Skip to main content
Przemysł

Ponieważ technologia rozwija się w gorączkowym tempie, wymagane są produkty bezpieczeństwa

Jednym z wielu celów wynalezienia kryptowaluty (CC) było ustanowienie bezpiecznego systemu transakcji cyfrowych. Zastosowana technologia była i jest blockchain. Systemy Blockchain są zaprojektowane tak, aby były niewrażliwe na problemy często spotykane z internetowymi systemami finansowymi ze starszą technologią – takie problemy, jak hackowanie kont, uwierzytelnianie fałszywych płatności i oszustwa phishingowe w witrynach internetowych.

Blockchain sam działa w sieci peer-to-peer dla globalnych rekordów (rozproszonych ksiąg), które są bezpieczne, tanie i niezawodne. Rejestry transakcji na całym świecie są przechowywane w sieciach blockchain. Ponieważ te rekordy są rozproszone w całej społeczności użytkowników, dane są z natury odporne na zmiany. Żaden pojedynczy element danych nie może zostać zmieniony bez zmiany wszystkich innych bloków w sieci, co wymagałoby zgody większości całej sieci – milionów organów nadzorujących. ALE – co jeśli strona wygląda, jakby oferowała bramę do legalnej kryptowaluty lub produktu z portfelem kryptograficznym, ale czy witryna naprawdę ma na celu skłonienie Cię do ujawnienia informacji? W ogóle nie masz bezpieczeństwa blockchain – masz tylko kolejne oszustwo phishingowe i musisz być chroniony przed tym wszystkim.

MetaCert to firma, która dba o bezpieczeństwo użytkowników Internetu. Główny produkt zabezpieczający może służyć do ochrony firm przed szeregiem złośliwych zagrożeń. Teraz jest produkt, który zapewnia bezpieczeństwo entuzjastom CC. Ten nowy produkt nazywa się „Cryptonite” i można go zainstalować jako dodatek do przeglądarki. Obecne przeglądarki używają certyfikatów SSL, które pokazują użytkownikom małą kłódkę w pasku adresu przeglądarki. Od lat użytkownikom mówi się, że certyfikaty SSL zapewniają, że strona internetowa jest autentyczna – nie tak szybko – że strony phishingowe również używają certyfikatów SSL, dzięki czemu użytkownicy mogą oszukać się, że witryna jest legalna, jeśli nie jest tak jest. Po dodaniu go do przeglądarki Cryptonite wyświetli znak obok paska adresu. Ten znak zmienia się z czarnego na zielony, gdy witryna zostanie sklasyfikowana jako „bezpieczna”. MetaCert twierdzi, że ma najbardziej zaawansowany na świecie system informacji o zagrożeniach z największymi na świecie bazami tajnych adresów URL ze względów bezpieczeństwa.

Bezpieczeństwo jest zawsze dobrą rzeczą, ale w miarę postępu technologii może być potrzebnych więcej produktów zabezpieczających. Na horyzoncie widać obliczenia kwantowe (QC), które są obiecujące. QC jest przez wielu uważana za jedną z największych rewolucji technologicznych współczesnego wieku. Wykorzystując moc mechaniki kwantowej, maszyny QC mogą podejmować znacznie bardziej złożone zadania i osiągać niespotykane prędkości. Konwencjonalne komputery są oparte na modelu binarnym i wykorzystują system przełączników, które mogą być włączone lub wyłączone i są reprezentowane przez 1 lub 0. QC różnią się tym, że ich przełączniki mogą znajdować się jednocześnie w pozycjach włączania i wyłączania, które są nazywane „nakładkami”. Ta zdolność do bycia w dwóch stanach jednocześnie sprawia, że ​​QC są znacznie szybsze. Google ogłosiło ponad dwa lata temu, że prototyp kwantowy, którego są właścicielami, był 100 milionów razy szybszy niż jakikolwiek inny komputer w ich laboratorium. Rozwój tej technologii postępuje coraz szybciej. Pierwszy wprowadzony na rynek komputer kwantowy został wyprodukowany w 2011 roku przez kalifornijską firmę D-Wave. Maszyna D-Wave została wyposażona w procesor zawierający 16 kwantowych jednostek komputerowych zwanych QUBITS. Od tego czasu liderzy branży, tacy jak IBM i Microsoft, ogłosili własne programy kwantowe. Ten trend doprowadzi do gwałtownego wzrostu liczby QUBITS, które te nowe maszyny mogą przetwarzać w nadchodzących latach. Podczas gdy obliczenia kwantowe mogą poczynić znaczne postępy w wielu obszarach i zapewnić innowacyjne rozwiązania niektórych najbardziej skomplikowanych problemów, z pewnością stworzą potrzebę poprawy bezpieczeństwa, ponieważ te maszyny będą miały również moc pomagania hakerom w radzeniu sobie z ich podstępnymi problemami , Ochrona i bezpieczeństwo są zawsze potrzebne w przestrzeni kryptowalut, podobnie jak we wszystkich innych obszarach online.

Bądź na bieżąco

[ff id=”4″]