Skip to main content

Wszyscy znamy teraz termin wirusy komputerowe

Rozumiemy tę prostą definicję: Wirusy komputerowe mogą być postrzegane jako mała aplikacja, która zwykle przejmuje kontrolę nad operacjami komputerowymi. Wirus komputerowy może usuwać zawartość z dysku twardego, a nawet używać programów pocztowych, aby wywołać pandemię. Wirusy komputerowe występują w różnych formatach, np. B. w formie obrazów, plików audio lub wideo. Mogą się rozprzestrzeniać podczas pobierania plików z Internetu. Czasami można je również kupić wraz z pirackim oprogramowaniem.

Skupmy się na objawach wirusów

Dostęp do dysku twardego lub dysku może być trudny. System może działać wolno. Czasami może się zamrozić. Mogą pojawić się zniekształcone menu i okna dialogowe. Każdy program może zniknąć sam bez żadnego działania. Czasami nowe ikony pojawiają się na pulpicie. Aplikacja nie działa płynnie. Może pojawić się brakujący plik systemowy. Czasami system Windows uruchamia się ponownie automatycznie. Jeśli widzisz tego rodzaju objawy w systemie, zainstaluj aktualną wersję programu antywirusowego, który Twoim zdaniem jest zgodny z twoim systemem operacyjnym. Przeskanuj system w poszukiwaniu wirusów komputerowych. Nawet w trudnych warunkach może być konieczne pełne sformatowanie systemu.

Zobaczmy, co możemy zrobić, aby usunąć wirusa

Aby to zrobić, musisz użyć narzędzi do usuwania wirusów komputerowych. Czasami mogą pojawić się pewne problemy związane z niektórymi niechcianymi programami zawierającymi wirusy komputerowe. Wirusy te mogą ponownie pojawić się w systemie po odinstalowaniu tych programów. Dlatego powinieneś być bardzo inteligentny, gdy decydujesz się na usunięcie narzędzi komputerowych.

Wykonaj poniższe czynności, aby usunąć wirusy

1. Odwiedź witrynę firmy Microsoft, aby uzyskać najnowsze aktualizacje z witryny Microsoft Updates.

2. Regularnie skanuj system za pomocą zaktualizowanego programu antywirusowego.

3. Pobierz, zainstaluj i uruchom narzędzie Microsoft Malicious Software Removal Tool, aby usunąć wirusy komputerowe z systemu.

Środek zapobiegający przed wirusami komputerowymi

Zdecydowanie zaleca się aktualizowanie systemów operacyjnych. Jeśli nie jesteś online, nie zapomnij regularnie sprawdzać dostępności aktualizacji systemu Windows. Jest to ważne, ponieważ twórca wirusów zawsze próbuje wykorzystać wszelkie luki w systemie operacyjnym, aby zainstalować wirusy komputerowe. Jeśli jesteś użytkownikiem online, upewnij się, że Twoja przeglądarka internetowa jest również zaktualizowana. Spróbuj użyć najbardziej kompatybilnej i najnowszej przeglądarki internetowej, która może pochodzić z przeglądarki IE, Firefox, Opera lub innego użytkownika, ponieważ twórca wirusów zawsze próbuje znaleźć błędy w przeglądarce.

[ff id=”4″]