Skip to main content

Technicznie optymalizacja wyszukiwarek (SEO) nie jest reklamą. Jednak wciąż kosztuje pieniądze i czas. Jeśli masz mało czasu, ale masz pieniądze, agencja SEO jest opcją. Jeśli jednak brakuje Ci pieniędzy, oto kilka porad SEO zrób to sam, aby poprawić swoje oceny.

Opanuj sztukę badań słów kluczowych:

To proste, ale ludzie komplikują to. Nie zakładaj, że wiesz, czego chce rynek. Zakłada się, że znasz taktykę swojej branży, ale ten język może zniechęcać potencjalnych klientów. Badanie słów kluczowych zapewnia zrozumienie języka, którego oczekują Twoi klienci w Twoich produktach. Najlepsze narzędzia słów kluczowych zapewniają ocenę potrzeb, której można użyć do oceny wartości kierowania na każdy temat słowa kluczowego. „Google Keyword Planner” to dobre narzędzie do badania słów kluczowych.

Czy znasz konkurencję:

Polecam poszukiwanie najważniejszego oferowanego przez Ciebie produktu usługowego i oglądanie widocznych witryn w wynikach wyszukiwania. Sprawdź firmy, które mają ten sam model biznesowy. Oto kilka pytań, które powinieneś sobie zadać, odwiedzając ich stronę internetową:

1. W czym jesteś dobry?

2. Jakie masz tematy, których nie masz?

3. Czy konstruujesz swoją stronę internetową inaczej niż Twoja?

4. Czy masz niesamowite cechy, które przemawiają do twoich potencjalnych klientów?

Aby zrozumieć konkurencję, polecam odwiedzić platformy mediów społecznościowych konkurencji, aby dowiedzieć się, co myślą konsumenci.

Zaplanuj swoją stronę:

Po zrozumieniu, czego chcą Twoi klienci i jakich słów kluczowych używają do znalezienia Twoich produktów i usług, musisz zidentyfikować strony w swojej witrynie, aby odpowiedzieć na te pytania. Radziłbym zachować porządek, przechowując dokument Excela, abyś mógł monitorować, co działa, a co nie. Kiedy zaczynałem, stworzyłem 10 różnych stron internetowych, z których każda zawiera inne słowa kluczowe. Użyłem „Google Analytics” do śledzenia witryny o większym ruchu niż inne i odrzuciłem te, które nie były skuteczne.

Oto lista innych wskazówek dotyczących dalszej optymalizacji:

1. Odrzuć wszystko, co odwróci uwagę konsumenta od głównej wiadomości.

2. Napisz dla „najpierw ludzie”, a „wyszukiwarki” drugi.

3. Zapisz jasne i odpowiednie opisy meta.

4. Połącz się z innymi godnymi zaufania stronami internetowymi

Podsumowując, ważne jest, że powiem, że SEO zajmuje trochę czasu. Jeśli jednak będziesz nad nim pracować, zobaczysz niesamowite wyniki.

[ff id=”5″]