Skip to main content

Co jeśli? Co by było, gdyby temu utonięciu można było zapobiec? Co jeśli? Co jeśli ta osoba nadal żyje? Co jeśli? Co jeśli to dziecko lub nastolatek miało szansę? Co by było, gdyby ten rodzic, opiekun, nauczyciel lub towarzysz mógł coś zmienić tego jednego dnia, który zmieniłby życie wielu ludzi?

Co jeśli?

Teraz możesz. Możesz zrobić różnicę w jednym życiu; Możesz uratować to życie. Możesz być tam dla kogoś. Możesz to zrobić Możesz cieszyć się życiem bez konieczności pływania. Możesz być ratownikiem bez konieczności chodzenia na basen. Możesz to zrobić Ale musisz tego chcieć. Musisz odrzucić wszystkie swoje obawy, wszystkie nieporozumienia na temat tego, co jest społecznie akceptowalne. Nie musisz się martwić, jeśli natkniesz się na kujona. Po prostu musisz najpierw zadbać o ŻYCIE! Tak, najpierw zadbaj o życie, a następnie zrób to, co jest konieczne do życia. Zrób wszystko, co konieczne, aby zapobiec utonięciu. Rób, co jest konieczne, aby uratować życie dziecka, nastolatka, a nawet osoby dorosłej. Po prostu to zrób.

Co jeśli mógłbyś to zrobić? Od czego byś zaczął Jakie przygotowania powinieneś zrobić? Jakiego sprzętu potrzebujesz? Gdzie powinieneś iść i jak zacząć?

Właśnie tam! Właśnie tam, gdzie jesteś. Rozpocznij naukę bezpieczeństwa wody. A co najważniejsze, dowiedz się, że najważniejszym czynnikiem ratującym życie przy basenie, na plaży lub gdziekolwiek jest woda, najważniejsze jest to, że jesteś W CIĄGŁYM MONITOROWANIU! To tyle. Coś tak prostego – ciągłe monitorowanie. Pomyśl o tym. Większość utonięć miała miejsce, ponieważ żaden dorosły nie patrzył. Nie było dorosłego. Na basenie nie było nikogo oprócz osoby, która utonęła. Stały nadzór. Jak zapobiegamy utonięciu dzieci? Stały nadzór.

Za dużo powtórzeń dla ciebie? Więc po prostu nie dbasz o dzieci i nie dbasz o uratowanie tych małych żyć. Powtórz tyle razy, ile to możliwe!

Stale monitoruj!

Cały sprzęt i nowoczesna technologia na świecie nie przestaną utonąć tak bardzo, jak ciągłe monitorowanie utonięcia. Nikt nie patrzy. Nie można argumentować tego faktu. Nikt nie obserwuje, kiedy ktoś tonie.

Proszę Cię dzisiaj, zachowaj stały nadzór!

Nie mogę tego wystarczająco powtórzyć.

Stale monitoruj!

[ff id=”4″]