Skip to main content

Zastosowanie oświetlenia zewnętrznego niskiego napięcia w ogrodach jest specjalnym zastosowaniem oświetlenia krajobrazowego niskiego napięcia. Każdy ogród jest wyjątkowy i odzwierciedla zarówno ogrodnika, jak i specjalne efekty krajobrazowe, które tworzy ogród. W rzeczywistości istnieje tyle definicji ogrodu, ile jest ogrodników.

Większość ludzi mówi dziś o ogrodach kwiatowych, a nie warzywnych, kiedy mówi się o oświetleniu. Ale ogrodami mogą być żywopłoty, drzewa, kaktusy lub różne ich kombinacje.

Większość ekspertów zgadza się, że ogrody powinny być oświetlone w pionie, a nie w poziomie. Oznacza to, że światła powinny świecić w górę iw dół, a najlepiej z góry lub z dołu, nad roślinami, tak aby słońce świeciło na rośliny lub słońce odbijało się od dołu. Jest to uważane za najbardziej naturalny sposób na oświetlenie ogrodu. Aby osiągnąć ten efekt, oprawy oświetleniowe można umieścić nad ogrodem, na drzewach, ścianach, ogrodzeniach, a nawet elementach architektonicznych. Chroni to również elementy oświetleniowe przed uderzeniami dzieci i zwierząt.

Ponieważ oświetlenie ogrodowe jest wyświetlane w ciemności, ważne jest, aby ludzie czuli się bezpiecznie w ogrodzie w nocy. W tym celu eksperci zalecają oświetlenie ścieżek, granic i granic, aby uzyskać efekt zachęcający. Jeśli martwisz się, że światła przyciągną owady, możesz dodać niebieskie światło dalej od ogrodu, aby przyciągnąć owady z dala od ogrodu. Owady najlepiej widzą odcień niebieskiego światła i większość stada do tego światła.

Diody LED są konsensusem pod względem rodzaju oświetlenia, które jest optymalnie wykorzystywane w ogrodach zewnętrznych. Diody LED zapewniają jasne światło, które może być zasilane przez baterie, a nawet energię słoneczną. Ze względu na niewielki rozmiar idealnie nadają się do ścieżek, granic, chodników, ogrodzeń, posągów, a nawet powyżej i poniżej ogrodu.

Podczas korzystania z lamp słonecznych LED najbardziej popularną formą jest wytyczona wersja, którą można wbić w ziemię jako oświetlenie ścieżki. Na szczycie lamp znajdują się zwykle małe panele słoneczne, które przechowują światło słoneczne w ciągu dnia i automatycznie oświetlają obszar wokół nich przez kilka godzin w nocy. Wróżkowe lampy LED są również dobrą opcją do zawieszenia na płotach, ścianach lub krawędziach i oferują dużo światła przy niewielkim wysiłku instalacyjnym.

[ff id=”1″]