Skip to main content

Technologia ma sposób na przejście od filmów science fiction, takich jak Michael J Foxs, do współczesności. Delorean w „Powrót do przyszłości”. Czy pamiętasz przesuwane drzwi w Star Trek na USS Enterprise? Teraz bierzemy to za pewnik. I za każdym razem, gdy widzę, jak ktoś otwiera telefon komórkowy i rozmawia z kimś, oczekuję, że powie: „Rozwal mnie, Scotty”. Nadchodzi dzień transmisji strumieniowej wideo na żywo – już wkrótce. W każdym filmie science fiction, jaki kiedykolwiek widziałem, ktoś rozmawiał z kimś innym z ekranu telewizora i wszyscy się śmialiśmy. Dzisiaj jednak usłyszałem, że nasz dział IT standaryzuje wszystkie nowo wydane modele laptopów ze zintegrowanymi kamerami internetowymi.

Miałem dziś chwilę wielkich oczu i muszę się z tobą podzielić. Widziałem, jak nasz lekarz używa Dr. McCoy-Star Trek machnął ręką na piersi mojego syna. „Co to jest?” Zapytałem Lekarz powiedział, że „wyrówna niezsynchronizowane impulsy elektryczne, aby jego infekcja dróg oddechowych mogła się zagoić”.

„Poważnie?” Pomyślałem sobie. To było prawdziwe. Mój syn pomyślał, że łaskocze, a lekarz kontynuował leczenie, dopóki wartości z przodu nie wykazały, że ciało zostało ponownie skalibrowane. Właśnie wtedy, gdy myślisz, że możesz wszystko opanować, pojawia się coś nowego i zaskakuje cię.

Jestem specjalistą w dziedzinie technologii asystujących. Ciągle widzę nowe rzeczy na rynku. Śledziłem badania i rozwój mapowania sieci neuronowej mózgu, aby określić kombinacje impulsów i częstotliwości elektrycznych, które składają się na ruchy dłoni, nadgarstka i ramion. Obecnie trwają badania nad przywróceniem tych impulsów w ramionach „bionicznych”, które zastępują oddzielone. Badania pozwolą naszemu ludzkiemu mózgowi operować nowym wyrostkiem poprzez myśl.

Tej jesieni byłem na krajowym zjeździe, na którym siedziałem, a jednostka oko-oko bezprzewodowo śledziła moją siatkówkę z odległości jednego metra. Kiedy się rozejrzałem, kursor przesunął się w tym samym kierunku na dużym płaskim ekranie komputera. Koszt był ogromny, ale technologia była dostępna dla kogoś, kto jest poważnie niepełnosprawny i chce uzyskać dostęp do życia za pośrednictwem komputera. Jestem pewien, że widziałem Toma Cruise’a w filmie kilka lat temu.

Nie ma już sposobu, aby ktokolwiek wiedział wszystko o niszach technologicznych. Świat staje się coraz bardziej wyspecjalizowany. Mamy wyspecjalizowane usługi w wyspecjalizowanych niszach, które znajdują się na wyspecjalizowanych rynkach wyspecjalizowanych firm. To może być całkiem szalone. Słyszałem prognozy, że nadejdzie czas, kiedy ktoś z mojej pracy w dziedzinie technologii asystujących nie będzie już mógł być specjalistą w dziedzinie technologii asystujących. Musisz skoncentrować się na jednej podkategorii, ponieważ specjalizacja będzie bardzo intensywna.

Jak to się odnosi do rodziców dzieci niepełnosprawnych? Jeśli jesteś rodzicem, musisz wiedzieć kilka rzeczy:

1. Powinieneś być pewien, że nie możesz się wszystkiego nauczyć.

Nie narażaj się na poczucie winy i frustrację z tego powodu. Wystarczy zapoznać się z usługami i sprzętem, których może potrzebować Twoje dziecko. Bądź gotów powiedzieć: „Nie wiem, ale mogę się dowiedzieć”. To jest moje największe zdanie. Nauczyłem się, jak znaleźć igłę w stogu siana, jeśli chodzi o AT. Dużo czasu spędzam szukając w Internecie urządzeń, zabiegów, terapii lub definicji i opisów zaburzeń medycznych. Bądź gotowy, aby zobaczyć Internet jako swojego najlepszego przyjaciela. Jest tyle informacji, że to niesamowite.

Większość ludzi nie lubi marnować czasu na szukanie informacji. Chcą, aby zostało to zrobione za nich. Jeśli masz niepełnosprawne dziecko, zacznij szukać i pytać. Tam są odpowiedzi. Nawet nie udaję, że myślę ani nie każę ci myśleć, że wiem wszystko, co tam jest. „Wszystko, co jest” zmienia się każdego dnia. Gdybym miał wypowiedzieć się na temat terapii zajęciowej i wsparcia fizjoterapii, nowego leczenia napadów i ADHD z neurofeedbackiem dla dzieci z grami komputerowymi i torami wyścigowymi, symulacją wirtualnej rzeczywistości w telewizji z Wii itp., Bylibyśmy następnymi 2 tutaj Lata – i do tego czasu 70% tego, co wiedzieliśmy, byłoby przestarzałe i przejęłyby nowe technologie.

2. Istnieją nowe i nieograniczone możliwości dla małych dzieci niepełnosprawnych.

Gdzie pójdziemy, będzie niesamowicie. Należy przepisać podręczniki na temat tego, jak służymy dzieciom, ponieważ technologia ma wpływ na wszystkie aspekty edukacji i świadczenia usług na specjalne potrzeby. Jeśli jesteś dziś rodzicem małego dziecka, postępy w technologii, które będą wspierane, będą niewiarygodne. To dobry czas na życie. Masz opcje, których nikt przed tobą nie miał. Istnieje niesamowita technologia wspierająca twoje dziecko. Poświęć trochę czasu na przeszukiwanie blogów, forów i podcastów w poszukiwaniu technologii w edukacji, technologii wsparcia i trendów w medycynie alternatywnej dla neurofeedbacku. Technologia związana z medycyną alternatywną zyskuje szacunek z czasem i jest obiecująca, ponieważ staje się hybrydą we współpracy z tradycyjną medycyną i leczeniem.

Wyobrażam sobie, że jeśli to czytasz, muszę napisać drugie wydanie. W porządku Dopóki nie spodziewam się, że kiedykolwiek nadrobię zaległości, mogę się zrelaksować i znaleźć rzeczy, które działają. Właśnie o to chodzi w służeniu dzieciom z technologią wspomagającą. Dowiedz się, co działa, aby wspierać dzieci.

[ff id=”4″]