Skip to main content
Rozwój osobisty

Pozostań głodny, bądź głupi

Faktem jest, że jeśli pozostajesz głodny, im więcej wiedzy zdobędziesz i im lepiej odniesiesz sukces, tym bardziej będziesz głupi. Ale im więcej się uczysz i robisz, tym bardziej czujesz, że niewiele wiesz. Powodem jest to, że może być zbyt wiele do poznania. Ale na tym polega Twoja siła.

Co to znaczy być głodnym i głupim? Jak możesz utrzymać te życzenia przy życiu? Dlaczego warto uznać te właściwości za wartościowe?

Cóż, te zachowania są dosłownie źródłem twojej siły, kiedy zdajesz sobie sprawę, że twoja podróż jest podróżą nauki. Prawdziwa miłość do odkrywania, czytania, dążenia i tworzenia pod opieką jest supermocarstwem. Chociaż istnieje wiele sposobów uczenia się, chęć uczenia się jest znikoma.

Ale jeśli masz to pragnienie, kultywuj je i zaakceptuj, że jesteś na tym świecie, który jest zbyt duży, abyś mógł go zrozumieć. A kiedy uświadomisz sobie, że nie wszystko wiesz, dorastasz. Angażując się w uczenie się więcej, obsesję, poprawę i zakochanie się w procesie zdobywania wiedzy, zyskujesz większą przewagę na sukces.

A jeśli przez cały czas będziesz głodny i głupi i będziesz trzymał się nastawienia na wzrost zamiast stałego nastawienia, bez wątpienia rozkwitniesz i odniesiesz sukces.

„Ci, którzy wiedzą najlepiej, wiedzą, jak mało wiedzą”. – Thomas Jefferson

Spędzaj czas z samoświadomością

Pozostając głodny i głupi, musisz znać swój prawdziwy cel i podążać za nim, ponieważ poprowadzi Cię on w podróż przez ciężkie czasy. To staje się Twoim powodem, aby budzić się każdego dnia i robić to, co musisz zrobić. Ważne jest, aby wiedzieć, jaka jest twoja misja, ponieważ powrót do strefy komfortu jest bardzo łatwy.

Jest to jednak jedyny sposób, aby pozytywnie wpłynąć na świat. Jeśli nie wiesz, jaka jest twoja misja, musisz pracować, aby rozwinąć swoją świadomość. Musisz słuchać swojego brzucha, serca, a nie głowy. Przejdź do trybu odkrywania i najpierw skup się na sobie. Spędzaj mniej czasu w mediach społecznościowych i więcej czasu na medytację.

Wykonuj więcej spacerów i więcej czasu na przemyślenia. Poświęć więcej czasu na czytanie, zastanów się nad sobą i bądź bardziej otwarty. Skoncentruj się w pełni na tym, co jest dla Ciebie ważne. Dopiero wtedy odpowiedzi staną się jasne. Nowa ścieżka sama się stworzy. Będziesz mniej się bał, mniej dbałeś o swoją strefę komfortu i bardziej skupiałeś się na tym, czego chcesz w życiu.

„Bądź głodny, bądź głupi”. – Steve Jobs

Znaczenie „Stay Hungry Stay Foolish”

Przez chwilę podzielmy znaczenie tych dwóch funkcji:

Bądź głodny

Pierwszą częścią jest pozostanie głodnym. Oznacza to, że musisz pozostać ambitny. Zbyt często ci, którzy odnoszą sukcesy, zwykle odpoczywają i polegają na poprzednich sukcesach do końca życia. Sprzedają swoje firmy, uspokajają się i wycofują ze wszystkiego innego.

Ale inni, na przykład Elon Musk, zmarły Steve Jobs i kilku innych, na przykład, szukają sposobów na rozwijanie innych pomysłów, nawet jeśli są milionerami. Zatem tego rodzaju palące pragnienie, uparta ambicja, by rzucić wyzwanie sobie, gdy odniesiesz sukces i na samym szczycie gry, oznacza głód.

Często mówi się również, że dobro jest wrogiem wielkich. Powodem jest to, że gdy wszystko idzie dobrze, pojawia się pokusa, aby być usatysfakcjonowanym, powiedzieć „to wystarczy” na własną rękę i zapomnieć, że możesz zrobić więcej. Możesz osiągnąć wielkość tylko poprzez niestrudzoną potrzebę pokonywania tej pokusy.

Bądź głupi

Druga część to głupota. Chodzi o podejmowanie ryzyka. Ile razy słyszałeś od krewnych, przyjaciół lub doradców, że powinieneś grać bezpiecznie? Mówią, że podążają od dawna ustaloną ścieżką, jak „Idź do szkoły, miej dobre oceny i znajdź dobrą pracę„Ale ci, którzy są wystarczająco szaleni, wierzą, że życie może być większe, ciekawsze i dalekosiężne.

Podejmowanie ryzyka, że ​​inni ludzie są irracjonalni, jest niezbędną częścią każdego wielkiego sukcesu. Mówią „Bycie porzuconym i zakładanie firmy jest głupie„”Stanie się profesjonalnym muzykiem jest niemożliwe„”Spędzanie życia na rozwiązywaniu globalnego problemu, którego nikt inny nie może zrobić, jest szalone„Ale świat byłby nudny i niezmienny, gdyby nikt nie podjął takiego ryzyka i nie zrealizowałby tych osiągnięć.

Jednak większość ludzi uważa, że ​​nie mogą zmienić świata. Ale to nie powstrzymuje ich przed próbowaniem. Jeśli nie znasz limitu, nie masz limitu. Musisz więc zdobyć wiedzę i rozwinąć sposób myślenia, który kwestionuje wspólne standardy, aby ich nie zaakceptować. Dlatego często musisz pozostać głodny, a nawet głupi, aby zakwestionować status quo.

Zrób różnicę

Bycie głupim, głodnym oznacza dawanie rad, jak najlepiej żyć i zawsze szukając tematów, w których możesz coś zmienić. Nie bój się zawieść lub wyśmiewać się z tego, w co wierzysz. To dobra rada dla wszystkich, ale szczególnie dla młodych ludzi, którzy zbliżają się do dorosłości i niezależności.

A więc wynoś się na świat. Zostaw kokon w domu, utrzymuj swoje marzenia, upadnij, wstań, idź naprzód i walcz o nie. Bądź głodny, bądź głupi. Podejmij ryzyko. Myśl dobrze. Zmień rzeczy na lepsze. A jeśli to nie działa, spróbuj czegoś innego, ale idź dalej.

Nigdy nie zadowalaj się po prostu pracą lub bezrozumną rutyną. Pamiętaj, że możesz zostawić guz we wszechświecie, a przynajmniej spróbować, a później nie będziesz żałować.

„Różnica między głupotą a pomysłowością polega na tym, że pomysłowość ma swoje granice”. – Albert Einstein.

Pozostań głodny, bądź głupi

Pozostań więc świeży, naiwny, głodny i głupi, aby naprawdę uczyć się i wzrastać. Wtedy naprawdę zyskujesz siłę. Jeśli zdobędziesz wiedzę po kolei, umiejętności te znajdą praktyczne zastosowanie. I to zastosowanie, zrodzone ze zrozumienia, jak niewiele naprawdę wiesz, pozwala ci stać się znacznie potężniejszym niż ludzie, którzy myślą, że go znasz.

Ponieważ kiedy myślą, że wiedzą, przestają się uczyć i rosnąć. Ale jeśli uważasz, że nic nie wiesz, musisz się czegoś nauczyć, zobaczyć, czy coś działa, a jeśli przyniesie ci to rezultaty, umiejętności te staną się rzeczywiste. Stajesz się nieograniczony, ponieważ zawsze próbujesz znaleźć następną rzecz.

Dlatego nigdy nie popadaj w samozadowolenie, zwróć uwagę na swoje cele i zapytaj, jakie umiejętności musisz zdobyć, aby się tam dostać. Wiedząc, że każdy z tych, które otrzymujesz, jest prawdziwym sposobem na osiągnięcie tego, co chcesz robić, cegła po cegle.

Moja ostatnia rekomendacja

Więc moja ostatnia rada to pozostać głodnym, nierozsądnym, ponieważ jest to ponadczasowe wezwanie do działania. Nalegam, abyście realizowali swoje najśmielsze ambicje z wielkim entuzjazmem, bez względu na status quo. Chodzi o dążenie do rozwiązania, bez względu na to, jak szalony wydaje się ten pomysł. Oznacza to również, że nigdy nie będziesz zadowolony, a zatem będziesz ciągle głodny czegoś lepszego w swoim życiu.

I zakochaj się w pomyśle, że nic nie wiesz. Jeśli pozostajesz głodny, pozostajesz głupi, łatwiej jest dostać się tam, gdzie chcesz. Zrozum, że uczenie się jest supermocarstwem. Żądaj tego głodu każdego dnia. Nigdy nie daj się zwieść potrzebie samozadowolenia lub wspaniałości. I nigdy nie oszukuj się, wierząc, że jesteś tym, kim możesz być dzisiaj.

[ff id=”6″]