Skip to main content

„Przyjaciele i rodzina, którzy cierpią z powodu braku obfitości, radości, miłości, spełnienia i dobrobytu we własnym życiu, naprawdę nie mają nic wspólnego z narzucaniem swoich ograniczających przekonań swoim doświadczeniom w rzeczywistości”.
• Anthon St. Maarten

Jak rozpoznać zabójcę imprezowego

Imprezowy zabójca nie może się doczekać, aby przejść przez sny jak czteroletnie błoto na świeżo wytartej podłodze w kuchni. Po prostu nie możesz oprzeć się pokusie zabicia swoich ambicji.

Czy kiedykolwiek opowiadałeś komuś o swoich marzeniach lub ambicjach i żałowałeś tego niemal natychmiast? Być może liczyłeś na podekscytowanie i wsparcie, ale dostałeś tylko listę rzeczy do prania z & # 39; Powody i # 39; dlaczego twoje marzenia nigdy się nie spełniają lub jak szalone i nierealne są twoje cele.

Zabójca imprezowy zwykle broni się anegdotycznymi przykładami osoby, którą zna osobiście, a może czyta o tym na Facebooku, który próbował zrobić dokładnie to, co próbujesz, i to zadziałało. Na pewno nie chcesz tak skończyć Guy. Po prostu wyjdź, gdy będziesz przed sobą. Zaoszczędź sobie bólu serca.

Czasami zabójca drużyny subtelnie atakuje twoją pewność siebie. „Jesteś bezpiecznie Czy to dobra decyzja? „Wspomnisz, jakie to będzie trudne”. Podejmie decyzję naprawdę długo aby osiągnąć ten cel. „” Za takie pieniądze można się spodziewać dużo z ciebie. ”

Jest też zabójca imprezowy, który przypomina ci, dlaczego twoje marzenie nie jest warte realizacji. „Nie zrobisz tego dowolny Pieniądze na to. „Możesz zasugerować, byś wybrał bardziej praktyczną lub rozsądną ścieżkę. W końcu realizowanie marzeń nie jest tego warte, chyba że jest praktyczne, prawda?

Jest też stary, niezawodny argument partii Pooper: normalność. Najwyraźniej jest ta grupa & # 39; normalny i # 39; / mierni ludzie, wszyscy powinniśmy naśladować. „Dlaczego po prostu nie dostaniesz normalny Praca jak normalny Ludzie to robią? „Problem polega na tym, że świat nie jest zmieniany przez„ normalnych ”ludzi. To ambitni marzyciele zmieniają i kształtują przyszłość.

Dlaczego robią to, co robią

Zabójca imprezowy to zepsuta osoba. Wcześniejsze niepowodzenia złamały ich zdolność do marzeń. Jesteś jak dziecko spalone gorącym piecem, a teraz boisz się wyjść z powrotem do kuchni. Czasami ten strach nie opiera się na przeszłych doświadczeniach, ale na wierze w nieszczęśników w ich życie. Tych ludzi nauczono bać się zmian lub czegokolwiek poza obszarem, który społeczeństwo uważa za „normalne”. Jako przewodnik zastąpili inspirację strachem.

Zabójca imprezowy sprawia, że ​​strach dusi ich własne marzenia, a następnie rzutuje własne lęki na innych. Patrzą na swoje & # 39; racjonalny & # 39; Obawiaj się znaku mądrości i uważaj za wskazane, aby zrezygnować z życia, które może się spełnić, jednocześnie trzymając się swoich „sprawiedliwych”, „rozsądnych”, „rozsądnych”. Życie ze strachu.

  • Strach przed stratą , Jak mówi przysłowie; Spalone dziecko ucieka przed ogniem. Czasem wielka strata powoduje, że niektórzy ludzie wycofują się z życia. Są tak niechętni do upadku lub przegranej, że całkowicie unikają firmy, w której istnieje ryzyko niepowodzenia. Ci ludzie zwykle rzutują strach przed stratą na innych, którzy starają się osiągnąć wielkie rzeczy. Kiedy niegodziwcy padają na twoją paradę, czasami głęboko wierzą, że robią to dla własnego dobra. Czują, że chronisz się przed bólem serca spowodowanym utratą lub porażką.
  • Strach przed samotnością , Bliscy przyjaciele nagle ambitnej i natchnionej osoby mogą czuć się, jakby tracili przyjaciela / małżonka / kolegę. Twój ambitny przyjaciel wkrótce przestanie podróżować w tych samych kręgach, ponieważ ludzie sukcesu spędzają czas z innymi ludźmi sukcesu. Stwarza to poczucie urazy i odrzucenia.
  • Strach przed osądzeniem , Przeciętność i porażka stają się bardziej znośne, wiedząc, że nie jesteś sam w swojej porażce. Kiedy wszyscy wokół ciebie są do bani, odczuwamy mniejszą presję, aby pracować ciężej lub osiągać lepsze wyniki. To pociecha w anonimowości masowej awarii. Jednak gdy jedna osoba zaczyna wspinać się po drabinie sukcesu, błędy innych są podkreślane. Twój sukces, choć ma podobne pochodzenie do twoich kolegów, pokazuje, że nie są w stanie osiągnąć tego samego statusu i sukcesu.
  • Strach przed śmiercią lub obrażeniami , Czasami zabójca imprezowy poważnie troszczy się o twoje bezpieczeństwo. Dobrym przykładem jest, jeśli planujesz dołączyć do wojska, policji lub strażaka. To niebezpieczne prace i zrozumiałe jest, że przyjaciele i rodzina poważnie martwią się o twoje bezpieczeństwo.

Jak radzić sobie z zabójcą imprezowym

W konfrontacji z naysayerami i zabójcami snów musisz najpierw usiąść z nimi i przeprowadzić szczerą, pozbawioną osądu, spokojną rozmowę. Uważaj, aby nie oderwać się od rączki i oskarżyć wszystkich o bycie przeciwko tobie. Dowiedz się, jakie są twoje prawdziwe obawy. Jeśli są prawdziwe, spróbuj rozwiać ich obawy, wyjaśniając swoje rozumowanie. Jeśli to możliwe, spróbuj znaleźć kompromis.

Jeśli po ciepłej rozmowie nadal nie jesteś na równi z imprezowym imprezowiczem i nadal mocno wierzysz, że powinieneś spełnić swoje marzenie, możesz zignorować swoich przeciwników i iść dalej. Nie możesz wygrać każdej bitwy i nie możesz zadowolić wszystkich. Pod koniec dnia nikt nie może gonić za tobą marzeń. Masz tylko jedno życie. Przeżyj to w pełni.

Czasami imprezowy zabójca tak naprawdę nie dba o ciebie. Niektórzy ludzie są po prostu zazdrośni i nienawistni. Można całkowicie odciąć tych ludzi od swojego życia. Jeśli nie możesz tego zrobić, przynajmniej nie dziel się z nimi swoimi planami i pomysłami. Nie podawaj swoich marzeń zazdrosnym naysayerowi na srebrnym talerzu, aby mogli na nich uderzyć w dowolnym miejscu.

Więc wyjdź i bądź świetny!

Powiązane artykuły w Internecie.

[ff id=”6″]