Skip to main content

Jeśli planujesz telewizor zewnętrzny lub cyfrowy wyświetlacz informacyjny, masz trzy opcje do porównania: standardowy telewizor, odporny na warunki atmosferyczne telewizor i zewnętrzna szafka telewizyjna. Spróbuję dać ci krótki przegląd opcji. Najlepszą radą jest przeprowadzenie badań w celu upewnienia się, że rozumiesz opcje i dokonałeś właściwego wyboru dla swojej aplikacji.

Ponieważ Amerykanie nadal migrują do krajów o ciepłej pogodzie, branże związane z życiem na świeżym powietrzu również odnotowały znaczny wzrost działalności. Firmy oferujące kuchnie ogrodowe, meble ogrodowe, rozrywkę na świeżym powietrzu i architektura krajobrazu widziały stale rosnący rynek w ciągu ostatniej dekady. Przechodzimy do klimatu bardziej umiarkowanego, aby cieszyć się przyrodą przez długi czas. Nawet w zimniejszych stanach północnych obserwujemy wzrost na zewnątrz. Ponieważ moja wiedza koncentruje się na integracji audio-wideo, skoncentruję się na rozwijającym się segmencie rynku podczas pisania telewizji zewnętrznej.

Podczas mojej 20-letniej kariery w branży rozrywki domowej i komercyjnej ekrany telewizji zewnętrznej ewoluowały od niewielkiej większości zamożnych klientów do standardowej funkcji w każdym domu. Chęć poszerzenia przestrzeni życiowej na świeżym powietrzu, oglądania gry z grillowaniem hamburgerów, a może oglądania nocnego filmu podczas relaksu na patio była siłą napędową w rozszerzaniu produktów do życia na zewnątrz.

Wracając do moich wczesnych doświadczeń z telewizją zewnętrzną, jedynym wyborem, jaki mieliśmy, było wybranie niedrogiego telewizora, dołożenie wszelkich starań, aby chronić go przed żywiołami oraz nadzieja na najlepsze pod względem trwałości i długowieczności. Niektórzy producenci wsporników telewizyjnych wprowadzili ochronne obudowy zewnętrzne, ale ceny były bardzo wysokie i znowu tylko dla bogatych. Jeśli połączysz wysoką wówczas cenę telewizorów plazmowych lub LCD z wysoką ceną za obudowę telewizora, koszty byłyby wygórowane dla wszystkich oprócz kilku klientów.

Podczas instalowania standardowego telewizora oczekiwana żywotność telewizora została znacznie zmniejszona z powodu wnikania wilgoci i cząstek do elektroniki oraz możliwego uszkodzenia telewizora z powodu osadów w powietrzu. Niektórzy klienci mieli wielkie szczęście, a ich telewizory przetrwały kilka lat. Wielu nie miało tyle szczęścia. Jest to jeden z powodów, dla których rynek był ograniczony do zamożniejszych klientów, którzy mogliby sobie pozwolić na wymianę telewizora zewnętrznego w razie potrzeby. Oczywiście producenci telewizorów unieważniliby wszelkie gwarancje na telewizory wewnętrzne używane w warunkach zewnętrznych. Tak jest do dzisiaj.

Masz trzy opcje dla telewizji zewnętrznej i komercyjnych aplikacji digital signage.

1) Kup niedrogi telewizor wewnętrzny zgodnie z powyższym opisem i licz na najlepsze.

2) Kup zwietrzały telewizor zewnętrzny innej firmy o wartości dodanej.

3) Kup zewnętrzną szafkę TV.

Każde rozwiązanie ma zalety i wady. Sugerowałbym, abyś przeprowadził badania, aby wybrać najlepsze rozwiązanie dla swojej aplikacji.

Opcja 1, standardowa telewizja zewnętrzna;

Najważniejszą zmianą w stosunku do tego, co już omawialiśmy z opcją 1, jest ogromna obniżka ceny na telewizory z płaskim ekranem. Każdy, kto kupił jeden i kupił nowy telewizor 10 lat temu, doświadczył tego z pierwszej ręki. Ponadto nadal występują te same potencjalne problemy. Jeśli wybierzesz tę opcję, powinieneś być przygotowany na możliwość, że pewnego dnia twój telewizor „tylko zwymiotuje”, aby nigdy więcej nie świecił. Jak na ironię dzieje się to oczywiście w środku gry lub w klimatycznej scenie filmu, co nie jest zabawne. Nie mogę powiedzieć, jak często otrzymywaliśmy połączenia od klientów, których telewizory postanowiły przestać działać w najgorszym momencie.

Podsumowanie opcji nr 1; Dla osób z ograniczonym budżetem, które są nieco graczami, jest to właściwe rozwiązanie. Pamiętaj, że zegar tyka od pierwszego dnia zamontowania telewizora na zewnątrz. Polecam zakup nowego telewizora do pokoju rodzinnego i umieszczenie starego telewizora na zewnątrz. Będzie bolało o wiele mniej, jeśli zdecyduje się „pieprzyć”.

Opcja nr 2 Telewizor odporny na warunki atmosferyczne;

W miarę rozwoju rynku outdoorowego, niektóre firmy wprowadziły telewizję odporną na warunki atmosferyczne. Odporny na warunki atmosferyczne telewizor oferuje atrakcyjny, niezależny pakiet, który dobrze pasuje do większości wzorów. Większość modeli telewizorów odpornych na warunki atmosferyczne pochodzi od „producentów o wartości dodanej”. Są to firmy produkcyjne, które dostosowują istniejący produkt do bardziej specjalnych zastosowań.

Proces;

1) Użyj standardowego telewizora wewnętrznego

2) zdemontować

3) Wietrzenie elementów

4) złożyć ponownie pod marką.

Producent telewizorów zewnętrznych; LG, Hitachi, Vizio, JVC i Hisense jako „modelowi dawcy” swoich telewizorów.

Odporny na warunki pogodowe telewizor stanowi rozwiązanie chroniące przed deszczem lub infiltracją wody, ale zapewnia niewielką lub żadną ochronę przed wandalizmem i zanieczyszczeniami na ekranie. Przegląd ich stron internetowych nie wspomina o funkcjach ochronnych

Odporny na warunki atmosferyczne telewizor ma również wyższą cenę. Cena może być pięciokrotnie lub wyższa niż cena standardowego telewizora. Tak jest do dzisiaj. Podczas gdy te telewizory zapewniają ochronę przed warunkami atmosferycznymi, to robią to.

Oto przykład ze strony Best Buy w dniach 9-10-2014.

Telewizja zewnętrzna – seria SunBrite TV Signature – klasa 55 „- LED – 1080p – 60 Hz – HDTV 4 100,00 $.

Standard TV – seria VIZIO E – klasa 55 „- LED – 1080p – 120 Hz – Smart – HDTV 680,00 $.

Podsumowanie opcji 2;; Jeśli estetyka projektu jest najważniejszym elementem Twojego projektu, cena / budżet nie ma znaczenia, a ochrona przed wandalizmem lub brudem nie stanowi problemu, to odporny na warunki atmosferyczne telewizor jest właściwym wyborem.

Opcja nr 3; Zewnętrzna szafka telewizyjna;

Popularna alternatywa pojawiła się w ostatnich latach, zewnętrzna szafka telewizyjna lub zewnętrzna szafka telewizyjna. Zaletą zewnętrznej szafki pod telewizor jest to, że możesz umieścić dowolny telewizor z płaskim ekranem na zewnątrz i chronić go przed warunkami atmosferycznymi i potencjalnym wandalizmem. Ceny tych urządzeń wynoszą od kilkuset do kilku tysięcy dolarów, w zależności od ich wielkości, jakości i poziomu ochrony.

Weźmy nasz 55-calowy telewizor z góry za 680,00 $. Cena odpornej na warunki atmosferyczne, wandaloodpornej obudowy telewizora zewnętrznego wynosi od 1000 do 2000 USD. Jeśli dodasz to do ceny telewizora, nadal będziesz znacznie niższy niż telewizor odporny na wpływy atmosferyczne. Gdy spojrzymy na restauracje komercyjne, obiekty sportowe i aplikacje reklamowe wymagające wielu wyświetlaczy, potencjalne oszczędności mogą być znaczne.

Dwa główne materiały budowlane zastosowane w szafce / szafce to:

1) polietylenjest najczęściej stosowanym tworzywem sztucznym. Polietylen jest polimerem termoplastycznym, który składa się z długich łańcuchów węglowodorowych. Trwały plastik o dobrych właściwościach na zewnątrz.

2) stal malowana proszkowo, Produkty malowane proszkowo są bardziej odporne na obniżoną jakość powłoki z powodu uderzenia, wilgoci, chemikaliów, ekstremalnego światła i innych ekstremalnych warunków pogodowych. To z kolei zmniejsza ryzyko zadrapań, łuszczenia, ścierania, korozji, blaknięcia i innych problemów związanych ze zużyciem.

Aby upewnić się, że dokonujesz właściwego wyboru, wymagane są odpowiednie badania, aby spełnić Twoje specyficzne potrzeby.

Plastikowa szafka na zewnątrz

korzyści; Plastik jest wodoodporny, trwały, ma wysoką temperaturę roboczą i jest lekki.

minusy; Materiał nie może przenosić dużych obciążeń, a następnie ma tendencję do zginania się lub zginania w większych rozmiarach. Ogranicza to jego skuteczność do mniejszych telewizorów.

Obudowa ze stali

korzyści; wodoodporny, mocny, sztywny materiał, wysoka temperatura pracy, trwały z powłoką proszkową, może być wykonany dla dużych telewizorów.

minusy; Stalowe szafki są cięższe niż plastikowa obudowa.

poliwęglan

korzyści; mocny materiał stosowany w szklanych kulach kuloodpornych.

minusy; Mniejsza przezierność niż szkło, tendencja do zarysowania, którego nie można naprawić, żółknie przy dłuższej ekspozycji na słońce, silnym odbiciu i odblasku z materiału.

Optycznie oprawione szkło hartowane

minusy; cięższy niż poliwęglan, pęka w przypadku silnego uderzenia

korzyści; Dobra widoczność, wysoka przepuszczalność światła, trudne do zarysowania, może naprawić zadrapania, niskie odbicie.

Podsumowanie opcji 3Gdy wymagana jest równowaga między wydajnością a wyglądem, nie ma lepszego wyboru niż obudowa telewizora na zewnątrz.

[ff id=”1″]