Skip to main content

Co to jest blockchain?

Termin blockchain był używany w wielu rozmowach towarzyskich i biznesowych w ostatnich latach i wydaje się, że wszyscy słyszeli o technologii blockchain, ale większość populacji tak naprawdę nie ma pojęcia, co to właściwie znaczy.

Abyśmy mogli jasno wyjaśnić, co tak naprawdę oznacza technologia blockchain, możemy dać ci krótki przegląd rozwoju transakcji pieniężnej. Historycznie, kiedy ludzie wymieniali cenne przedmioty, byli środkowi ludzie, których jedynym celem było rejestrowanie autentyczności obu stron i budowanie zaufania między nimi. Ci środkowi mężczyźni są obecnie znani jako banki. Korzystanie z banków i brokerów trwało z biegiem czasu, a wraz z pojawieniem się zasobów cyfrowych, takich jak akcje, pieniądze elektroniczne i własność intelektualna, pojawiła się potrzeba bezpieczniejszej metody. Wynika to z faktu, że zasoby cyfrowe są zwykle plikami na komputerze, a zatem są podatne na manipulacje i kradzież. Zastosowanie technologii blockchain pozwala stronom działać w sposób otwarty i przejrzysty, aby zapewnić, że wymiana jest bezpieczna i wydajna.

Przyszłość Bitcoin

Blockchain może całkowicie zakłócić przemysł finansowy, podobnie jak media społecznościowe zakłóciły media głównego nurtu lub jak Betflix zniszczyła hity filmowe. Technologia Blockchain może zostać wykorzystana jako platforma zapewniająca usługi finansowe wszystkim na świecie. Dotyczy to osób w krajach rozwijających się, które mogą nie mieć dostępu do tradycyjnych usług bankowych i które nie mogą sobie pozwolić na ceny wymagane w przypadku dużych transakcji. Technologia ta może dokonać znaczących przełomów w prawie wszystkich głównych branżach, którymi zwykle manipulują duże firmy.

Zastosowanie technologii blockchain w edukacji

Technologię Blockchain w edukacji można wykorzystać, aby dowiedzieć się, którzy studenci rzeczywiście potrzebują stypendiów i na jakie mogą sobie pozwolić. Wynika to z faktu, że niektórzy studenci ominęli system i otrzymali fundusze. Miałoby to w rzeczywistości szkodliwy wpływ na potrzebujących studentów, którzy w końcu porzucają lub tworzą duże długi, które powodują, że prawie pracują.

W końcu duża część populacji ukrywa obecnie głowy w piasku, ponieważ chcą, aby blockchain zniknął, ale ta technologia na pewno nigdzie nie pójdzie. W niedalekiej przyszłości wszyscy będziemy handlować blockchainem w ramach naszych codziennych działań. Nasze prawnuki będą czytać o pieniądzach i bankomatach, tak jak my o handlu wymiennym i złocie. Dlatego konieczne jest, abyśmy wskoczyli do pociągu tak szybko, jak to możliwe i przystosowali się, zanim będziemy musieli się przystosować.

[ff id=”4″]