jesteś podobny do mnie, możesz nawet nie wiedzieć, który i który wentylator sufitowy potrzebujesz. Oto kilka pomocnych wskazówek, które nie tylko pomogą ci cieszyć się latem, ale także jak najlepiej wykorzystać możliwości wentylatora.

Pierwszą rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę, jest to, że kupiony wentylator nadaje się do użytku na zewnątrz. Możesz tego nie wiedzieć, ale wentylatory sufitowe są tak naprawdę zaprojektowane do użytku wewnątrz / na zewnątrz. Fani zewnętrzni faktycznie uzyskują określone oceny, takie jak B. Wartości ochrony przed wilgocią lub wilgocią. Jeśli zainstalujesz wentylator sufitowy w miejscu, w którym elementy mogą się przenikać, upewnij się, że jest on sklasyfikowany jako taki.

Odporność na wilgoć oznacza po prostu, że wentylator może wytrzymać wilgoć lub lekką mżawkę, a nie silny deszcz. Wentylatory do pomieszczeń wilgotnych najlepiej nadają się, jeśli jest wystarczająca ochrona. W ten sposób zapewniasz, że Twój produkt nie zmoknie, a zatem zostanie uszkodzony przez deszcz.

Natomiast mokry wentylator jest przeznaczony do bezpośredniego deszczu. Takie wentylatory nie muszą być instalowane w zadaszonym obszarze, ale mogą być nieco droższe. Dokładnie sprawdź swój obszar zewnętrzny, aby określić, który typ najbardziej Ci odpowiada. Pamiętaj, że zainstalowanie wentylatora wewnętrznego na zewnątrz może być niebezpieczne. B. zwarcia.

Wentylatory zewnętrzne są zwykle całkowicie szczelne, aby wytrzymać inne elementy, takie jak brud i kurz. Tak, z czasem brud i kurz mogą gromadzić się w silniku i powodować całkowite zablokowanie wentylatora. Spali to silnik i zniszczy wentylator. Problemem mogą być nie tylko brud i kurz. Niezamknięty wentylator sufitowy może stać się domem dla pszczół i os. Ich gniazda mogą również powodować awarię silnika i uszkodzenie wentylatora.

Szukając wentylatora zewnętrznego, nie wierz tylko producentowi. To, że na pudełku znajduje się zewnętrzny wentylator, nie oznacza, że ​​musi on przejść próbę czasu. Rzeczy, których należy szukać w wysokiej jakości wentylatorze zewnętrznym:

  • Wysokiej jakości okablowanie z dodatkowym uszczelniaczem.
  • Elementy, takie jak śruby, nie są wykonane ze stali nierdzewnej lub aluminium, ale ze stali nierdzewnej.
  • Zapytaj o wykończenie silnika. Oznacza to, że powierzchnia lub obudowa wokół silnika powinny być wykonane z powłoki odpornej na warunki atmosferyczne, takiej jak powłoka proszkowa. Jeśli nie jest wysokiej jakości powłoką proszkową, to przynajmniej ze stali nierdzewnej.
  • Powtarzam: NIE kupuj wentylatora sufitowego z arkuszami ze sklejki na zewnątrz. Bez względu na to, jak dobrze wyglądają, drewniane ostrza mają tendencję do niszczenia pod elementami. Z biegiem czasu ciepło i wilgoć powodują pękanie takich ostrzy i gnicie. Poszukaj wentylatora sufitowego z łopatkami z tworzywa ABS lub włókna szklanego. Oba są niezwykle trwałymi substancjami i są odporne zarówno na wypaczanie, jak i pękanie.
  • Jeśli chcesz dodać światło do wentylatora, upewnij się, że światła są odpowiednio uszczelnione i zaprojektowane do użytku na zewnątrz. Lampa zaprojektowana do użytku na zewnątrz jest odpowiednio uszczelniona i jest wodoodporna do minimum wilgoci.

Jeśli zastosujesz się do tych prostych procedur, wentylatory sufitowe powinny cieszyć się długim życiem na zewnątrz. Oczywiście jest również w porządku, jeśli znajdziesz wentylator zewnętrzny, który naprawdę Ci się podoba i który powinien być umieszczony w pomieszczeniu. Należy jednak pamiętać, że chociaż wentylator zewnętrzny jest zawsze odpowiedni do użytku w pomieszczeniach, nie musi być inaczej. Wybierając wentylator zewnętrzny, uważaj, aby nie być zbyt ekonomicznym. Chociaż uzyskanie najlepszego zwrotu za złotówkę jest zawsze rozsądnym wyborem, z czasem będziesz kosztować więcej, jeśli wydasz za mało i kupisz tańszy model. Większość elektryków pobiera od 100 do 150 USD, aby zainstalować wentylator. Jeśli twój wentylator zawiedzie, musisz nie tylko sam wybrać nowych fanów, ale także dopłacić za instalację. Bądź ekonomiczny, ale bądź mądry. Dobry wentylator sufitowy na zewnątrz może trwać dziesięć lat lub dłużej, dzięki czemu miesiące letnie są jeszcze przyjemniejsze.

[ff id=”1″]