Skip to main content
Budownictwo

Pomysł na biznes domowy – Ręcznie wychowane ptaki dla zysku

Oto nowatorski pomysł, który nie wszystkim odpowiada, ale jeśli jesteś typem, który dba o dobrostan ptaków i nie tylko zarabia na nich pieniądze, może to być sprawa dla ciebie w domu.

Ptaki domowe są bardzo popularne, zwłaszcza papugi i papugi, i są bardzo poszukiwane na całym świecie. Wiele osób odwiedzi sklepy zoologiczne i wybierze ptaszka ze względu na jego piękny wygląd i zabierze go do domu, mając nadzieję, że okaże się przyjaznym małym, mało wymagającym towarzyszem.

Większość ludzi nie zdaje sobie sprawy z tego, że nawiązanie kontaktu z nowym przyjacielem może być trudne, jeśli nie byli traktowani co najmniej od czasu, gdy byli pisklętami, i mogą obawiać się nowego Mieć właścicieli lub gorzej, gorzki.

Jako ktoś, kto oferuje ręcznie rysowane ptaki jako zwierzęta domowe, masz tutaj przewagę. Kiedy młode ptaki są karmione ręcznie od najmłodszych lat, myślą, że jesteś ich matką i nie rozwijają strachu przed ludźmi takimi jak ptaki rodzicielskie. Ptaki wychowywane ręcznie są znacznie łagodniejsze i łatwiejsze w obsłudze, dlatego są znacznie lepszymi zwierzętami domowymi niż ptaki wychowujące rodziców, ponieważ znacznie szybciej osiedlają się z nowymi właścicielami i są znacznie mniej zestresowane.

Jeśli ludzie zauważą różnicę między ptakami wychowanymi przez rodziców i wychowanymi ręcznie, prawie na pewno wybiorą ptaka wychowanego ręcznie i zapłacą premię za przyjaznego i towarzyskiego towarzysza.

Jak założyć ręcznie rysowany biznes ptaków?

Istnieje kilka sposobów skonfigurowania prowadzenia tego typu działalności. Twoja decyzja najprawdopodobniej zależeć będzie od ilości miejsca w domu i ogrodzie, a także od budżetu początkowego.

Jeśli masz dużo miejsca na woliery i klatki i masz środki na zakup bezpiecznej, czystej i odpornej na warunki pogodowe zagrody dla swoich ptaków, prawdopodobnie chcesz mieć własne stado hodowlane i hodować własne młode ptaki. Wybór gatunku jest bardzo ważny. Twój wybór może zależeć od tego, jak blisko sąsiedzi, ponieważ niektóre ptaki są znacznie głośniejsze niż inne. Na przykład papużki faliste są znacznie cichsze i łatwiejsze do życia niż kakadu z kapturem siarkowym. Oczywiście wielkość woliery ma również wpływ na twoją decyzję, ponieważ mniejsze gatunki zajmują znacznie mniej miejsca niż ich większe odpowiedniki. Należy pamiętać, że woliery są wykorzystywane wyłącznie do celów hodowlanych. Twoje kocięta są trzymane w taki sam sposób, jak opisano poniżej.

Jeśli masz mały ogródek lub mieszkasz w mieszkaniu, nie rozpaczaj. Istnieją metody prowadzenia udanego biznesu z ręcznie rysowanym ptakiem bez potrzeby posiadania dużych wolier dla ptaków. Będziesz potrzebować klatek na tyle dużych, aby pisklęta mogły rozprostować skrzydła i bawić się w nich kilkoma dziećmi, ponieważ spędzają one większość czasu poza klatką, najlepiej na placu zabaw dla papug lub tym podobnych.

Ok, więc wiesz, jak są trzymane, ale skąd się biorą pisklęta?

Skontaktuj się z hodowcami ptaków i zapytaj, czy sprzedadzą ci pisklęta. Będziesz chciał dzieci w wieku od kilku dni do trzech tygodni. Wiek zależy w dużej mierze od wielkości dzieci. Oczywiście duże pisklę łatwiej karmić ręcznie niż małe. Jeśli możesz kupić całe sprzęgło, lepiej jest pomóc w zachowaniach społecznych. Ponieważ kupujesz tak młode pisklęta, a hodowca nie musiał ich karmić ani się nimi opiekować, możesz kupić je znacznie taniej w tym wieku niż po powrocie do domu.

Niektórzy hodowcy oferują również pisklęta za opłatą, które można hodować ręcznie. Więc tak naprawdę nie kupują dzieci, ale płacą za ich wychowanie, a następnie oddają je hodowcy, gdy tylko osiągną wiek wystarczający, aby przejść do nowych domów. To może być dobre miejsce na rozpoczęcie. Pamiętaj jednak, że nie masz kontroli nad tym, kto kupuje dzieci, i mogą one skończyć w domach, których nie zaakceptowałbyś, gdybyś wybrał.

Gdzie jest mój rynek?

Będziesz miał wiele możliwości znalezienia domu dla swoich dzieci. Ręcznie podnoszone papugi są bardzo popularne, ponieważ popyt zwykle przewyższa podaż. To dla Ciebie dobra wiadomość, ponieważ możesz selektywnie decydować, kto zabierze Twoje dzieci do domu. Oznacza to również, że możesz poprosić o premię za pisklęta wychowywane przez rodziców, ponieważ gdy ludzie zobaczą, jak słodkie i życzliwe są twoje dzieci, nie będzie konkurencji.

Oto kilka sposobów na znalezienie nowego domu. Ta lista w żadnym wypadku nie jest kompletna:

sklepy zoologiczne– –

Ö korzyści::

Zawsze duże zapotrzebowanie na ręcznie rysowane pisklęta papugi

Ö wady::

Nie mają kontroli nad tym, komu sprzedają dzieci

Targi i targi ptaków– –

Ö korzyści::

Możesz sprawdzić potencjalnych rodziców

Ogromny ruch pieszych, aby pokazać swoje ptaki

Wiele osób kupuje na miejscu mniej ptaków na wynos

Możesz także sprzedać artykuły spożywcze, zabawki, akcesoria itp.

Ö Wady:

Musisz spakować i rozpakować za każdym razem, gdy bierzesz udział

Pet Classifieds Druk i Internet– –

Ö zalety:

duża potencjalna publiczność kupujących

Ö Wady:

Musisz czekać na przybycie ludzi

Ten artykuł zawiera bardzo podstawowy pomysł na rozpoczęcie działalności związanej z ptakami. Przed podjęciem tego typu działalności należy zawsze pamiętać, że dobrostan ptaków jest niezbędny. Jeśli ludzie przyjdą kupić od ciebie dziecko i okażą się, że nie masz oko na jego potrzeby, rozejdą się wieści, że nie jesteś etyczny i możesz zostać zamknięty.

Przede wszystkim MUSISZ być miłośnikiem zwierząt i pilnować interesów ptaków, aby skutecznie robić tego rodzaju interesy.

Są książki o ptakach hodujących ręcznie. Zanim zaczniesz, polecam przeczytać jak najwięcej, a nawet spędzić trochę czasu z doświadczonym nawijaczem dłoni, aby upewnić się, że zaczynasz prawą stopą. To może zaoszczędzić Ci niepotrzebnego bólu serca.

[ff id=”2″]