Skip to main content

Jeśli działasz w branży marketingu internetowego, wiesz, jak nieprzewidywalne jest SEO. Ponieważ Google i inne SERPS ciągle zmieniają swoje algorytmy, a sztuczna inteligencja jest coraz częściej wykorzystywana, oczekuje się, że SEO zmieni się znacząco w przyszłości.

Oto niektóre ze zmian oczekiwanych w SEO w najbliższej przyszłości.

link budynku

Przez długi czas tworzenie linków było jedynym czynnikiem, który naprawdę poprawił widoczność wyszukiwarki. Jeśli utworzysz wiele linków wysokiej jakości, wyszukiwarki rozpoznają Twoją witrynę jako dużą markę, a Twoje rankingi zaczną się poprawiać.

Zmieniło się to już wraz z aktualizacją Google RankBrain, w której bardziej podkreśla się znaczenie, kontekst i jakość. Wynika to z faktu, że algorytm RankBrain koncentruje się głównie na intencjach użytkownika. Aby Twoja strona była w rankingu, najlepiej odpowiedzieć na intencje osób poszukujących i podać wartość, zanim będziesz mógł pomyśleć o tworzeniu linków.

Zoptymalizuj treść wizualną

Dzięki ciągłemu rozwojowi sztucznej inteligencji wyszukiwarki stają się coraz bardziej inteligentne dzięki treściom wizualnym, takim jak obrazy, filmy i inne. Dlatego ważne jest, aby twórcy treści zaczęli optymalizować treści wizualne, takie jak filmy z YouTube. Odbywa się to poprzez optymalizację tagu tytułu, opisów meta, tagów, biorąc pod uwagę długość filmu i wiele więcej.

Zbuduj markę

Według Neila Patela, globalnej marki w marketingu internetowym, przyszłość SEO buduje markę. Większość marek takich jak Forbes, CNN, Huffingtonpost i inne dominują na rynku. Jeśli zaoferujesz swoim obserwatorom wyjątkową wartość dodaną, Twoja marka będzie rosła, a wkrótce osiągniesz lepszą pozycję w wyszukiwarkach.

Gdy są rozpoznawane jako marka, linki są łatwe do utworzenia, a wszystko inne na temat SEO pasuje do siebie. Domagasz się autorytetu, gdy liczba osób szukających ciebie w Internecie rośnie i daje ci tę władzę.

Zoptymalizuj wyszukiwanie mobilne i głosowe

Większość ludzi ma teraz dostęp do Internetu na swoich urządzeniach mobilnych. Twoja strona musi od samego początku mieć atrakcyjny wygląd. Oznacza to, że powinien on dostosować się do wielkości używanego urządzenia. W rzeczywistości Google sugeruje, aby twoja strona była zbudowana dla telefonów komórkowych, a nie komputerów stacjonarnych.

Google karze witryny, które nie są zoptymalizowane pod kątem telefonów komórkowych, obniżając ich ranking. Wyszukiwanie głosowe rośnie wraz z produktami inteligentnego domu i rosnącym wykorzystaniem urządzeń mobilnych. Cortana, Google Voice Search, Siri i Amazon Echo stały się preferowanymi wirtualnymi asystentami dla wielu.

Wyszukiwanie głosowe zwykle trwa dłużej i jest bardziej rozmowne. Dlatego tak długo powinieneś używać słów na swojej stronie. Stań się bardziej rozmowny na swoim blogu i przeprowadzaj obszerne badania słów kluczowych pod kątem długich fraz.

Google i wszystkie inne wyszukiwarki stają się coraz inteligentniejsze i trudno je prześcignąć przy złych strategiach SEO. Jeśli jednak podasz wartość sztucznej inteligencji i innych informacji intencyjnych użytkownika i kompleksowo odpowiesz na pytania użytkowników, Twoje rankingi mogą pojawić się tylko na pierwszej stronie Google.

[ff id=”4″]