Skip to main content

Istnieje wiele powodów, dla których warto założyć firmę z siedzibą we własnym kraju: zarabiać dodatkowe dochody, uzupełniać istniejącą pensję, szukać nowych horyzontów po zakończeniu stałej pracy przez zwolnienie lub redukcję pracy lub spełnienie marzenia na całe życie. Bez względu na motywy, dzięki rosnącemu internetowi i zmieniającemu się sposobowi pracy ludzi, Nigdy nie było lepszego czasu na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej. Ty także możesz cieszyć się swobodą prowadzenia firmy z domu przy niższych kosztach, niższych kosztach podróży i elastyczności w wyborze środowiska i godzin, które ci odpowiadają.

Najlepsza wskazówka: Jesteś w dobrym towarzystwie, ponieważ Apple Computers, Lush Cosmetics, Facebook, a nawet Ford Motor Company to tylko niektóre z dobrze znanych nazwisk, które powstały jako małe, prywatne firmy! Więc zacznijmy.

Krok 1 Zdecydowanie zaangażuj się w nowe przedsięwzięcie

Zadaj sobie pytanie: ile historii sukcesu, o których czytałeś, stworzyli ludzie, którzy tylko usiedli i marzyli? Trudna prawda jest taka, że ​​jeśli chcesz coś osiągnąć, musisz zobowiązać się – tak długo, jak trzeba, aby odnieść sukces, Jest bardzo mało prawdopodobne, abyś zarobił fortunę z dnia na dzień, ale jeśli będziesz wytrwał, odniesiesz sukces. Nie ma znaczenia, czy możesz zaplanować tylko 15 minut dziennie. Ważne jest, aby liczyć te minuty, zawsze próbując 100%,

Najlepsza wskazówka: Najwyraźniej Thomas Edison wykonał 1000 prób przed wynalezieniem żarówki. Nigdy nie powiedział, że zawiodłem 999 razy. powiedział, że spędziłem 999 lat, ucząc się, jak nie wymyślać żarówki!

Krok 2 Czy masz to, czego potrzeba, aby zostać swoim własnym szefem?

Odpowiedź brzmi: tak! Pomaga to w podejmowaniu ryzyka i ponoszeniu związanej z tym odpowiedzialności. Pomaga również, jeśli lubisz ciężką pracę, podejmowanie decyzji i stawianie czoła wyzwaniom związanym z własnym biznesem. Wreszcie niezwykle dobrze jest dobrze zorganizować się, dotrzymywać terminów i pracować z liczbami. Ale faktem jest, że jeśli nie masz wszystkich tych cech (i bardzo niewielu osób), możesz po prostu znaleźć kogoś, kto je ma. Na przykład, jeśli nie znasz wymagań dotyczących prowadzenia dokumentacji, zatrudnij kogoś!

Najlepsza wskazówka: Sukces to 5% inspiracji i 95% potu.

Krok 3 Jaki biznes?

Być może chcesz założyć własny salon paznokci, usługi opieki nad zwierzętami, nauczyciel języka, fizjoterapeuta, ogrodnik krajobrazu, marketingowiec afiliacyjny, sprzedawca w serwisie eBay, filmy samopomocy, witryna e-commerce itp. Jest prawie nieograniczona. Faktem jest, że to naprawdę nie ma znaczenia. Ponieważ kroki do sukcesu są takie same dla każdej firmy, Różni się jednak sposobem zarządzania potrzebami firmy lub branży i reagowania na nie. Jeśli jeszcze nie zdecydowałeś się na konkretną firmę, istnieją dosłownie tysiące pomysłów biznesowych obejmujących każdy możliwy produkt i usługę. Niezależnie od dokonanego wyboru, zadaj sobie następujące pytania:

 • Czy istnieje zauważalna luka na rynku Twojego produktu lub usługi?
 • Czy zidentyfikowałeś produkt lub usługę, których nie możesz znaleźć?
 • Czy potrafisz żyć ze swojego hobby lub czegoś, co kochasz z pasją?
 • Czy możesz zaoferować produkt lub usługę lepiej niż ktoś inny?

Najlepsza wskazówka: W tej początkowej fazie warto również przeanalizować najczęstsze błędy popełniane przez start-upy i sposoby ich uniknięcia.

Krok 4 – opracuj swój pomysł na biznes

Następnym krokiem jest pójść nieco głębiej i dokładnie określić, którym produktom i usługom chcesz sprzedać, a co równie ważne, komu chcesz je sprzedać. Nawet jeśli masz już jasne pojęcie o tym, co chcesz sprzedać, musisz się jeszcze bardziej skoncentrować. Nie wystarczy powiedzieć, że będziesz sprzedawać produkty dla zwierząt domowych, musisz skupić się na tym, jakie rodzaje zwierząt domowych, a w konsekwencji, jakie produkty będą potrzebne. Jeśli sprzedajesz swój produkt i sam przeprowadzasz badania rynku, może to stanowić różnicę między sukcesem a porażką. Możesz określić nawyki zakupowe na rynku docelowym, położenie geograficzne, a nawet konkurentów. Możesz zebrać wiele z tych informacji, po prostu przeszukując Internet i tworząc listę firm, które są już aktywne w wybranym obszarze. Możesz także przeszukiwać reklamy w lokalnych gazetach i sklepach, aby dowiedzieć się, kto tam jest, a nawet przeprowadzić własne badania rynku, pytając ludzi na ulicy, czy są zainteresowani twoimi usługami.

Najlepsza wskazówka: Twoja rodzina i przyjaciele często mówią, że to świetny pomysł, nawet jeśli myślą inaczej, aby nie zranić twoich uczuć. Zapytaj więc niektórych niezależnych ludzi,

Krok 5 Potrzebujesz biznesplanu?

Dobrą wiadomością jest to, że nie każda firma potrzebuje formalnego planu, zwłaszcza jeśli operacje w domu nie wymagają zewnętrznego finansowania. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o źródłach finansowania dla startupów. Problem z biznesplanem polega na tym, że nie tylko musisz nauczyć się budować plan, ale przygotowanie może potrwać tygodnie. Ten czas można lepiej wykorzystać, aby skoncentrować się na rozpoczęciu działalności. W rzeczywistości badania wykazały, że formalny biznesplan dla małej firmy domowej naprawdę nie ma znaczenia dla ostatecznego sukcesu firmy. Czasem może być konieczne utworzenie biznesplanu, kiedy szukasz potencjalnego wsparcia finansowego. Dotyczy to nie tylko banków, ale także krewnych, przyjaciół lub relacji biznesowych. Im wyraźniejszy jest twój widok i im bardziej uporządkowany wygląd, tym większe prawdopodobieństwo, że uzyskasz potrzebne wsparcie.

Najlepsza wskazówka: Matt Coffin, założyciel LowerMyBills.com, zabezpieczył 4 miliony dolarów dzięki 10-stronicowej prezentacji PowerPoint od inwestorów!

Krok 6 Erstinbetriebnahmekosten

Powiedzmy, że masz pomysł, spędziłeś trochę czasu na badaniu sektora i jego potencjału rynkowego. Nadszedł czas, aby upewnić się, że masz wszystkie narzędzia potrzebne do ukończenia pierwszej fazy projektu. Poniżej znajduje się lista najczęstszych elementów potrzebnych do rozpoczęcia działalności w domu:

 • Komputer i powiązane oprogramowanie
 • Dostęp do internetu
 • Utwórz stronę internetową
 • Telefon stacjonarny i / lub telefon komórkowy
 • biznes
 • Dostęp do wystarczających zapasów – gdy sprzedajesz produkty
 • Wyznaczony pokój, najlepiej w spokojnej okolicy
 • Biurko

To nie jest długa lista i każdy można zdobyć bez rozbijania banku.

Krok 7 – Dodatkowe finansowanie i finansowanie

Możesz być w stanie założyć firmę, gdy jesteś jeszcze zatrudniony, lub możesz mieć inne źródło dochodu, aby się zabezpieczyć, gdy firma zyskuje na popularności. Jeśli nie potrzebujesz zewnętrznego finansowania, pomiń tę sekcję i przejdź do następnej. Istnieje jednak wiele powodów, dla których możesz potrzebować finansowania oprócz płacenia za sprzęt biurowy, tworzenie stron internetowych, reklamę itp. Jednym z głównych wymagań jest pokrycie wydatków osobistych podczas rozpoczynania działalności, a klienci zaczynają ci płacić! Zasadniczo wielu konsultantów biznesowych zaleca, aby mieć co najmniej trzy miesiące pieniędzy, ponieważ zwrot może zająć tyle czasu. Gdzie idziesz na finansowanie? Przede wszystkim są twoje własne oszczędności (jeśli nie wierzysz w swój pomysł, kto to zrobi?), Następnie są członkowie rodziny, przyjaciele i partnerzy biznesowi. Nieco dalej znajdują się dodatkowe źródła finansowania, takie jak pożyczki bankowe, dotacje i finansowanie kapitałowe od inwestorów prywatnych. W takich przypadkach zdecydowanie zaleca się sporządzenie biznesplanu w celu zidentyfikowania i zapewnienia niezbędnego finansowania.

Krok 8 – prowadź ewidencję

Nie jest to najprzyjemniejszy aspekt prowadzenia firmy, ale nadal jest niezbędny. Bardzo ważne jest, aby śledzić swoje dochody i wydatki od pierwszego dnia – Zacznij od wprowadzenia odpowiedniego systemu. Możesz go użyć nie tylko do śledzenia, jak dobrze radzi sobie Twoja firma, ale także jest to również wymóg prawny!

Kilka wskazówek:

 • Zachowaj wszystkie faktury i pokwitowania związane z Twoją firmą i zarchiwizuj je (w razie wątpliwości zachowaj je i zapytaj księgowego, czy możesz złożyć roszczenie).
 • Zachowaj kopie rachunków za prąd, abyś mógł dowiedzieć się, ile ma to wspólnego z Twoją firmą, ponieważ wykorzystasz część domu do celów biznesowych
 • Musisz być w stanie wykazać, co osobiście wydałeś i co wydajesz na swoją firmę. Posiadanie osobnego konta bankowego znacznie ułatwia życie
 • Jeśli masz pracowników, musisz prowadzić rejestr ich wynagrodzeń i podatków, a także zabezpieczenia społecznego, które odliczyłeś i zapłaciłeś HM Revenue & Customs (HMRC).

Prowadzenie dobrych rejestrów opłaca się na dłuższą metę, ponieważ zmniejszasz ogólne obciążenie podatkowe, znacznie ułatwiasz składanie deklaracji podatkowych i zapewniasz, że spłacasz obciążenia podatkowe na czas, unikając odsetek i kar.

Krok 9 Promuj swój nowy biznes

Ludzie zawsze mówili: „Zbuduj najlepszą pułapkę na myszy na świecie, a ludzie znajdą drogę do twoich drzwi”. Ale obecnie jest tak wiele firm, które oferują tak szeroką gamę produktów. Skąd wiesz, które drzwi otworzyć? Posiadają szeroką gamę usług reklamowych online i konwencjonalnych usług reklamowych offline, które razem stanowią potężną broń do przyciągania i zatrzymywania kluczowych klientów!

Krok 10 – nie zostawiaj go do jutra. Zacznij już dziś!

[ff id=”3″]