Skip to main content

Dlaczego ważne jest, aby zrozumieć psychologię masową i procesy wiedzy psychologicznej dla udanego projektu reklamowego …

Reklama zawsze była formą uwielbienia lub reklamy towarów i towarów. W rzeczywistości reklama istniała jako nieformalna koncepcja od początku cywilizacji, a poprzednimi metodami były reklamy ustne lub domaganie się korzyści z produktów, gdy kupcy sprzedają towary ludziom bezpośrednio na ulicy. Wraz z pojawieniem się papieru i pisma reklama przybrała jednak bardziej formalną formę.

Egipcjanie i starożytni Grecy używali papirusu do reklamy i malowania skalnego. Dzisiejsza reklama w czasopismach w języku angielskim sięga końca XVII wieku, a reklama w gazetach w Ameryce rozpoczęła się od reklam zniżek w pierwszej połowie XVIII wieku. Wraz z rozwojem środków masowego przekazu oraz różnych form i sposobów komunikacji, takich jak radio, telewizja, gazety, czasopisma i oczywiście Internet w XX wieku, reklama stała się ważnym aspektem komercjalizacji produktów. Ludzie zaczęli rozumieć potencjał reklamy, która stała się biznesem, tworząc agencje reklamowe wraz z pierwszą agencją reklamową w Stanach Zjednoczonych, która została otwarta w 1841 roku.

Ponieważ reklama stała się biznesem samym w sobie, metody korzystania z reklamy stały się bardziej sformalizowane, bardziej kontrolowane i bardziej systematyczne, a reklamy produktów pojawiły się jako reklamy w gazetach, na billboardach, billboardach, ulotkach, ulotkach, w czasopismach, gazetach, w telewizji i w radiu telewizyjnym jako reklama, a ostatnio w Internecie. Reklama internetowa jest obecnie bardzo skutecznym sposobem przekazywania wiadomości klientom. Jednak aby faktycznie spodobać się klientom, reklama musi działać zgodnie z zasadami psychologii i socjologii. Reklamodawca lub specjalista od reklamy musi być również socjologiem i psychologiem, aby naprawdę mieć wpływ na opinię konsumentów.

Zasady reklamy są w dużej mierze oparte na psychologii poznawczej i psychologicznych procesach uwagi, postrzegania, skojarzenia i pamięci w celu podkreślenia pełnego efektu lub wykorzystania produktu lub marki. Cała reklama musi przede wszystkim skupiać się na uwadze, jaką może zwrócić od konsumentów. Silne komunikaty, mocna grafika i jasne kolory są czasami używane na billboardach i billboardach. Uważna odzież i atrakcyjne modele są czasem wykorzystywane w reklamach.

Po zwróceniu uwagi na kolory, odcienie lub słowa, nacisk kładziony jest na ochronę interesów konsumentów poprzez użycie „skojarzenia”. Motywy lub produkty, z którymi można powiązać określony segment klientów, są zatem wykorzystywane do żywności dla niemowląt. Matki i dzieci są wprowadzane, więc zadanie ma więcej wspólnego z istotnością lub kontekstem reklamy. Niektóre kolory mają również wartość skojarzoną, a niektóre marki i firmy używają określonego koloru do promocji swoich produktów. Na przykład easygroup używa pomarańczowego i czerwonego Vodafone jako standardowego koloru dla wszystkich reklam. Logo lub symbol firmy jest również częścią rozwoju marki i pomaga nadać jej tożsamość. Ma silną wartość asocjacyjną.

Skojarzenie powinno być zaprojektowane w taki sposób, aby służyło nie tylko szybkiemu zrozumieniu i postrzeganiu konsumenta, ale również zostało zapamiętane na długo. Dlatego pamięć lub zachowanie jest ważnym aspektem psychologii reklamy, ponieważ tylko reklama, którą konsumenci mogą łatwo zapamiętać przez długi czas, ponieważ jest nowa lub używa słów, kolorów i liczb jest najbardziej skuteczna.

Opracowanie & # 39; Marka & # 39; Jest tak samo skuteczny, ponieważ marka pomaga przyciągać uwagę, budować skojarzenia (na przykład łączymy Coke lub Pepsi z młodością, świętowaniem i napojem popularnym na każdą okazję) oraz w pamięci lub zachowaniu usługi związanej z usługą Zdjęcia produktu. Marka ma zatem kluczowe znaczenie w reklamie, ponieważ marki pomagają nadać produktowi nazwę i niepowtarzalną tożsamość. Torba Gucci lub aparat Sony jest zatem bardziej znana z marki niż z produktu.

Marka jest rozpoznawalna ze względu na swoją nazwę, jakość i reputację dzięki reklamom, które dziś podkreślają wyjątkowość marek. Na przykład ostatnie reklamy HSBC na lotniskach na całym świecie koncentrują się na różnych perspektywach, preferencjach i preferencjach ludzi w różnych kulturach. Więc jeśli zobaczysz reklamy, które pokazują dwie różne perspektywy na to samo, wiesz, że to jest HSBC. Niektóre marki opracowują hasła lub motta, które wyróżniają markę i nadają jej szczególny charakter.

Być może zastanawiałeś się, dlaczego modelki wyglądają bez życia na pokazach mody. Pokazy mody są zwykle organizowane dla marek projektantów, które sprzedają ubrania i akcesoria, i zwykle te pokazy mody podkreślają ubrania, dlatego modele są raczej „pozbawione wyrazu”. Chociaż te pokazy mody pokazują ubrania bez emocji, reklamy często używają wyrażeń, ponieważ emocje muszą być przekazywane konsumentom za pośrednictwem mediów wizualnych, aby uzyskać efekt. Przekazywanie wiadomości za pośrednictwem medium jest trudne, a reklamodawcy często wykorzystują emocje, aby zachować przekaz opisany przez produkt.

Cokolwiek to jest, mantra ma wywierać wpływ i wywierać trwały wpływ na umysł konsumenta. Przesłaniem produktu, mottem marki i duchem konsumenta są trzy marki ważne dla reklamy.

Należy jednak pamiętać, że reklamy różnych mediów muszą być różne. Reklama radiowa powinna koncentrować się na sile dźwięków i słów. Reklamy internetowe koncentrują się na grafice i kolorach. Reklamy prasowe koncentrują się na przestrzeni i temacie; a reklama telewizyjna bardziej skupiałaby się na wykorzystywanych emocjach i kontekście. Ważne jest użycie ruchu, wielkich liter, kontrastowych kolorów itp. Aby zwrócić uwagę na produkt, produkt jest również podświetlony w jakiejś formie.

Jak to wpływa na masy, konsumentów, którzy faktycznie kupią produkt? Oprócz procesu przyciągania uwagi, retencji, która generuje dźwięki i słowa, które pomagają w zapamiętywaniu oraz w powiązaniu wartości produktów i reklamy, istnieje inny czynnik, który jest niezbędny dla konsumenta. Reklama nie wystarczy, ponieważ klient musi kupić produkt, który uwzględnia potrzebę, jakość, właściwości i cenę produktu.

Jeśli firma koncentruje się wyłącznie na fizycznych aspektach produktu, takiego jak Apple iPhone, który dobrze prezentuje się na stole, prawdopodobnie nie jest to najlepszy sposób, aby wpłynąć na rynek. Funkcje są równie ważne jak cena. Potem oczywiście & # 39; Hype & # 39; który w pewien sposób wyzwala pewną masową psychologię, więc ludzie czasem ustawiają się w kolejce po nowe produkty. Jednak próba użycia psychologii masowej lub jakiegoś hype lub histerii w stosunku do produktu to tylko krótkoterminowa strategia reklamowa. Długoterminowe ustanowienie produktu opiera się na prawdziwej jakości, przyjazności dla użytkownika i cenie, i ostatecznie wszystkie firmy powinny to podkreślić.

Konkurs może mieć wiele wspólnego z rodzajem reklam, z których korzystają firmy. Dlatego słabości innych podobnych produktów innych firm są subtelnie podkreślone, chociaż nie zawsze może to mieć pozytywny wpływ na opinię klienta. Zwykle większość produktów, które są reklamowane jako unikalne i nie są podobne do innych produktów, może mieć pozytywny efekt i skutecznie wywoływać szum konsumencki i ciekawość. Skoncentrowanie się na wyjątkowości i podkreślenie odmienności i nowości produktu w sposób, który wzbudza ciekawość, jest pewnym sposobem na zwiększenie popularności produktu. Daje to konsumentom powód, aby dowiedzieć się więcej i będą wchodzić do sklepów, aby zapytać o produkt. Chociaż gwiazdy są używane głównie w reklamach w celu promowania produktów lub promocji marki, kultura celebrytów ma tylko duży wpływ na młodzież, więc ogólna wartość reklam celebrytów może być nieco zawyżona. Wymaga to osobnej dyskusji na temat kultury celebrytów.

Ostatecznym celem wszystkich reklamodawców i promotorów jest zapewnienie sprzedaży produktów i usług oraz zwiększenie sprzedaży i potencjalnego zainteresowania konsumentów. To pierwszy krótkoterminowy krok na drodze do wprowadzenia nowego produktu na rynek. Utrzymanie zainteresowania klientów to inna gra i wymaga reputacji marki, jakości produktu, prawidłowych cen i ciągłej reklamy wysokiej jakości, aby ostatecznie zapewnić sukces produktu.

[ff id=”6″]