Skip to main content

Życie w zniekształconych domach na wąskich uliczkach, chodzenie godzinami w pracy, podróżowanie zatłoczonymi autobusami i pociągami oraz jedzenie, gdy nie ma wystarczającej ilości jedzenia, przypominają nam mocno straszne dni, w których ludzie żyją w pewnym momencie. Mijają dni, czas się zmienia, życie toczy się dalej, ale pozostają myśli i doświadczenia zebrane na kartach historii pamięci, którą nazywamy „przeszłością”. Zasadniczo te przeszłe wydarzenia łączą pewne cenne aspekty z ludźmi znajdującymi się na drodze trudności. Obowiązuje tutaj słynne powiedzenie „ciężkie czasy nigdy nie trwają, ciężcy ludzie to robią” Roberta Schullera.

Nigdy nie jest to intensywność sytuacji, ale liczy się psychologia osoby stojącej w obliczu sytuacji. Niektórzy walczą i pokonują przeszkody na drodze do sukcesu, podczas gdy inni ulegają bólowi i potrzebie ciernistych ulic. Zmaganie się z tak dziwnymi czasami budzi w sobie odwagę, tolerancję i cierpliwość, które są jednymi z ważnych cech niezbędnych do przetrwania.

Teraz możemy zrozumieć znaczenie słowa „walka”, które odnosi się do każdej żywej istoty na tej planecie. Nie ma znaczenia, czy jest to drzewko, które wypada z powierzchni ziemi, by stać się rośliną i rosnąć, czy dziecko, które się rodzi i wyrywa macicę, by stawić czoła światu. Życie na ogół ma dwie nieuniknione fazy, jedną pełną radości i szczęścia, podczas gdy druga wydaje się bardzo stresująca, ciężka i męcząca. Oba są równie istotne dla całości. Tylko dobre czasy bez łez czynią człowieka niedojrzałym, uzależnionym i kalekim. Z drugiej strony tylko potrzeba czyni człowieka twardym, apatycznym i okrutnym. Równowaga obu elementów dopełnia zatem jednostki. Co więcej, możesz być szczęśliwy tylko wtedy, gdy zrozumiesz ból cierpienia.

Ta walka daje nam możliwość wzrastania i poruszania się w życiu. Najbardziej znani ludzie mają trudne historie o walce pod ich sukcesem. Sukces jest ważny, ponieważ osiągnięcie wysiłku wymaga wysiłku, wytrwałości, przekonania i ambicji.

Było wiele książek i filmów o życiu wielkich ludzi, które podkreślały ich walkę. Jedną z książek jest „Długa aspiracja” Roya Morrisa, która opowiada o trzydziestoletniej walce Abrahama Lincolna z jego politycznym rywalem Stephenem Douglasem, który ukształtował i wpłynął na przyszłość kraju. Kiedy ostatnio kręciłem, był film Marathi Paresha Mokashiego, „Harishchandrachi Factory”, który dotyczył walki Dadasaheba Phalke o wyprodukowanie Raja Harishchandra w 1913 roku, pierwszego filmu pełnometrażowego w Indiach. Film był nominowany do Oscarów.

Są też ludzie, którzy wspięli się po drabinie sukcesu i zostawili gorzkie historie. Wymieniłbym kilka godnych uwagi ludzi, którzy swoimi umiejętnościami, wysiłkami i przedsiębiorczością umocnili wizję narodu i sprawdziły się na każdym etapie życia. Zaczynałby od osoby, która wierzyła w „Życie to wzrost”, uważanego za najbardziej przedsiębiorczego przedsiębiorcę w Indiach i założyciela największej prywatnej firmy, The Reliance Group. Tak, nazwa nie jest trudna do zapamiętania „Guru” Dhirajlal Hirachand Ambani. Podróż jego życia do tyłu ujawni pewne aspekty walki, którą przeprowadził, zanim został nazwany „Dhirubhai”. Był synem nauczyciela. Jego kariera przedsiębiorcza rozpoczęła się od sprzedaży bhadżów pielgrzymom w weekend. Następnie pracował jako pracownik stacji benzynowej i pracownik spółki naftowej w Jemenie. Reliance Commercial Corporation zostało założone dziesięć lat później i było jego pierwszym biurem na powierzchni zaledwie 350 stóp kwadratowych. W tym czasie mieszkał z żoną i dziećmi w małym mieszkaniu w Bombaju. Dhirubhai otworzył pierwszą fabrykę tekstyliów w Narodzie w Ahmedabad; To było w 1977 roku. Jego produktem była popularna marka „Vimal”. Z czasem dywersyfikował się na telekomunikację, technologie informacyjne, energię, energię, handel detaliczny, rynki kapitałowe i wiele innych. Zainicjował „dzielny kult” w Indiach. Od 1977 do 2007 roku magnat biznesowy był na szczycie listy najbogatszych na świecie. Roczna sprzedaż grupy wynosi obecnie ponad 28 miliardów dolarów. Reliance zaczęło się od zera i jest teraz znaną nazwą, która jest związana z prawie wszystkimi obszarami biznesowymi. Aby odnieść sukces w życiu, potrzebujesz wykształcenia, dobrobytu, pochodzenia rodzinnego, nie miał żadnego z nich, ale mimo to zmienił się ze szmat na bogactwo dzięki swojej odwadze, odwadze i inicjatywie. Dhirubhai Ambani jest wyjątkową osobą i naprawdę przedsiębiorcą par excellence.

Legendy bojowe, oparte na przykładach, łatwo kojarzą się z bólem i wysiłkiem, jaki ludzie w życiu ponieśli. Kolejną ważną osobą jest Brijmohan Lal Munjal, przewodniczący Hero Group, synonim dwukołowców w Indiach. Pochodzi z prostej rodziny z klasy średniej, która odczuła ból podziału i przybyła do Amritsar. On i jego bracia założyli małą firmę, sprzedając części rowerowe producentom, powoli i konsekwentnie rozszerzając swoją działalność na różne części kraju. Stopniowo stali się jednym z największych dostawców części rowerowych w kraju. Później w 1952 roku weszli do segmentu produkcyjnego, przy wsparciu rządowym uruchomiono Hero Cycles, który zdominował rynek. Następnie współpracował z japońską Hondą i wprowadzono na rynek słynnego bohatera Hondy. Dziś Hero Group jest liderem motocykli i produkuje największą liczbę motocykli na świecie.

Nie chodzi o kilka nazwisk, ale o wielu z nas, którzy ciężko pracują, aby wyróżnić się w swoich obszarach, i dlatego możemy najlepiej zdefiniować naszą psychologię walki. Oto kolejna taka definicja dr. Karsanbhai Kodidas Patel, przemysłowiec, który otrzymał nagrodę Padmashri (2010), założyciel grupy Nirma, znanej marki detergentów, mydła i kosmetyków. Pamięć o jego historii walki zaczyna się, gdy zaczął jako technik laboratoryjny w wieku 21 lat po ukończeniu studiów licencjackich. Ze względu na swoje twórcze zainteresowania założył firmę, w której jeździł rowerem po okolicy i sprzedawał ręcznie robione opakowania detergentów po bardzo niskiej cenie, powoli jego produkt był lubiany i preferowany w stosunku do innych marek i bez obawy zapuszczał się do nowej działalności mieć porażkę. W krótkim czasie ujawnił swój produkt w Gujarat, a Maharashtra nadal penetrował rynek krajowy. Karsanbhai obalił stare teorie biznesowe i opracował nowe, aby Nirma była dostępna w bardziej konkurencyjnej cenie. Dzięki innowacyjnym strategiom, metodom przyjaznym dla środowiska i pracochłonnym technikom produkcji; Przez długi czas podbijał krajowy segment rynku detergentów i wspierał większe renomowane marki.

Liczba ta zwiększyłaby się w dużych liczbach po rejestracji, ale jedno jest pewne, że każde imię pozostawia wiadomość polegającą na chodzeniu bez zatrzymywania się, aż dotrzesz do miejsca docelowego. W końcu to tak, jakby patrzeć na szklankę, która jest w połowie wypełniona wodą, dla niektórych jest w połowie pusta, a dla innych szklanka jest w połowie wypełniona. Innymi słowy, możesz pozytywnie podejść do sytuacji, w której uczy się, rozumie i rośnie. Z doświadczeniem osiąga nieosiągalne cele i staje się kolejnym Dhirubhai, Dadasaheb lub Lincoln. Walka wymaga postawy i niczego więcej.

[ff id=”6″]