Skip to main content
Przemysł

Przezwyciężyć frustrację dzięki technologii

Bez względu na powód, kiedy otrzymujemy nowy wzrost wydajności, czy to za pomocą narzędzia, technologii czy techniki … szybko zapominamy o tym, o ile bardziej nas to poprawiło. To jest ludzka natura. To jak dojeżdżający do pracy, który jest zły na zły ruch uliczny, ale zapomina, jak bolesne było czekać na autobus. Lub użytkownik telefonu komórkowego, który skarży się na złe połączenie i zapomina dni, w których musiał wyłowić luźną zmianę, aby zadzwonić z automatu telefonicznego.

Podobnie jest z technologią.

Jeśli Twój plan działalności online jest długoterminowy, nie ma innego wyjścia: musisz znaleźć sposób na przezwyciężenie frustracji związanych z technologią. To jest nieuniknione.

Oto kilka prostych wskazówek dotyczących radzenia sobie z frustracją

Wolniej.

Zacznijmy od analogii: jeśli prowadzisz samochód z prędkością 100 km / h, coś takiego jak trzmiel uderzający w przednią szybę może spowodować utratę kontroli i wypadek. Jak prowadzi to do frustracji online?

Jeśli sprawisz, że twoje systemy i technologie będą działały szybciej i lepiej, najmniejszy błąd techniczny może mieć większy wpływ na twoją wydajność, niż wydaje się to logiczne. Wynika to z faktu, że przede wszystkim dążycie do „więcej, szybciej i lepiej”.

Rozwiązaniem jest spowolnienie. Dla ciebie jako stworzenia na bazie węgla oznacza to: zrób sobie przerwę, weź kilka głębokich oddechów i ogólnie zrelaksuj się. Rozjaśnij intensywność, którą chcesz zachować, zarówno dla siebie, jak i dla swoich systemów.

W szczególności może to oznaczać, że musisz nieco wolniej zajmować się e-mailami. Pisanie nie jest tak szybkie. Lub daj sobie dodatkową godzinę na skonfigurowanie nowego rejestratora dźwięku. Dodatkowy czas jest tego wart, jeśli nie będziesz już musiał usuwać plątaniny później. Może to wydawać się bezproduktywne, ale daje narzędziom czas na wykonanie dla Ciebie pracy. Czasami musisz jechać wolniej, aby dostać się tam wcześniej.

Zmień kanał.

Frustracja online to coś, czego od czasu do czasu doświadcza większość ludzi, w tym twoi dostawcy lub kontrahenci. Jeśli masz wirtualnego asystenta, prawdopodobnie znasz go z pierwszej ręki. Następnym razem, gdy będziesz sfrustrowany jako współpracownik lub asystent, zasugeruj „zmianę kanałów”. Oznacza to dokładnie to, co myślisz, tj. Zmianę zadań.

Jeśli Twoja technologia działa, przełącz się na działanie, które uważasz za oczywiste, zanim wrócisz, aby rozwiązać problem. Nie ma sensu zmuszać czegoś do działania, jeśli mu się oprze. Idź tam, gdzie płynie energia, zmieniając kanały.

„Czy pamiętasz jak.”

Tak, odrobina zapamiętywania może być idealnym lekarstwem, gdy zmagasz się z technologią. Próbując założyć konto e-mail po raz 12., weź pod uwagę fakt, że 10 lat temu tysiące właścicieli małych firm nie otrzymało żadnych e-maili i całą korespondencję wysyłało pocztą, telefonicznie lub faksem. Czy pamiętasz swoją „skrzynkę odbiorczą” w ostatnim biurze, w którym pracowałeś? Co powiesz na otwieracze listów, zatłoczone skrzynki poczty głosowej lub mokre gąbki do uszczelniania stosów kopert? Czy pamiętasz, kiedy regularnie otrzymywaliśmy cięcia papieru?

Ponieważ ruch rozwoju osobistego urósł w ciągu ostatnich 10 lat, wielu z nas nauczyło się być bardziej pewnym technik takich jak medytacja, dziennikarstwo, a nawet modlitwa oraz radzić sobie ze złością, frustracją i innymi silnymi emocjami.

Ale ponieważ Internet jest nową modalnością, czasami zapominamy o zastosowaniu tych technik relaksacyjnych do radzenia sobie ze stresem „cyber”. Następnym razem, gdy będziesz mieć technologię bluesa, przestań. Nie walcz Zamiast tego stań się dziecinny – zwolnij i ciesz się, baw się przez chwilę i śmiej się trochę z tego cudu.

[ff id=”4″]