Skip to main content
Rozwój osobisty

Poważnie o rozwoju osobistym – Siedem sposobów na zwiększenie własnego sukcesu

„Nie idź tam, gdzie ścieżka mogłaby prowadzić, ale tam, gdzie nie ma ścieżki, i zostaw ślad”. ~ Ralph Waldo Emerson

Kiedy postanowiłem założyć własną firmę, byłem podekscytowany i gotowy do pracy! Kupiłem wszystkie książki, które mój mentor (i inne osoby) polecił i zapisał się na liczne programy i pakiety online.

Potem utopiłem się w oceanie modułów samopomocy i zasobów przywódczych! Czułem się przytłoczony i przestraszony, ponieważ musiałem się wiele nauczyć. Nie miałem planu, więc kiedy je dostałem, narzędzia do nauki zgromadziły się na półce zajęty robieniem trener i spróbuj odnieść sukces!

Mój rozwój osobisty zatrzymał się. Utknąłem w niektórych podstawowych wyzwaniach biznesowych, ponieważ nie rozwijałem się. Inni wokół mnie wydawali się rosnąć szybciej i odnosić większe sukcesy, które bolały!

Zrozumiałem następujące …

Nauka kupowania nie pomaga ci się uczyć – musisz CZYTAĆ i KORZYSTAĆ z narzędzi konsekwentnie! Większość z nas tu wpada.

Próbowałem rozwijać swoją działalność, nie rozwijając się.

Dotyczy to również osób pracujących w świecie korporacyjnym. Zostaniesz awansowany i przejmiesz wiodącą rolę, a na tobie spoczywają zupełnie nowe obowiązki!

Niezależnie od tego, czy pracujesz dla firmy, czy dla siebie, jednym z minimalnych wymagań sukcesu jest twoja zdolność do rozwoju. „Przyszłość należy do nauki”. Aktywny ciągły rozwój osobisty oddziela sukces od miernego … a różnica między nimi jest ogromna!

Oto moja formuła sukcesu w rozwoju osobistym …

Musisz zainwestować w siebie na trzech poziomach:

  1. Zainwestuj pieniądze (Byłem w stanie dobrze kupić książki, mentorów i zasoby!)
  2. Zainwestuj czas (Nie zainwestowałem czasu, bo byłem zbyt zajęty, aby to zrobić!)
  3. Zainwestuj podejście (Zainwestowałem w filozofię wzrostu i bardzo poważnie podjąłem swój rozwój osobisty).

Wszystkie trzy muszą być obecne …

Znam ludzi, którzy ich zignorowali i zniszczyli swoją karierę, rozwijając mocne nastawienie i polegając wyłącznie na statusie, ego i przeszłych doświadczeniach, aby rozwiązać przyszłe problemy. Uczenie się postrzegane jest przez tych ludzi jako słabość!

Kiedy przestajesz się uczyć, przestajesz prowadzić. Stagnujesz i zawiedziesz.

Ludzie sukcesu Zainwestuj czas, pieniądze i regulacja w ich osobistym rozwoju i to się opłaca. Traktują naukę poważnie, ponieważ uznają jej prawdziwą wartość.

Jak zwiększyć swój sukces od wewnątrz:

pierwszy Zacznij tam, gdzie teraz jesteś – Wiele zasobów można zapisać. Po prostu wybierz JEDEN! Zaangażuj się w pracę z tym zasobem, a następnie przejdź do następnego. Zacznij już dziś.

2. Czytaj jedną godzinę dziennie – Obudź się godzinę wcześniej każdego dnia i codziennie czytaj pierwszą rzecz. Jeśli robisz to 5 dni w tygodniu – to pięć godzin czytania! Wyobraź sobie, ile książek możesz przeczytać w ciągu roku i jakie korzyści miałbyś w porównaniu z kolegami! Rób notatki i stosuj jeden, który czytasz w ciągu dnia (zacznij od 30 minut i zbuduj go. Wyłącz telewizor i czytaj co godzinę przez całą noc, jeśli nic nie robisz rano!).

3. Słuchaj audiobooków w drodze – Słucham podczas ćwiczeń na siłowni! Uważam, że siłownia jest nudna! Teraz uczę się, gdy ćwiczę i czas mija. Zrobię kilka notatek w szatni! Możesz także słuchać, jak jeździsz, latasz lub jeździsz pociągiem!

4. Naucz się USTAWIĆ – Czy Twoja pasja i zaangażowanie w to, co robisz, przewyższają niedogodności związane z czasem lub podróżą? Podróżuję tysiące kilometrów, aby rozwijać się osobiście. Nie zawsze jest to wygodne. Wyglądam bardziej niż dyskomfort, ponieważ jestem pasjonatem bycia najlepszym, jak mogę być. Wyjdź z wygody komputera i wyjrzyj poza niewygodne podróże! Traktuj poważnie swój rozwój osobisty – wrednie! Szukaj konkretnych wydarzeń i szkoleń, które pomogą Ci się rozwijać. Uczenie się w grupie może poszerzyć twój sposób myślenia i umiejętności. Przejdź do źródła wiedzy i ucz się od najlepszych, jeśli chcesz być najlepszy!

5. Zaplanuj swój osobisty czas rozwoju – Zaplanuj daty i godziny na każdy tydzień i pokaż się! Szukaj okazji do nauki – weź ze sobą książkę lub iPada! Czytaj, czekając na spotkania (zamiast marnować czas na Facebooku!).

6. Zastosuj to, czego się nauczyłeś – Czytanie to tylko niewielka część tego procesu. Dorastanie oznacza wykorzystywanie tego, czego się nauczyłeś i ma kluczowe znaczenie dla sukcesu. Znam setki menedżerów, którzy przeczytali: Siedem nawyków wysoce skutecznych ludzi autorstwa Stephena Coveya, ale tylko około 15% faktycznie zastosowało jakąkolwiek treść w swoim życiu.

7. Praca z mentorem – Jeśli chcesz prowadzić biznes za milion dolarów, chcesz uczyć się od kogoś, kto ma doświadczenie z pierwszej ręki i oferuje mądrość, intuicję i wsparcie. Praca jeden na jednego pomaga ci: koncentrować się, być odpowiedzialnym, utrzymywać zaangażowanie i rozwijać dyscyplinę i wytrwałość w wykonywaniu zadań. Trener lub mentor może pomóc Ci zmaksymalizować swój potencjał i być najlepszym w swojej karierze lub firmie.

Czy masz wystarczającą pasję do swojego sukcesu, aby poważnie zainwestować w rozwój osobisty?

Ile NAPRAWDĘ chcesz osiągnąć sukces?

[ff id=”6″]