Skip to main content

na perspektywy śmiechu, dlaczego ludzie się śmieją i jak śmiech tworzy zdrowy optymizm.

Śmiech jest istotnym aspektem ludzkiego życia. Psychologiczna teoria śmiechu uwzględnia biologię lub aktywność mózgu w śmiechu oraz związane z tym emocje lub wyrażenia związane ze śmiechem. Dlaczego niektórzy ludzie śmieją się bardziej niż inni? Dlaczego niektórzy ludzie chichoczą, a inni śmieją się głośno lub ciepło? Niektóre osoby z bardziej aktywną samokontrolą mogą mieć trudności, a nawet dziwnie, śmiać się zbyt głośno. Niektórym może być bardzo przyjemnie rozśmieszać innych, podczas gdy inni lubią się śmiać z siebie i lubią, gdy inni się rozśmieszają

Śmiech jest zasadniczo zdrowy, a eksperci ds. Zdrowia zalecają ćwiczenia śmiechu, ponieważ ćwiczenia mięśni twarzy wzmacniają układ oddechowy, mózg i serce również czerpią korzyści z ćwiczeń, a generowany w twoim umyśle optymizm przekłada się zasadniczo na samopoczucie fizyczne. Kiedy się śmiejesz, pojawia się optymizm i czujesz się szczęśliwy i zdrowy emocjonalnie. Kiedy jesteś zdrowy emocjonalnie i optymistycznie, możesz się śmiać, a to tworzy zdrowy cykl emocji

Sam śmiech nie jest pozytywną emocją, ale wyrazem i promuje pozytywne emocje, a śmiech jest również wywoływany przez emocje pozytywne.

Kiedy dzieci płaczą, łaskoczą lub zwisają zabawki, aby natychmiast zapomniały o negatywnych emocjach i zaczęły się śmiać i czuć się dobrze. Ponieważ szczęście jest tak ważne w życiu, śmiech jest równie ważny, jak to, jak wyrażamy nasze szczęście śmiechem. Niemowlęta są bardziej niewinne i szybko wyrażą swoje szczęście po płaczu. Dorośli są nieco bardziej kontrolowani i wyrachowani. Nie mogą wyrazić szczęścia ani pozytywnych uczuć przez śmiech po depresyjnych atakach lub okresach smutku.

Niektóre pytania (i odpowiedzi), które muszą opracować psychologowie, to:

Dlaczego ludzie się śmieją?

Jakie mechanizmy mózgowe lub czynności mózgu biorą udział w śmiechu?

Dlaczego niektórzy ludzie śmieją się głośno, a inni są bardziej kontrolowani?

Jakie są korzyści zdrowotne wynikające ze śmiechu?

Jak ciało reaguje na śmiech?

Dlaczego niektórzy lubią rozśmieszać innych, a inni są szczęśliwi, gdy inni się rozśmieszają?

Śmiech ma złożoną dynamikę psychologiczną. Mogą lubić się śmiać lub rozśmieszać innych, a komicy to ludzie, którzy lubią kontrolować publiczność, więc zachwycają i ożywiają ludzi wokół siebie żartami. Jeśli potrafisz rozśmieszyć innych, masz władzę i kontrolę nad ich emocjami. Tak więc śmiech nie jest tak łatwy, jak się wydaje. Jest to bardzo złożona dynamika psychologiczna.

Pomyśl o komikach takich jak Charlie Chaplin lub Seinfeld. Mają intensywną kontrolę psychologiczną nad publicznością, a tego rodzaju kontrolą jest siła. W końcu rozśmieszanie innych daje poczucie siły, chociaż komicy rozśmieszają innych, ponieważ uwalniają swoje energiczne umysły poprzez żarty. Energiczny żart to twórcza ekspresja, a niektórzy ludzie są zmuszani do żartowania i angażowania publiczności w napady śmiechu.

Śmiech to nie tylko biologia, ale także ekspresja psychologiczna. Badanie śmiechu, a nawet dziwne studium historii śmiechu, może pomóc psychologom zrozumieć, jak rozwijał się śmiech u ludzi i jak psychologiczne wyrażenia śmiechu pomogły rozwinąć pozytywne emocje i twórcze wyrażenia oraz przyniosły społeczności i społeczności razem. W czasach starożytnych uliczni artyści rozśmieszali ludzi, a tego rodzaju powołanie istnieje do dziś. Artyści uliczni żartują i zarabiają na życie, rozśmieszając ludzi, a to część rozmowy.

Przeczytaj moją psychologię rozrywki, aby zrozumieć, jak rozrywka ma pozytywny wpływ na społeczeństwo. Śmiech ma również podstawowe znaczenie dla zdrowia ludzkiego, dobrobytu i długowieczności. Im jesteś szczęśliwszy, tym dłużej będziesz żyć.

Biologiczna podstawa śmiechu

Przed latami 60. XX wieku nie było dużo śmiechu, kiedy naukowcy zaczęli badać zalety śmiechu. Śmiech uwalnia endorfiny, które są naturalnymi lekami przeciwbólowymi lub przeciwbólowymi, a śmiech pomaga złagodzić ból w ciele. Śmiech wywołuje pozytywne emocje i stymuluje podwzgórze i ciało migdałowate. Naukowcy wskazali, że te pozytywne emocje mają pozytywny wpływ na organizm. Psychologia musi kontynuować badania podłużne, aby określić długoterminowe skutki śmiechu dla zdrowia ludzkiego. Medyczne skutki śmiechu należy również zbadać bardziej szczegółowo. Śmiejąc się trzy godziny dziennie przez rok łagodzi zapalenie stawów lub inny ból fizyczny? Jak śmiech wpływa na mięśnie twarzy? Czy podczas śmiechu przyspieszysz starzenie się lub zmarszczki?

Psychologiczne podstawy śmiechu

Śmiech wywołuje pozytywne emocje i promuje zdrowie, długowieczność i długofalowe samopoczucie. Niektórzy psychologowie i terapeuci opracowali innowacyjne pomysły, takie jak terapia śmiechem, klub śmiechu itp. Śmiech może przynieść fizyczne korzyści dla dróg oddechowych, ale ostatecznie to psychologiczne korzyści są ważne. Pozytywne emocje wywoływane przez śmiech są zaraźliwe, a śmiech wśród członków zespołu może pomóc zwiększyć energię i wydajność w zespole.

Podstawa filozoficzna LaughteR

Niewiele jest filozoficznych analiz dotyczących śmiechu. Wcześni stoicy, a nawet greccy filozofowie uważali publiczny śmiech za niepotrzebny lub możliwy do uniknięcia. Chociaż dwaj dowcipnisie regularnie pojawiali się w starożytności, aby rozśmieszać ludzi, a starzy królowie mieli głupców lub komików, aby zabawiać ludzi. Śmiech na początku był przede wszystkim formą rozrywki, a nie terapii psychologicznej. Ale rozrywka ma swoją wartość psychologiczną, więc działalność, która była tylko rozrywką, jest obecnie znana ze swoich właściwości terapeutycznych. Ta zmiana w naszym spojrzeniu na śmiech jest interesująca, a wartość śmiechu wzrośnie dopiero wraz z kolejnymi odkryciami.

Literacka podstawa śmiechu

Literacka lub historyczna podstawa śmiechu pokazuje, że śmiech, humor i satyra są ze sobą powiązane i że pierwsi satyrycy i humaniści, na przykład Voltaire, używali śmiechu, aby wpływać na polityczne motywy i decyzje ludzi. Humor i satyra były narzędziami politycznymi, a śmiech zawsze motywował ludzi w określonych kierunkach. Tak więc śmiech był wykorzystywany w historii do różnych celów, od rozrywki, motywacji politycznej lub społecznej mas po współczesne przyczyny terapeutyczne i zdrowotne.

Istnieje również wiele rodzajów śmiechu, w które nie wchodzę tutaj, ale rodzaje śmiechu zależą od wyrażeń, zaangażowanych emocji, zwyczajów społecznych lub kulturowych oraz indywidualnej osobowości. Choroby psychiczne wpływają również na sposób, w jaki się śmiejesz, a niektórzy chorzy psychicznie mają nietypowy śmiech.

Studenci i badacze psychologii powinni idealnie zbadać, jakie rodzaje śmiechu panują w kulturach wśród niektórych osobowości i jak zmieniły się wyrażenia śmiechu w czasie. Badacze muszą również zbadać historię śmiechu, społeczne zwyczaje związane ze śmiechem, związek między humorem, satyrą i śmiechem z literackiej i historycznej perspektywy, a także przekształcenie śmiechu z działalności wyłącznie rozrywkowej w narzędzie terapeutyczne o znacznych korzyściach zdrowotnych.

[ff id=”6″]