Skip to main content

Kiedy byłem na studiach, studiowałem psychologię i robiłem wiele kursów na ten temat, ale tym, który zawsze był dla mnie najbardziej wyjątkowy i który z czasem służył mi najlepiej, była psychologia anormalna.

Była to klasa specjalnie poświęcona badaniu zaburzeń psychicznych i psychoz i okazała się niezwykle fascynująca. Nieprawidłowa psychologia nie tylko nauczyła mnie takich rzeczy jak depresja, antyspołeczne zaburzenia osobowości i schizofrenia, ale także pokazała, jak rozpoznać możliwe objawy zaburzeń psychicznych u innych ludzi.

Uczęszczałem na kurs w młodym roku głównie dlatego, że był potrzebny do ukończenia studiów i od razu miał obsesję na punkcie klasy. Rzeczywiście, nienormalna psychologia była tak interesująca, że ​​zwykle zapominałem o studiach na innych kursach, ponieważ spędziłem cały czas na czytaniu i badaniu materiałów na tych zajęciach.

Jedną z rzeczy, które uznałem za najbardziej interesujące, była liczba osób, które wzięły udział w kursie, niekoniecznie specjalizujących się w psychologii. Sporo uczestników klasy to Anglicy, nauczyciele i specjaliści muzyczni, ale właśnie pomyśleli, że klasa będzie fajna i postanowili zarejestrować się jako fakultet.

Kilka lat temu spotkałem się z jednym z tych przyjaciół w lokalnym barze i grillu. Dyskutowaliśmy o programie dziesięć lat po ukończeniu szkoły i kontynuowaniu naszego życia. Była teraz dyrektorem zespołu w gimnazjum, ale powiedziała, że ​​zawsze była wdzięczna, że ​​wzięła pod uwagę tę klasę, ponieważ pozwoliła jej zidentyfikować warunki psychiczne, które mieli niektórzy z jej uczniów i niektórzy z jej rodziców.

Myślę, że to, co tak fascynowało mnie w nienormalnej psychologii, to fakt, że naprawdę leży ona u podstaw tego, co robią psychologowie. Nauczyło mnie dokładnie, dlaczego ludzie dotknięci zaburzeniami psychicznymi mają problemy, które mają, czy to nierównowaga chemiczna i potrzeba leczenia medycznego czy zaburzenia osobowości, i którzy leczy zarówno zmiany behawioralne, jak i terapię może być.

Pamiętam, jak rozmawiałem z nauczycielem kursu o tym, jak bardzo podobała mi się klasa i jak interesujące było to dla mnie, a mężczyzna stwierdził, że ze wszystkich kursów, które prowadził, była również nienormalna psychologia Był ulubiony. Powiedział, że widział, że znacznie więcej uczniów miało moment potwierdzenia, że ​​wybrali właściwy kierunek w tej klasie, niż ktokolwiek, kogo uczył.

Dla mnie nienormalne zajęcia z psychologii to z pewnością te, na które wciąż patrzę wstecz, jako program, który uświadomił mi, że wybrałem odpowiedni program treningowy. Nauczył mnie o wiele więcej na temat koncepcji psychologii niż jakakolwiek inna klasa, a ja wciąż będę od czasu do czasu wracać i uczyć się z podręcznika.

[ff id=”6″]