Skip to main content

Jeśli chcesz poznać wyjątkowość pierwszego chorwackiego parku narodowego i pomnika światowego dziedzictwa przyrodniczego, musisz się zbliżyć! Na własne życzenie możesz spędzić dni aktywnego relaksu tutaj o każdej porze roku. Na ścieżkach wzdłuż jezior można doświadczyć wszystkiego, na co ta monografia chciałaby zwrócić uwagę. Ale nawet książka nie może przywołać prawdziwego doświadczenia, jakie da osobisty kontakt z tym naturalnym pięknem. pochłonięty, jak to musi być, zarówno przez zrozumienie, jak i przez kontakt emocjonalny. Z całego serca pragnę, aby rajskie piękno tego obszaru naszego drogiego kraju zostało ujawnione światu, aby cudzoziemcy mogli cieszyć się tą wzniosłą wielkością, aby perła tego kraju stała się sławna na całym świecie. Milka Trnina 1898.

Jeziora Plitwickie to wyjątkowa naturalna perła, której nie można powtórzyć na żadnym południku ani podobieństwach planety Ziemia. Srecko Bozicevic 1994. Urodzony w 1935 r. W Velikoj Trnovitici koło Bjelovaru w Chorwacji, w rodzinie nauczycieli. Wystawa fotograficzna Jezior Plitwickich zaprasza widza do zainteresowania się wyjątkowym obszarem chorwackiej ojczyzny, który jest wpisany na listę światowego dziedzictwa przyrodniczego i jest chroniony przez UNESCO. Dr. Geologii Srecko Bozicevic jest członkiem Photo Club Zagreb od 1959 roku, kiedy rozpoczął pracę w Instytucie Badań Geologicznych. Brał udział w licznych wyprawach polowych i udokumentował swoją pracę badawczą na zdjęciu.

Fotografia ma Dr. Bozicevic jest przyciągany od wczesnych lat uniwersyteckich. W 1956 roku opublikował pierwsze artykuły w gazecie ze swoimi własnymi fotografiami. Brał także udział w różnych wystawach społecznościowych i przedstawił ponad 20 osobistych wystaw fotograficznych. Dr. Bozicevic otrzymał wiele nagród i plakatów za swoje zdjęcia i slajdy. Jego głównym zainteresowaniem były zdjęcia speleologiczne oraz zdjęcia morfologii i hydrogeologii skorupy ziemskiej.

Jego fotografie ilustrują jego własne książki „Lights Under the Earth”, „Vrlovka Cave”, „A Man in the Underworld”, „Through Our Caves”, „The Cave as a Grave”, „KRS Phenomenon” oraz liczne artykuły w czasopismach specjalistycznych , Encyklopedie i popularne magazyny. W 1987 roku Dr. Bozicevic zdobył republikańską nagrodę Fran Tucana za popularyzację nauki i najwyższe krajowe uznanie „Honorowego speleologa” za jego badania speleologiczne i prace terenowe. W 1995 roku został członkiem honorowym Chorwackiego Towarzystwa Geologicznego.

[ff id=”1″]