Skip to main content

Tim, tu narzędzie, przedstawia kolejną przygodę dla majsterkowiczów. Tym razem oferujemy instrukcje krok po kroku dla każdego projektu „zrób to sam”, jeśli nieoczekiwany wyciek z sufitu w twoim domu. Jedną z pierwszych myśli, kiedy po raz pierwszy zauważysz wilgoć, plamę wodną, ​​kiedy usłyszysz ten kapiący dźwięk, gdy pada deszcz, jest to, że gdzieś na dachu może być tylko pęknięcie, mała dziura, która kiedyś była gwoździem dachowym , lub brakuje uszczelniacza wokół kołnierza wokół otworów wentylacyjnych dachu. Tak czy inaczej, próba ustalenia, skąd pochodzi ten wyciek na dachu, jest jak znalezienie igły w stogu siana. Innymi słowy, niemożliwe jest dokładne wskazanie, gdzie pęknięcie lub dziura znajduje się na dachu.

Istnieje wiele opcji do rozważenia, jeśli chcesz zapobiec dalszemu zniszczeniu wody w domu z powodu nieszczelnego dachu. Najbardziej oczywista jest myśl, że dach jest stary i może wymagać całkowitej wymiany. Jest to najdroższa opcja. Taki, który kosztuje znacznie ponad 5000 USD lub więcej, w zależności od metra kwadratowego dachu. Dla wielu z nas, zwłaszcza seniorów żyjących z zabezpieczenia społecznego, nie jest to opcja. Najlepszym sposobem na usunięcie wycieków, ochronę domu przy jednoczesnym utrzymaniu chłodu w wyjątkowo gorących i wilgotnych dniach w ciepłym klimacie, takim jak Floryda, jest nałożenie wodoodpornej bariery silikonowej na cały dach.

Wraz z pojawieniem się dzisiejszych technologii pokryć silikonowych opracowali różne uszczelniacze, które są tańsze i bardziej praktyczne do nakładania bezpośrednio na dach zamiast przeprowadzania pełnej naprawy dachu. Ze względu na należytą staranność i badania wielu rodzajów uszczelek silikonowych polecam Eterna-Lote S-100. Ze wszystkich rekomendacji jest to zdecydowanie najlepszy wybór dla każdego rodzaju dachu. Możesz zamówić go online, ale Home Depot nosi tę markę, aby przekonać i spróbować. Mówią, że czas jest najważniejszy, ponieważ miałem szczęście być w Home Depot, kiedy mieli Eterna-Lote S-100 na sprzedaż. Wiadro o pojemności 5 galonów początkowo kosztowało nieco ponad 200 USD, ale zostało obniżone do 70 USD. Metry kwadratowe mojego dachu wymagały dwóch 5-galonowych beczek tego uszczelniacza. O wiele lepsza cena niż zdecydowałem się na wymianę dachu. Istnieje również 50-letnia gwarancja. Co za oferta.

Naprawdę nie ma wiele do zrobienia, jeśli masz niezbędny sprzęt do wykonania tego zadania. 5 galonów obejmuje tylko około 500 stóp kwadratowych, nie wymaga podkładu. To, co polecam do jednopiętrowego mieszkania to 8 stóp. Drabina i wysuwany uchwyt rolkowy z wałkiem malarskim do szorstkich powierzchni, biorąc pod uwagę, że nasz dach jest rozkładanym dachem gontowym. Następnie potrzebujesz pustego wiadra 5 galonów. Gdy masz już te niezbędne narzędzia, korzystanie z nich jest łatwe.

Innym ostrzeżeniem jest sprawdzenie prognozy pogody przed złożeniem wniosku. Aby uzyskać najlepsze wyniki, dach powinien być suchy i wolny od brudu. Jeśli przewiduje się deszcz, odczekaj przynajmniej dwa dni ciepłej, suchej pogody przed i po zastosowaniu tego uszczelniacza. Czekałem, aż pogoda będzie łagodna, słonecznie 65 stopni. A na Florydzie dni 65 stopni są powszechne w miesiącach zimowych. Zacząłem od wlania 2 galonów Eterny do pustego wiadra o pojemności 5 galonów, aby z łatwością podnieść je na dach. To dlatego, że nie jestem już Herkulesem, a 5 galonów tego szczeliwa waży tylko około 100 funtów. Utrzymanie ciężaru na mojej drabinie byłoby co najmniej sporym zadaniem.

Z wolno opadającym dachem z ramą typu A można łatwo poruszać się bez linii bezpieczeństwa. Zachowaj ostrożność, zbliżając się do krawędzi. Dlatego wygodnie było mieć ten przedłużony uchwyt rolkowy. Zacząłem na tyłach domu i przetoczyłem ten uszczelniacz po dachu, aby ułatwić mi drogę. Dwa i pół galona szczeliwa pokryły 1/4 mojego dachu. Cztery godziny później byłem wyczerpany nieprzerwanym używaniem, które w końcu zakończyłem. Było to około 15.45, mniej więcej w tym czasie w instrukcji podano, że „najlepsze wyniki nie obowiązują po 16:00”. Teraz wszystko, co musiałem zrobić, to posprzątać.

Czyszczenie jest stosunkowo łatwe. Rozcieńczalnik do farb to najlepszy wybór do czyszczenia wałka i wszelkich kropli szczeliwa, które zostały właśnie spryskane. Nie miałem tyle szczęścia, mimo że spojrzałem w dół, a moje nogi były spryskane uszczelniaczem. Prawdopodobnie miałam na sobie więcej szczeliwa niż niektórych części dachu. Żartowałem. Jednak czystą szmatką i rozcieńczalnikiem do farb udało mi się uporządkować wszystko, co zrobiłem.

Moment prawdy przyszedł, aby zobaczyć, jak skuteczne jest to szczeliwo dachowe dwa dni później. Było około drugiej w nocy i zaczęło padać. Podmuchy wiatru przekraczały 80 km / h, a deszcz nawiedzał dach przez cztery godziny. W pewnym momencie w tym czasie dwie duże gałęzie oderwały się na zewnątrz naszej kuchni na zewnątrz i tylko omijały dach. Przez to wszystko nie spadła kropla przez nasz koc. Nasz dom był bezpieczny i suchy.

Więc jeśli masz gdzieś wyciek z sufitu i wiesz, że nie pochodzi on z łazienki na piętrze, może pochodzić tylko z pęknięcia lub przecieku w dowolnym miejscu na dachu. Zamiast wymiany dachu Tim, narzędzie poleca ultra-silikonowy uszczelniacz Eterna-kote S-100 do naprawy dachu, nawet jeśli zdarzy się dowiedzieć, skąd ten wyciek. To działa Tim, człowiek narzędzia, wyloguje się do następnego razu.

[ff id=”3″]