Skip to main content
Przemysł

Przemysł studio tańca jest bardziej modny niż kiedykolwiek

Ciągły napływ młodych, średnich i starszych Amerykanów do lokalnego studia tańca nie jest dziś błędem. Wielu uważa taniec za atrakcyjną ścieżkę do sprawności fizycznej, a miliony programów telewizyjnych, takich jak „Dancing with the Stars” i „So You Think You Can Dance”, doszły do ​​sedna.

Nowa obsada gwiazd

Taniec w telewizji nie ogranicza się już do pozostałości po programie Lawrence’a Welka. Twarze współczesnych tancerzy to Maksim Chmerkovskiy, Julianne Hough i Karina Smirnoff. Odnieśli wrażenie, że publiczność może również nauczyć się tańczyć – z dumą, talentem i dumą.

Trendy na przyszłość

Z tego trendu skorzystały w szczególności studia tańca, które oferują kursy inspirowane łaciną, kursy standardowe i kursy syntezy jądrowej. Ponadto oczekuje się, że wyżu demograficznego będzie strzelał przez co najmniej następne pięć lat, szczególnie na zajęciach z salą balową.

Angela Dance, dyrektor ds. Public relations w USA Dance, powiedziała, że ​​popularność tańca towarzyskiego i tańca latynoamerykańskiego wzrosła od około 2000 roku. Powiedziała, że ​​programy telewizyjne nie wzmocniły tego trendu.

Mówi się, że „Dancing With the Stars” zrobił taniec towarzyski, co „Saturday Night Fever” zrobił na dyskotekach kilkadziesiąt lat temu.

poprawy nastroju

Wszystko to i taniec sprawiają, że ludzie czują się komfortowo – nawet w trudnych czasach. Łagodząc napięcie i stres, taniec naturalnie stwarza ogólne poczucie dobrego samopoczucia. Ponadto taniec jako przedsięwzięcie społeczne oferuje możliwość poznania innych ludzi, poprawy umiejętności społecznych jednostki i wzmocnienia pewności siebie.

Sprawność fizyczna

Większość form tańca wymaga rozciągania, zginania, rozpoczynania i zatrzymywania, co poprawia elastyczność. Taniec zmusza mięśnie do wytrzymania i kontrolowania masy ciała, a praktycznie wszystkie jej formy, od baletu po salę balową, czynią tancerza silniejszym.

Podobnie jak tenis, jogging lub podnoszenie ciężarów, taniec zwiększa wytrzymałość, zmuszając serce, płuca i mięśnie do cięższej i dłuższej pracy bez zmęczenia.

Przetrwanie i ekspansja w przyszłości

Chociaż wiele branż ucierpiało po recesji w 2008 r., Przemysł studio tańca nie tylko przetrwał, ale także rozwinął się w ciągu ostatnich pięciu lat. Według raportu IBIS World ze stycznia 2015 roku roczne obroty studiów tańca wzrosły o 2,9 procent od 2010 roku. Ponad 8500 firm zatrudnia obecnie ponad 50 000 osób.

Raport szacuje, że studia te wygenerują w tym roku sprzedaż w wysokości 2 miliardów dolarów. W ciągu najbliższych pięciu lat oczekuje się poprawy warunków ekonomicznych i wydatków konsumenckich na rekreację w celu dalszego rozwoju branży.

Nie dominująca firma lub firmy

Przemysł studio tańca jest bardzo rozdrobniony. Według ostatniego spisu ekonomicznego 98,9 procent studiów pracuje z jednego miejsca. Każda z nich obsługuje i obsługuje rynek lokalny, dzięki czemu krajowe firmy franczyzowe stanowią mniej niż 3 procent rynku krajowego.

Oczekuje się, że w 2015 r. Prawie 75 procent przychodów branży będzie pochodziło z ogólnych lekcji tańca, a organizacje non-profit przyniosą kolejne 5,2 procent.

Amerykanie nie są już zadowoleni z tańca w telewizji lub z sali balowej. Jak pokazują liczby, więcej ludzi niż kiedykolwiek chce tańczyć lub przynajmniej próbować.

[ff id=”4″]