Skip to main content

Witaj, uzależnieni od Starcraft 2 i tych, którzy interesują się tylko Battlecraftem – obecnie najpopularniejszą kartą UMS! Jest to przewodnik po tym, jak pokonać przeciwników za pomocą najnowszych strategii Battlecraft.

Ok, zacznijmy od podstaw:

Prawdopodobnie jest to błąd w obecnym projekcie Battlecraft, ale pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, to poczekać, aż przeciwnik wyśle ​​ci kilka jednostek. Na początku może to być nudne, ponieważ zazwyczaj wszyscy gracze czekają na kogoś, kto wykona pierwszy ruch. Ale ten, kto najpierw wyśle ​​niektóre jednostki, stawia się w złej pozycji, co prowadzi do straty. Później powiem ci, co możesz z tym zrobić i jak obrócić mecz na swoją korzyść, koordynując z naszym partnerem (jeśli grasz w Battlecraft 2vs2).

Zobaczmy teraz, które jednostki i kombinacje jednostek działają przeciwko sobie. Pamiętaj – Twoim zadaniem jest przeciwdziałanie jednostkom poprzez wysyłanie jednostek po niższej cenie, abyś mógł mieć więcej minerałów niż przeciwnik, by zadać śmiertelny cios.

Zergling, Dość często widać, że ktoś wysyła przeciwko tobie zerglingi. Są bardzo szybkie i mogą powodować znaczne obrażenia, dopóki ich nie skończysz. Powinieneś uważać, ile stosów jednostek przeciwnik wysyła przeciwko tobie. Jeśli jest tylko jeden stos zerglingów, najlepszym sposobem na poradzenie sobie z nimi jest wysłanie stosu gorliwych przeciw nim. Zeloci są bardzo dobrzy wobec równej liczby zerglingów, ale nie pracujemy nad tym całkowicie. Jeśli przeciwnik wyśle ​​przeciwko tobie wiele ładunków zerglingów, rozważ przeciwdziałanie ich za pomocą Hellions (przeciwko 2 lub 3 stosom zerglingów) lub Colossus (przeciwko maksymalnie 5 ładunkom).

fanatycy, Teraz Zeloci są dość silni przeciwko lekkim jednostkom naziemnym (Marines, Zerglings, Hydralisk), ale słabi przeciwko opancerzonym typom jednostek. Jeśli jest tylko jeden stos fanatyków, prawdopodobnie lepiej jest iść na bankiety. Jeśli jest więcej niż jeden stos Zealotów, powinieneś także wybrać Kolos.

Banelings, Jest to dość trudne, jeśli nie traktujesz karaluchów jako kontrataków. Karaluchy są całkiem dobre w bankietach i wydaje się, że nie ma lepszego kontrataku. Możesz także użyć Kolosa do stworzenia bardzo dobrej jednostki przeciwświatłowej, ale jeśli liczba banelowania jest znacząca, w końcu wysadzisz całego Kolosa, jeśli więcej banelowań na Twoim Pilonie (lub podobnych do nich Kryształach Życia) zadzwoń).

Mutalisk, Masowe ataki Mutalisk mogą być trudne do pokonania, jeśli nie wiesz, co jest przeciwko niemu najlepsze. A najlepszym kontratakiem jest Archon z silnym atakiem aoe. Znowu – powinieneś zwrócić uwagę na liczbę ładunków lub muta, które przeciwnik wysyła przeciwko tobie, i możesz bezpiecznie temu przeciwdziałać za pomocą połowy tej liczby archontów.

Ultralisk, Mass Ultralisk może być przerażający. Nie ma sensu przeciwdziałać im za pomocą jednostek powietrznych, ponieważ wysoko opancerzone ultraliski po prostu przebiegają przez twojego Pilona i stemplują go. Najlepszym sposobem na przeciwdziałanie Mass Ultralisk jest nieśmiertelność. Kiedy twoi przeciwnicy wyślą ci masowe heroiczne ultraliski (większe i trudniejsze), możesz uderzyć ich kombinacją stosu nieśmiertelnych (które powinny pozostawać lekkie przez jakiś czas) oraz stosem lub dwoma stosami czołgów oblężniczych, z zadawanymi przez nich absurdalnymi obrażeniami przeciwko potężnym jednostkom pancernym.

W porządku Po zapoznaniu się z podstawami możesz zobaczyć niektóre z najbardziej śmiercionośnych kombinacji, które trudno jest odeprzeć.

Zeloty poziomu 2, nieśmiertelni i duchy poziomu 2, Aby zbudować tę kombinację, potrzebujesz nakładki mineralnej (2000). Bądź szybki i buduj jednostki we właściwej kolejności:

1 stos zealotów na poziomie 2 (walczą ze wszystkimi zerglingami i marines, które są dobre przeciwko nieśmiertelnym)

1 stos nieśmiertelnych na poziomie 2 (wypełnią Ultraliski i Archontów – najtrudniejszy nemezis duchów)

2 stosy duchów poziomu 2. To powinno ustawić twój minirale z 2000 na 0. Gdy zdobędziesz coraz więcej minerałów, wydaj je wszystkie na zerglingi. Po prostu wysyłaj im fala za falą, aż przeciwnik straci swojego pilona. Zerglingi są potrzebne, aby odnieść obrażenia, które w innym przypadku wyrządziłyby twojej głównej grupie Zealots + Immortals + Spirits.

Krążowniki bojowe i Thora, Ta kompozycja jest dość prosta – jeśli zdobędziesz 2000 minerałów, wydaj je wszystkie na 2 stosy Battlecruiserów i jeden stos Thorów (ponieważ Battlecruiser i Thors kosztują 600 minerałów za stos). Chcesz również wysłać fale Zerglingen, ale nieco później, kiedy twoje krążowniki i Thora znajdą się w połowie drogi do przeciwnika Pilona. Wynika to z faktu, że krążowniki i tory są dość powolne i nie chcesz marnować zerglingów, gdy główna grupa jednostek wciąż się przemieszcza

Mam nadzieję, że ten przewodnik pomoże Ci wygrać więcej meczów w Battlecraft! Powodzenia i miłej zabawy!

[ff id=”5″]