Skip to main content

Przekonasz się, że pigmentowy niebieski, zielony pigmentowy, żółty pigmentowy i pomarańczowy pigmentowy są powszechnymi kolorami makijażu oczu, a odcienie czerwonego pigmentu są częściej używane do podkreślenia kości policzkowych kobiety. Pigmenty mogą być matowe lub błyszczące; Obie opcje są oferowane kobietom przez powstałe produkty.

Jakie rodzaje pigmentów stosuje się w przemyśle kosmetycznym? Zarówno pigmenty nieorganiczne, jak i organiczne są używane do tworzenia produktów do makijażu. Najczęściej stosowane pigmenty nieorganiczne obejmują tlenki żelaza, tlenki chromu, tlenki tytanu, ultramaryny itp. Ultramaryny są odpowiedzialne za zapewnienie metalicznych odcieni niebieskiego, które są powszechne w makijażu oczu. Tlenek chromu daje odcienie zieleni, które są używane w kilku odcieniach makijażu oczu.

Tlenki żelaza są częściej stosowane w produktach do makijażu na co dzień, ponieważ zawierają pigment żółty, czerwony pigment i inne żywe odcienie. W pewnym stopniu tlenek tytanu zapewnia bardzo potrzebną ochronę przed promieniowaniem UV i dlatego jest ważnym składnikiem w produkcji. Odporność na rozpuszczalniki i nieprzezroczystość pigmentów nieorganicznych sprawiają, że są one niezbędnym składnikiem przy wytwarzaniu produktów do makijażu.

Z drugiej strony pigmenty organiczne różnią się od pigmentów nieorganicznych z punktu widzenia rozpuszczalności; Są rozpuszczalne w wielu rozpuszczalnikach. Pigmenty organiczne, które stanowią podstawę surowców w przemyśle kosmetycznym, obejmują ksanteny, barwniki azowe, triaylometan i antrachinon.

Każdy z nich daje różne odcienie kolorów, które są potrzebne do stworzenia różnych przyjaznych dla skóry produktów do makijażu. Barwniki azowe dają jasne odcienie żółtego i czerwonego, a podstawa dla kojących odcieni niebieskiego i zielonego pochodzi z triarylometanu. Żywą pomarańczę i czerwień uzyskuje się z ksantenu, który uważany jest za barwnik. Antrachinony odnoszą się do grupy naturalnie występujących pigmentów, które dają zielony kolor powszechnie stosowany w przemyśle kosmetycznym.

Jednak produkcja produktów do makijażu przy użyciu różnych pigmentów jest bardzo złożona. Istnieje kilka zasad i przepisów ustanowionych przez FDA w odniesieniu do dodatków barwnych stosowanych w przemyśle kosmetycznym. Każdy produkt do makijażu zawierający dodatki kolorystyczne musi spełniać wymagania dotyczące zatwierdzenia, certyfikacji, tożsamości i specyfikacji, dopuszczalnych stężeń itp. Kolory wymagające certyfikacji pochodzą głównie z ropy naftowej lub syntetycznych kolorów organicznych.

Każda partia kosmetyków, w której stosowane są te kolorowe składniki, musi posiadać certyfikat FDA. Niektóre dodatki barwiące, takie jak pochodzące ze źródeł roślinnych, mineralnych i zwierzęcych, nie muszą być łączone w partie. Należy jednak przestrzegać specyfikacji, tożsamości, ograniczeń, zastosowań i wymagań dotyczących etykietowania określonych w przepisach. Jeśli zasady i przepisy dotyczące dodatków do kolorów nie będą przestrzegane, Twój produkt kosmetyczny zostanie uznany za zafałszowany. Dlatego lepiej jest używać surowców pigmentowych jak najlepiej i prawidłowo, aby zapewnić najlepszą jakość z branży kosmetycznej!

[ff id=”4″]