Skip to main content

Kobieta nie może spotkać się ze specjalistą za każdym razem, gdy traci okres, aby sprawdzić, czy jest w ciąży, czy nie. Kobiety często czują się nieśmiałe lub niekomfortowe, kiedy widzą farmaceutę, aby kupić zestaw ciążowy. Możesz wykonać test tylko w domu, nie wydając pieniędzy na wizytę u lekarza i na test. Domowy test ciążowy jest prosty i wygodny. Gdy tylko domowy test ciążowy wykaże pozytywne wyniki, możesz zlecić badanie krwi w gabinecie lekarskim. Mówi się, że dokładność tych testów domowych wynosi 99%. Praktyka testowania ciąż za pomocą naturalnych substancji jest modna od czasów starożytnych. W czasach, gdy technologii było mało, metody domowej roboty były jedynym sposobem na sprawdzenie ciąży.

Jak to działa

Domowy test ciążowy wykrywa hormon ciążowy o nazwie HCG, który jest uwalniany z łożyska wkrótce po poczęciu kobiety. Uwalnianie tego hormonu zwiększa się co 24 godziny i można je wykryć w układzie krążenia i moczu, gdy tylko kobieta zajdzie w ciążę. Domowe testy mają na celu wykrycie tego hormonu w moczu kobiety w ciąży.

Testy ciążowe w domu

Test ciążowy pasty do zębów– Pasta do zębów to coś, co można znaleźć w każdym domu. Wszystko, co musisz zrobić, to wymieszać łyżkę pasty do zębów z próbką moczu. Jeśli zauważysz piankę lub zmienisz kolor na niebieski, wyniki będą prawdopodobnie pozytywne.

Test bielenia– Wymieszaj próbkę moczu w filiżance wybielacza. Jeśli zauważysz bąbelki lub pianę, jesteś w ciąży. Spróbuj tego w dobrze wentylowanym miejscu.

Dandelion test– Jest to jeden z najpopularniejszych domowych testów ciążowych. Umieść liście mniszka lekarskiego na arkuszu plastiku i trzymaj je z dala od bezpośredniego światła słonecznego. Wlej mocz na te prześcieradła i upewnij się, że są całkowicie nasączone. Rozwój czerwonawych pęcherzy na liściach wskazuje na możliwość ciąży.

Domowy test ciążowy Pine Sol– Pine Sol jest silnym środkiem przeciwbakteryjnym, często stosowanym jako środek czyszczący. Wszystko, co musisz zrobić, to wymieszać próbkę moczu z zolem sosny i odczekać chwilę. Każda zmiana koloru jest oznaką ciąży.

Nie powinieneś polegać tylko na domowej próbie ciążowej. Zawsze lepiej jest kupić zestaw ciążowy od apteki lub wykonać badanie krwi w szpitalu.

[ff id=”7″]