Skip to main content

Pula jest jednym z najpopularniejszych miejsc turystycznych w Chorwacji, szczególnie popularnym wśród miłośników żeglarstwa i czarteru jachtów, ponieważ lokalny port jest otoczony marinami, które oferują wynajem jachtów. Pula znajduje się na końcu półwyspu Istria i jest powszechnie uważana za jedno z klasycznych miejsc do żeglowania w Chorwacji, które każdego roku przyciąga coraz więcej turystów.

Jednym z głównych powodów popularności tego miasta jest jego długa historia, z której większość można dziś zobaczyć, od ruin rzymskich po pozostałości słowiańskie ze średniowiecza. Pomimo tych kultur, Pula była w większości zamieszkana przez Włochów przez większą część swojej historii, która od dawna jest źródłem sporów między Genuą a Wenecją.

Dziś, po burzliwym okresie pod panowaniem Austro-Węgier i powrocie do Chorwacji, miasto Pula jest zamieszkane głównie przez Serbów, Włochów, Bośniaków i Słoweńców. Jest to dowód na obecność lokalnych potpourri kultur i narodowości, a także ich otwartych umysłów i serc.

Najsłynniejsze zabytki miasta to bez wątpienia te z okresu rzymskiego, począwszy od forum na głównym placu miasta, aż po pozostałości z innych czasów i kultur, takich jak klasztor św. Franciszka, „Kastel”. oraz cmentarz marynarza wraz z klasztorem, do którego wkracza prawie 15 000 żołnierzy austro-węgierskich.

Dla tych, którzy przychodzą Pula na wakacje czarteru jachtówWażnym czynnikiem jest poszukiwanie świeżych produktów do kupienia. Można to zrobić na lokalnym rynku centralnym. Tutaj znajdziesz okazje ze świeżymi owocami morza, rękodziełem, pamiątkami i inną biżuterią. Podczas pobytu w tej części Chorwacji zalecamy zabranie do domu niektórych lokalnych przysmaków, takich jak wino i trufle. Aby to zrobić, powinieneś udać się do Zigante. Bardziej nowoczesne zakupy to centrum handlowe w pobliżu lotniska.

Dla miłego Wakacje czarter jachtu w PuliMusisz tylko spróbować lokalnych potraw, które można opisać tylko jako świeże i wyrafinowane. Jest bardzo podobny do potraw śródziemnomorskich i silnie opiera się na owocach morza i lokalnych produktach, takich jak oliwki i trufle, ale także na zdrowym mięsie, takim jak jagnięcina lub koza. Jako dowód długiego włoskiego dziedzictwa miasta, wciąż istnieje wiele włoskich restauracji serwujących dania specjalne.

Jeśli chcesz się dobrze bawić po zmroku, istnieje wiele miejsc, w których Ty i Twoja załoga żeglarska mogą się dobrze bawić. Przekonasz się jednak, że większość miejsc na starym mieście jest nieco kaleką z powodu lokalnych ograniczeń, które narzucają ogólne światło po północy. Ale poza tą centralną częścią impreza trwa do późnych godzin porannych, więc ty i twoi szukający zabawy przyjaciele nie powinniście przegapić.

A ponieważ mówimy o sposobach spędzania wolnego czasu, porozmawiajmy o lokalnych wydarzeniach. Trzeba powiedzieć, że Pula nosi odznakę znanego kurortu z wielką dumą i wyróżnieniem i wie, jak zaangażować swoich gości. Zgodnie z oczekiwaniami większość festiwali i uroczystości w mieście odbywa się latem, co zbiega się z sezonem turystycznym. Niektóre z nich to festiwal Seasplash Reggae w lipcu, festiwal filmowy w Puli i festiwal Histria w sierpniu.

[ff id=”1″]