Skip to main content
Podróże

Pozostań uwodniony podczas wędrówek

Dla tych, którzy dużo chodzą, problemem jest wilgoć. Jeśli podczas wędrówki pokryjesz dużo ziemi, noszenie wody może być bolesnym bólem. Możesz skutecznie transportować tylko tyle butelek wody, zanim naprawdę staną na drodze. Najważniejszą rzeczą, której chcesz uniknąć, jest odwodnienie.

Odwodnienie jest prawdopodobnie jednym z najczęstszych i najmniej cenionych problemów zdrowotnych podczas wędrówki. Dlaczego? Ponieważ za każdym razem, gdy jesteś aktywny, twoje ciało uwalnia nadmiar ciepła poprzez pocenie się. Pocenie się jest przydatne; W suchym klimacie pot paruje i pomaga jeszcze bardziej ochłodzić. Odpowiednie nawodnienie może poprawić twoją wytrzymałość, zapobiegać problemom cieplnym, pomóc ciału wydajnie pracować i zapobiegać kontuzjom (jesteś bardziej podatny na kontuzje i stres cieplny, jeśli jesteś odwodniony). Więc odwodnienie jest oczywiście czymś, czego wszyscy chcemy uniknąć.

Najlepszym sposobem zapobiegania odwodnieniu jest picie dużej ilości wody, a najlepszym sposobem noszenia dużej ilości wody jest użycie pakietu nawadniającego. Jeśli nigdy nie słyszałeś o pakiecie nawodnienia, to jest jak mały plecak zawierający wodę. W rzeczywistości pakiety nawodnienia są w różnych rozmiarach. Wielkość paczki zależy więc od ilości wody, którą chcesz zabrać ze sobą. Najważniejsze jest to, że zawsze jesteś uwodniony podczas wędrówki, jeśli wypróbujesz zestaw nawadniający. Dawno minęły czasy, gdy próbowaliśmy nieść kilka butelek wody.

Pakiety z nawodnieniem są niezwykle trwałe i praktyczne. Są wykonane z bardzo wytrzymałego tworzywa sztucznego, które nie przecieka i nie przebija, ale można je również zamrozić. To jedna z nich. Zamrażasz swój zestaw nawilżający, a następnie topi się, gdy jesteś w ruchu, i masz gwarancję przyjemnej, zimnej wody podczas wędrówek. W przeciwieństwie do tego, butelki z wodą w ogóle nie reagują dobrze na zamrażanie i zwykle pękają, gdy są zamrożone, zwłaszcza gdy butelka jest pełna.

Najważniejsze jest to, że pakiet nawodnienia jest odpowiedzią na utrzymanie nawodnienia podczas wędrówek i zapobieganie jakiejkolwiek formie odwodnienia. Rowerzyści i motocykliści od lat korzystają z nawodnień i moim zdaniem wędrowcy powinni wskoczyć do pociągu. Nie ma lepszego sposobu na nawodnienie na szlaku. Dawno minęły czasy, kiedy ludzie próbowali wziąć wystarczającą ilość butelek z wodą na przyjemną długą wędrówkę.

[ff id=”1″]