Skip to main content

Z czasem skóra traci elastynę i kolagen i ma tendencję do blizn. Blizny mogą wpływać na twoją pewność siebie i mieć ogromny wpływ na jakość życia. Blizny są jednym z najczęstszych rodzajów trądziku pospolitego, które pojawiają się na twarzy i znacząco wpływają na życie społeczne ludzi. Mikro igłowanie blizn jest jednym z najbardziej skutecznych sposobów usuwania cienkich linii, zmarszczek i blizn. Proces ten łączy zarówno kolagen, jak i elastynę, redukując przebarwienia, przerzedzenie problemów i blizn oraz ożywiając skórę.

Mikroedukacja blizn, znana również jako terapia indukcyjna kolagenem (CIT), to zabieg kosmetyczny, w którym skórę przeszywa maleńkie, sterylne igły. Jest to metoda leczenia blizn. To urządzenie składa się z wielu cienkich igieł, które w kontrolowany sposób przebijają skórę. Proces gojenia rozpoczyna się, gdy tylko ciało zetknie się z urazem i rozpoczyna proces gojenia, który przyczynia się do tworzenia kolagenu i elastyny ​​- dwóch białek strukturalnych, które nadają gładki i młodszy wygląd. Proces ten obejmuje małe ręczne urządzenie rolkowe pokryte wieloma małymi, blisko rozmieszczonymi igłami. Urządzenie toczy się po skórze, a igły tworzą maleńkie dziury, nie uszkadzając naskórka.

Cały proces mikroigłowania blizn wymaga maksymalnie 5-6 sesji w zależności od rodzaju skóry. Dermatolog zmniejsza blizny i działanie przeciwstarzeniowe skóry, obniżając poziom cellulitu w skórze i zmniejszając ryzyko przebarwień. Jest to minimalnie inwazyjna procedura, która przyczynia się do naturalnego napięcia i zmniejsza drobne linie na twarzy. Ten niedrogi proces usuwania blizn jest odpowiedni dla wszystkich rodzajów skóry, zarówno cienkich, jak i wrażliwych.

Rzućmy okiem na zalety terapii mikroigłowej

  • Mówi się, że mikroigły do ​​blizn poprawiają teksturę skóry. Ta minimalnie inwazyjna procedura usuwa wypryski i blizny, zapewniając gładką i pozbawioną trądziku skórę.
  • Blizny są spowodowane nieprawidłowym tworzeniem się kolagenu, który może rozpuszczać tkankę bliznowatą i wytwarzać elastynę i kolagen, co prowadzi do zdrowego wzrostu skóry.
  • Zabieg pomaga odzyskać naturalną jędrność i zredukować drobne linie, które odmładzają skórę.
  • Micro Needling to wysoce wydajna, skuteczna, powtarzalna i spójna metoda.

Udowodniono, że Micro Needling jest jedną z najlepszych metod leczenia zanikowej białej blizny, napinania skóry, terapii rozstępów, gojenia się trądziku i struktury skóry. Za pomocą specjalnego sprzętu dermatolog skutecznie ożywia blask i blask skóry.

[ff id=”7″]