Skip to main content

Czy chcesz przenieść swoje umiejętności nauczania lub uczenia się języka angielskiego na jeszcze wyższy poziom? Czy chcesz wzbudzić większe zainteresowanie swoimi kursami językowymi lub zerwać z kryzysem lub płaskowyżem? Połącz stosowanie różnych technik uczenia się języków ze stałym rozwojem technologii, aby osiągnąć sukces. Oto kilka przydatnych pomysłów i stron internetowych na początek.

BLOGI

Blog lub blog nie różni się niczym od mleczarni prowadzonej online. Możesz pisać instrukcje, pisać esej lub publikować dowolne informacje. Aby zilustrować materiał pisemny, można dodać grafikę i zdjęcia. Pliki dźwiękowe i audiowizualne można również umieścić na blogu, aby zwiększyć efekt. Nauczyciel może opublikować czytanie lub zadanie, w którym uczniowie mogą komentować bezpośrednio online. Bez dokumentów, bez bałaganu i można je wyświetlić prawie w każdej chwili. Blogi stają się coraz bardziej przyjazne dla użytkownika i można je skonfigurować bezpłatnie na wielu stronach internetowych.

WIDEO / AUDIO ONLINE

Większość profesjonalistów ma jeden lub dwa adresy e-mail. Twój e-mail może teraz stać się środkiem komunikacji między tobą a uczniem. E-mail może teraz obejmować użycie obrazów i klipów dźwiękowych lub audiowizualnych, a także tekst wiadomości. Uczniowie mogą wysyłać zadania jako załączniki lub wstawiać je do tekstu wiadomości e-mail. Możesz zadawać pytania i otrzymywać w odpowiednim czasie informacje zwrotne, nie czekając na następną lekcję. Nauczyciele mogą wysyłać instrukcje, aktualizacje lub inne informacje do uczniów indywidualnie lub w grupie, bez konieczności oczekiwania na następną zaplanowaną lekcję.

Nie komputer? Nie ma problemu W wielu częściach świata e-kawiarnie są tak tanie, że studenci mogą sobie na nie pozwolić. W niektórych kulturach całe „społeczności” młodych uczniów oparte są na punktach spotkań w e-kawiarniach. Porozmawiaj o tym z uczniami. Możesz być zaskoczony.

WYKORZYSTANIE ZASOBÓW ONLINE DO NAUCZANIA / NAUKI

Korzystanie z gier online, witryn z ćwiczeniami EFL dla uczniów i nauczycieli, społeczności i działań w ostatnich miesiącach gwałtownie wybuchło w wielu częściach świata. Wirtualne społeczności i internetowe biblioteki referencyjne umożliwiają teraz uczącym się rozwiązywanie problemów, badanie artykułu lub wykonywanie zadań, które wcześniej zajmowałyby nieproporcjonalnie dużo czasu. Niektóre strony internetowe, o których warto wspomnieć, to:

o http://www.books.google.com/

Strona internetowa oferująca bezpłatny dostęp do książek, które można czytać na ekranie

o http://www.universia.net.co

To strona internetowa, która zawiera długą listę bibliotek wirtualnych prawie wszystkich gatunków i łączy ponad 900 bibliotek w większości hiszpańskojęzycznych

o http://www.redclara.net

Ta strona łączy zaawansowaną sieć akademicką bibliotek latynoamerykańskich

o http://www.lablaa.org

Na tej stronie można uzyskać dostęp i przeczytać wiele jego zebranych dzieł online. Zawiera strony wystawy

o Oficjalna strona internetowa projektu Gutenburg zawiera obszerną listę dzieł literackich napisanych w języku angielskim, które są własnością publiczną. Jest on dostępny pod adresem: [http://promo.net/pg/]

Wypróbuj niektóre z tych przydatnych pomysłów i stron internetowych, aby połączyć wykorzystanie różnych technik uczenia się języka ze stałym rozwojem technologii, aby pokazać swój sukces w nauczaniu i uczeniu się języka angielskiego. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat korzystania z tej lub innych nowych technologii w celu zwiększenia zainteresowania i motywacji uczniów oraz zwiększenia skuteczności zajęć z języka angielskiego, napisz do mnie na adres poniżej z wszelkimi pytaniami lub komentarzami.

[ff id=”4″]