Skip to main content
Podróże

Przepływowe podgrzewacze wody na zewnątrz – zalety modeli zewnętrznych

Jeśli zastanawiasz się nad zastąpieniem urządzenia ze zbiornikiem gazu modelem bezzbiornikowym, rozważ zainstalowanie go na zewnątrz. Kupując podgrzewacz wody bez zbiornika na zewnątrz, nie musisz martwić się o niebezpieczeństwo wycieku gazu w domu. Model zewnętrzny jest również tańszy w instalacji.

Modele gazu bezzbiornikowego muszą generować bardzo wysokie temperatury spalania, aby mogły natychmiast podnieść temperaturę doprowadzanej zimnej wody do pożądanej temperatury. Ze względu na wysokie ciepło spalin i ich korozyjny kondensat instalacje wewnętrzne wymagają drogich, szczelnych systemów wentylacyjnych wykonanych ze stali nierdzewnej. Modele zewnętrzne wcale nie potrzebują systemu wentylacji. W przypadku modeli zewnętrznych otwór wylotowy powietrza jest wbudowany z przodu urządzenia. To sprawia, że ​​instalacja jest znacznie łatwiejsza i tańsza.

Wszyscy znani producenci bezgazowych modeli gazowych, tacy jak Noritz, Bosch, Rheem, Rinnai i Takagi, produkują odporne na warunki pogodowe bezzbiornikowe jednostki zewnętrzne, które mogą wykorzystywać albo gaz ziemny, albo propan (gaz płynny). Urządzenia te można zamontować na zewnętrznej ścianie domu. Większość modeli ma technologię zapobiegającą zamarzaniu, która zapewnia ochronę do minus 30 stopni Fahrenheita. Umożliwia to instalacje zewnętrzne w większości klimatów.

W łazienkach, które znajdują się w pewnej odległości od głównego systemu grzewczego, występują opóźnienia w podgrzewaniu wody. Jednym z najbardziej skutecznych sposobów rozwiązania tego problemu jest zainstalowanie urządzenia grzewczego w pobliżu obsługiwanego urządzenia. Nie zawsze jest to możliwe w przypadku modeli gazowych ze względu na ryzyko wycieku gazu w ograniczonych przestrzeniach. Można jednak podłączyć natychmiastowy podgrzewacz wody bez zbiornika do zewnętrznej ściany łazienki lub kuchni. Urządzenia wewnątrz mogą wtedy służyć.

W nowych budynkach właściciele domów często instalują dwie bezzbiornikowe jednostki zewnętrzne, po jednej z każdej strony domu. Następnie dzielą linie, aby uniknąć długich rur.

Podczas instalowania modelu zewnętrznego należy zaizolować rury. Musisz także zachować odpowiednią odległość od drzwi i okien. Wymagane odstępy są określone w lokalnych przepisach budowlanych.

Jednostki bezzbiornikowe są zwykle dostarczane z cyfrowym pilotem zdalnego sterowania. Zdalne sterowanie modelami zewnętrznymi można podłączyć przez ścianę i zainstalować w pobliżu armatury w domu.

Jeśli martwisz się wyglądem przepływowego podgrzewacza wody, możesz go umieścić w specjalnie zaprojektowanym metalowym pudełku, które można umieścić w zewnętrznej ścianie domu. Front pudełka można następnie pomalować i nadać mu teksturę, aby dopasować go do wyglądu zewnętrznego domu.

[ff id=”1″]