Skip to main content

Czy ból pleców lub nóg i rwa kulszowa powodują problemy z ciążą? Jeśli tak, chiropraktyka to świetne naturalne, wolne od narkotyków podejście pomagające w bólu. Wiele osób często zastanawia się, czy chiropraktyka może pomóc matce i jej dziecku osiągnąć zdrowszą ciążę i poród. Chiropraktyka jest nie tylko łagodna i bezpieczna, ale także staje się coraz bardziej popularna wśród wielu matek, które nie przyjmują leków na receptę i bez recepty w czasie ciąży. W rzeczywistości wiele badań klinicznych wykazało, że chiropraktyka jest wyborem dla ciężarnych matek cierpiących na ból.

Specjalne badanie przeprowadzone przez członka American Medical Association, Dr. Irvin Hendryson wykazał, że kobiety w trzecim trymestrze ciąży, które otrzymały chiropraktykę, mogą nosić i rodzić dzieci z większym komfortem. Inny chirurg ortopeda o nazwisku Per Freitag, M.D., wykazał w badaniu szpitalnym, które dokonało korekty chiropraktyki u kobiet w ciąży, i stwierdził, że zapotrzebowanie matek na środki przeciwbólowe zmniejszyło się o połowę podczas porodu.

Wzdłuż kręgosłupa znajdują się 24 kręgi (kości w kręgosłupie) z kością krzyżową i kości ogonowej bezpośrednio poniżej. Pracują razem i otaczają centralny układ nerwowy. Mózg generuje sygnały neurologiczne, które przemieszczają się przez nerwy do wszystkich kończyn, narządów i mięśni osoby w ciele poprzez rdzeń kręgowy. Sygnały te kierują wszystkimi funkcjami organizmu i przyczyniają się do wzrostu, naprawy komórek i tkanek oraz naturalnego mechanizmu gojenia organizmu. Jeśli twój kręgosłup jest podwichnięty lub źle ustawiony, nerwy stają się napięte, a szlaki sygnalizacyjne zmieniają się, powodując nieefektywne funkcjonowanie organizmu. Takie zaburzenia równowagi w postawie mogą wystąpić podczas ciąży, takie jak: B. wysokie biodro, skręcona miednica, skrzywienie kręgosłupa, odchylenie grzbietu, opuszczone ramię lub jedna z wielu odmian struktury, które mogą przyczynić się do trudniejszej ciąży. Według American Journal of Pain Management autorzy stwierdzają: „Postawa wpływa i łagodzi każdą funkcję fizjologiczną od oddychania do produkcji hormonalnej. Ból pleców, ból głowy, nastrój, ciśnienie krwi, puls i pojemność płuc należą do funkcji, które są najłatwiejsze do wykonania Na pozycję można wpływać ”.

Kręgarze koncentrują się na przyczynach wielu objawów i specjalizują się w wykrywaniu i korekcie tych podwichnięć kręgosłupa w celu poprawy funkcji ciała. Proces ten, podobnie jak w ortodoncji, może trwać od kilku tygodni do miesięcy, w zależności od struktury kręgosłupa i stopnia niewspółosiowości pacjenta. Jeśli podwichnięcia zmniejszą się, a centralny układ nerwowy może działać lepiej, leczenie będzie bardziej skuteczne.

Podczas ciąży; Kobiety przechodzą szereg zmian fizjologicznych i hormonalnych, aby stworzyć optymalne środowisko dla rozwijającego się dziecka. Każdy układ ciała kobiety w ciąży. Jeśli chłopiec kobiety w ciąży zmieni się podczas rozwoju dziecka, jego skupienie zostanie zniekształcone, zmieniając postawę i wywierając większy nacisk na dolną część pleców i miednicę, co może powodować ból. Badanie przeprowadzone przez MJ Mantle wykazało, że pięćdziesiąt procent wszystkich kobiet w ciąży skarżyło się na ból pleców.

Podczas wywiadu z przypadkowymi ludźmi w naszej społeczności, Sherry Grieco z Kennett Square w Pensylwanii powiedziała: „Chiropraktyka ogromnie pomogła mi i mojej rodzinie. Podczas ostatniego trymestru ciąży chiropraktyka sprawiła, że ​​poczułem się bardziej komfortowo. Pomogło mi to w biodrach i biodrach. Ból rwy kulszowej. ”Traci LaGanke z Wilmington, Delaware, również odczuła ulgę w bólu podczas dwóch ciąż. „Polecam kręgarzowi każdemu, kto cierpi na bóle pleców. Noszenie nadwagi o wadze 30-40 funtów i ciągnięcie foteli samochodowych tylko pogorszyło mój ból, a kręgarz utrzymywał mnie bez bólu podczas ciąży. Helene Neidig z Hockessin, Delaware jest w osiem miesięcy w ciąży i praca w biurze. ”Poprzez regularne korekty chiropraktyki czuję się bardziej zrelaksowana i wolna od ostrego bólu pleców. Przed ciążą miałem przewlekły ból pleców, który pogarszał się przy biurku, które działało dziesięć godzin dziennie. Zdecydowanie polecam zobaczyć kręgarza przed, w trakcie i po ciąży. Myślałem, że mój przewlekły ból pleców wraca i tak się nie stało! „

Najlepszym czasem na dostosowanie opieki chiropraktyki jest przez cały okres ciąży oraz po natychmiastowym porodzie i porodzie. Jest to świetna opcja, jeśli matka chce lub chce pozbyć się bólu pleców i nóg.

[ff id=”7″]