Skip to main content
Rozwój osobisty

Przegląd rozwoju nowych produktów dla nowych batonów energetycznych – cykl życia produktu i planowanie cen

Nowy PowerBar GelBar łączy dwa rosnące segmenty rynku w jeden – rosnący segment napojów energetycznych i rosnący, ale szybko rozwijający się rynek batonów energetycznych. Na tym etapie opracowywania produktu należy skoncentrować się na fazie cyklu życia produktu na pasku, nadchodzących fazach i naszym planie awaryjnym dla każdej fazy, którą osiągniemy, na działaniach marketingowych, które można podjąć w celu promocji produktu i dotyku krótko o początkowej strategii cenowej.

Obecnie faza cyklu życia produktu

Pomimo faktu, że GelBar łączy rosnący produkt z rosnącym / dojrzałym produktem, uważam, że GelBar jest w fazie wstępnej. Jednak ze względu na charakter składników jest to nieprzerwany produkt, który prawdopodobnie odzwierciedla produkt o niskiej krzywej uczenia się. Oznacza to, że faza wprowadzająca będzie krótka i szybka. Z tego powodu oczekuję szybkiej rywalizacji o GelBar po premierze produktu.

Twierdzenie, że produkt jest w rzeczywistości przedłużeniem fazy wzrostu dla PowerBar, jest logiką i sposobem na zapobieganie spadkowi fazy dojrzałości. Jest to prawda z perspektywy makroekonomicznej, ale sam produkt musi zacząć się w fazie wstępnej. Ponieważ firma będzie postrzegać ten produkt jako nowy produkt wzrostowy, GelBar będzie obecny na rynku i ma duży potencjał budżetu reklamowego, co umożliwi mu szybkie wejście na rynek z dużą świadomością klientów.

Planowanie przyszłych faz cyklu życia produktu

Wprowadzenie – Rozpocznij produkt od intensywnych działań marketingowych i zbędnych cen. Zapakuj produkt w efektowne opakowanie, aby przekonać klientów do zakupu produktu. Wprowadzony na ograniczone rynki w celu przetestowania reakcji klientów i rozwiązania problemów z produktem przed wejściem na rynek masowy.

Wzrost – na tym etapie spodziewam się, że kilku konkurentów wejdzie na rynek. Można by wprowadzić inne smaki GelBar, a reklama koncentrowałaby się na różnicach między GelBar a konkurencją. Rozszerzamy lokalizacje, w których oferowany jest GelBar, wprowadzając produkt na wiele rynków.

Dojrzałość – Kontynuuj wprowadzanie nowych wariantów produktów, aż GelBar osiągnie pełną linię produktów. Przechowuj produkt we wszystkich sklepach z impulsem do kupowania, w tym na stacjach benzynowych, sklepach sportowych, sklepach spożywczych i innych.

Odrzuć – Powoli zmniejsz produkcję pręta i zaoferuj alternatywne pręty, aby zachęcić klientów do zmiany, jednocześnie zmniejszając koszty zamiany (tj. Zmniejszając ryzyko straty zgodnie z teorią poszukiwacza). Zacznij zastępować GelBar w wybranych punktach sprzedaży kolejną innowacją, aby przetestować nowe produkty.

Promowanie GelBar za pomocą Marketing Mix – trzy strategie promocji produktu

Produkt – W przypadku wielu barów i napojów energetycznych na rynku najważniejsze jest opakowanie produktu i łatwość użycia. GelBar powinien być reklamowany w rozmiarze podobnym do Snickers, aby ułatwić pomysł na przekąskę w drodze. Fizyczne opakowanie paska powinno podkreślać kombinację zawartych w nim składników. Możliwe kombinacje to dwukolorowe opakowanie, które koncentruje się na pomarańczowym kolorze 5 Hour Energy i złocie PowerBar lub czarno-białym, aby wizualnie podkreślić dwa różne składniki.

Ważny jest także pakiet produktów. Pasek powinien być dostępny zarówno indywidualnie, jak iw formie paczki. Ta forma opakowania pozwoliłaby poważnemu sportowcowi na zakup od 6 do 10 barów jednocześnie po obniżonej cenie za bar. Zwiększając liczbę barów, które można kupić w tym samym czasie, GelBar przemawia do wysokiej klasy sportowców, a także do dyskontowych sklepów członkowskich, takich jak Sam’s Club lub Costco.

Reklama – Ponieważ pierwszym rynkiem GelBar są wysokiej klasy entuzjaści sportu, reklama ogranicza się do wyraźnie powiązanych wydarzeń sportowych. Możliwe zdarzenia i grupy użytkowników końcowych to wydarzenia sportowe w społeczności, imprezy sportowe w szkołach średnich, sporty sponsorowane przez korporację i sportowcy zawodowi.

Gdy produkt dojrzewa w cyklu życia produktu, używana jest ogólna reklama. Angażując sportowców na wczesnym etapie, uzyskuje się naturalne wsparcie, ponieważ fani widzą sportowców, którzy używają GelBar na imprezach sportowych. Ponadto GelBar może zatrudniać celebrytów od tych pierwszych profesjonalnych użytkowników sportu. Zwiększa to widoczność GelBar dla przeciętnego konsumenta i przyczynia się do wzrostu sprzedaży, ponieważ lokowanie GelBar jest również rozszerzone na poziomy wzrostu i dojrzałości cyklu życia produktu.

Umieszczenie – GelBar jest przeznaczony dla poważnych sportowców, więc umieszczenie początkowo będzie miało miejsce w wysokiej klasy sklepach sportowych i obiektach, takich jak profesjonalne lub amatorskie imprezy sportowe. Te ograniczone rynki testowe pozwalają nam skorygować skargi klientów dotyczące nowego produktu, zanim zostanie on wprowadzony na rynek regionalny w sklepach spożywczych i ze zdrową żywnością. Ponieważ uważamy, że GelBar może być zarówno planowanym, jak i impulsowym zakupem, produkt powinien być przechowywany w dwóch lokalizacjach w każdym miejscu zdarzenia – zarówno w pobliżu kasy fiskalnej w przypadku zakupów impulsowych, jak i w pobliżu innych batonów energetycznych w przypadku planowanych zakupów.

Gdy produkt dojrzeje, GelBar powinien znajdować się na każdej stacji benzynowej, w dyskontach, sklepie spożywczym, centrum szkoleniowym i sklepie z artykułami sportowymi. Ta duża penetracja rynku oferuje klientom największą wartość dodaną, ponieważ GelBar jest łatwo dostępny podczas szkolenia lub w krótkim czasie.

Ustaw cenę GelBar, aby osiągnąć te cele

GelBar jest początkowo produktem wysokiej jakości, który w miarę dojrzewania staje się masowym produktem konsumenckim. Z tego powodu początkowo najlepiej sprawdzałaby się strategia cenowa. Podczas gdy GelBar należy rozdawać na imprezach sportowych, aby początkowo zminimalizować wpływ teorii prospektu na użytkowników końcowych, produkt powinien znajdować się powyżej ceny rynkowej za pasek energii na niektórych wybranych rynkach, kiedy zostanie wprowadzony na rynek. Ta wysoka cena gwarantuje, że tylko wysokiej klasy sportowiec kupi pasek i stworzy GelBar jako pasek energii statusu.

Jednak gdy tylko konkurencja pojawi się na rynku, cena musi zostać zmieniona. Zmieniając plan odtłuszczania na plan cen penetracyjnych, GelBar może zdominować rynek i skutecznie konkurować z nowymi batonami, które wprowadzają na rynek nasi konkurenci. Ponieważ jesteśmy paskiem narzędzi statusu, GelBar powinien być powszechnie akceptowany przez masowego konsumenta, o ile jesteśmy związani z wysokimi osiągami i elitarnymi sportowcami. Ta obniżka ceny sprawia, że ​​produkt jest dostępny dla wszystkich rodzajów sportowców, nie tylko elity. Ostatecznym celem strategii cenowej jest podobieństwo mentalne do Gatorade lub Powerade, obu marek, które są synonimem żywności treningowej.

Dokładna analiza cyklu życia produktu i zrozumienie, jak wygląda każda faza, są kluczem do pomyślnego uruchomienia i promocji GelBar. Stosując różne strategie marketingu mix w każdej fazie cyklu życia produktu, GelBar może być o krok przed konkurencją i utrzymać swój udział w rynku. Jeśli wykorzystasz każdą fazę cyklu życia, w tym spadek, jako nośnik reklamowy dla GelBar, główny klient – najlepszy sportowiec – jest związany, a jednocześnie jest zapewnione, że produkt zostanie łatwo zaakceptowany przez masowego konsumenta, gdy wejdzie on do segmentu rynku masowego.

[ff id=”6″]