Skip to main content

Nie ma wątpliwości, że kobieta przechodzi ogromne zmiany w dziewięciu miesiącach ciąży. W tym artykule wyjaśniono, w jaki sposób chiropraktyka może ułatwić radzenie sobie ze zmianami fizycznymi zachodzącymi w czasie ciąży, szczególnie w drugim i trzecim trymestrze ciąży.

Oczywiste zmiany fizyczne, które mogą wpływać na kręgosłup i miednicę, występują od drugiego trymestru. Macica rośnie, aby pomieścić płód, a krzywizna lędźwiowa rośnie, aby pomieścić wystający żołądek. Miednica może się również poruszać, jeśli normalnie silne więzadła miednicy stają się bardziej miękkie w przygotowaniu do ewentualnego porodu. Aby zrównoważyć wystający brzuch, wiele kobiet kompensuje złą postawę podczas stania lub chodzenia. Wywiera to dodatkowy nacisk na dolną część pleców, miednicę i staw krzyżowo-biodrowy. Czasami mechaniczne naprężenie kości, które nie jest odpowiednio wyrównane, prowadzi do rwy kulszowej, bolesnego stanu, który powoduje ból nerwów w nodze.

Chiropraktyka u kobiety w ciąży może wyrównać kręgosłup miednicy i stawy krzyżowo-biodrowe w celu złagodzenia bólu pleców. Dostosowanie tych stawów może również zmniejszyć nacisk na nerw kulszowy i złagodzić ból nóg.

Wiele przyszłych matek odczuwa ulgę emocjonalną, gdy nie odczuwa bólu. Pomaga to kobiecie poczuć się bardziej zrelaksowanym, mniej nerwowym i wygodniejszym podczas porodu, gdy dziecko rośnie i rozwija się.

Kiedy kręgarze pomagają kobietom w ciąży, stosują bezpieczne, delikatne metody leczenia przyszłej matki. Jedną z metod chiropraktyki u kobiet w ciąży jest technika Webster. Technikę Webster opracował kręgarz o imieniu Dr. Larry Webster opracował. Odkrył, że stosując metodę kręgarza, wiele kobiet doświadczyło znacznie wygodniejszej ciąży oraz łatwiejszych i szybszych porodów.

Metodę, którą opracował, uczy się obecnie w zawodzie kręgarza, a wielu kręgarzy ukończyło szkolenie Webstera i są certyfikowanymi praktykami. Aby znaleźć kręgarza certyfikowanego techniką Webstera, możesz sprawdzić wyszukiwarki online lub po prostu zadzwonić do biura kręgarza, aby uzyskać więcej informacji.

Kobiety w ciąży, które doświadczają mechanicznego bólu dolnej części pleców podczas ciąży lub preferują zdrową ciążę, powinny skontaktować się z chiropraktyką w celu uzyskania wsparcia.

[ff id=”7″]