Skip to main content
Zdrowie

Opuchnięta twarz podczas ciąży – czy to normalne? Przyczyny i objawy

Wiele kobiet cierpi na opuchniętą twarz podczas ciąży. Zazwyczaj zakładamy, że przybrały na wadze lub utrzymują nadmiar wody, ponieważ przyrost masy jest normalny podczas ciąży i często jest widoczny między innymi na twarzy. W rzeczywistości większość kobiet w trzecim trymestrze każdego ranka budzi się z opuchniętą twarzą. Wynika to ze zwiększonego przepływu krwi i często nie jest szkodliwe. Istnieją jednak pewne przyczyny, które należy traktować bardzo poważnie. stan przedrzucawkowy może powodować obrzęk twarzy podczas ciąży. Ten stan może być bardzo niebezpieczny. Jeśli podejrzewasz, że go masz, zaleca się wizytę u lekarza.

Charakteryzuje się obrzęk (nadmiar retencji wody), nadciśnienieBiałko w moczu (białkomocz) i nagły szybki przyrost masy ciała, stan przedrzucawkowy musi być ściśle monitorowany. Obrzęk twarzy i opuchniętych dłoni, kostek i stóp jest typowy dla obrzęku. Prostym testem jest naciśnięcie palcami i wykonanie nacięcia. Jeśli mięso pozostaje w depresji dłużej niż zwykle, może to być objaw obrzęku.

Leczenie może obejmować leżenie w łóżku, podnoszenie nóg, zwiększanie ilości wody i unikanie soli. Jeśli objawom tym towarzyszy dezorientacja psychiczna, ból głowy lub inne objawy neurologiczne, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem lub szpitalem. Odwodnienie może również powodować obrzęk twarzy podczas ciąży. Jeśli nie masz wystarczającej ilości wody, twoje ciało stara się zachować jej niewielką ilość. Dlatego naczynia krwionośne powiększają się i bum! Masz spuchniętą twarz.

Trzymaj się z dala od alkoholu, kofeiny i nadmiaru sodu i zwracaj uwagę na kolor moczu. Jeśli jest zbyt żółty, wypij więcej wody.

Brak witaminy C i / lub beta karotenu to inne przyczyny obrzęku twarzy w czasie ciąży.

Opuchnięta twarz podczas ciąży powinna zostać zdiagnozowana przy każdej możliwości. Upewnij się, że bierzesz ciążowe suplementy witaminowe (zgodnie z zaleceniami lekarza) i jesz pokarmy bogate w witaminę C oraz wszystkie inne niezbędne witaminy i minerały.

Ze względu na rozmiar brzucha, ból nóg i inne choroby kobiety mają trudności ze snem w ostatnich stadiach ciąży. Niestety, jeśli nie masz dość snu, możesz obudzić się z opuchniętą twarzą. Brak snu jest prawdopodobnie najczęstszą przyczyną obrzęku twarzy w czasie ciąży. Jeśli nie możesz usiąść wygodnie w łóżku, wypróbuj duże wygodne krzesło. Jeśli nie możesz spać w nocy, śpij w ciągu dnia. Jeśli inne dzieci zajmują cię, poproś przyjaciela, aby opiekował się dzieckiem przez kilka godzin, abyś mógł odpocząć.

[ff id=”7″]