Skip to main content

Jeśli wolisz igłę niż nóż, nowoczesne rozwiązania do iniekcji są właśnie dla Ciebie. Botox i kolagen są nadal nieinwazyjnymi zabiegami chirurgii plastycznej, ale wymagają regularnych wizyt w gabinecie lekarskim. Zastrzyki są równie skuteczne, ale działają dłużej.

Restylane i Radiesse istnieją już od połowy lat 90. Są to specjalne wypełniacze skóry właściwej, które są specjalnie wstrzykiwane w obszary twarzy i ciała, wypełniając linie, w których tłuszcz się rozpuścił. FDA zatwierdziła oba produkty w Stanach Zjednoczonych jako bezpieczne wypełniacze kosmetyczne. Zabiegi są szybkie, skuteczne i długotrwałe. Po 30-minutowej wizycie w gabinecie lekarskim pacjenci mogą spodziewać się wznowienia normalnych czynności niemal natychmiast.

Restylane Restylane jest stosowany od 1996 roku i jest obecnie najpopularniejszym dostępnym wypełniaczem. Służy głównie do korygowania cienkich linii wokół ust i czoła. Przywraca pełnię twarzy, korygując umiarkowane do ciężkich zmarszczki. Restylane zmienia także cienkie usta w pełny, zmysłowy uśmiech. Leczenie może trwać od 6 do 12 miesięcy i kosztuje mniej niż inne popularne produkty do wstrzykiwań, takie jak Radiesse.

Jedną z zalet Restylane w porównaniu z kolagenem jest to, że jest on wytwarzany z kwasu hialuronowego, naturalnej substancji, która jest już obecna w ludzkim ciele. Krystalicznie czysty żel jest biodegradowalny i nie zawiera kwasu hialuronowego pochodzenia zwierzęcego, co eliminuje ryzyko przenoszenia chorób zwierząt i reakcji alergicznych. Wielu pacjentów z kolagenem wołowym przeszło na Restylane z powodu reakcji alergicznych na produkty uboczne pochodzenia zwierzęcego zawarte w kolagenie.

Radiesse Podobnie jak Restylane, Radiesse wygładza głębokie zmarszczki i zmarszczki wokół nosa i ust, co poprawia kontury twarzy. Radiesse, wcześniej znany jako „Promieniowanie”, może być również używany do powiększania warg w celu poprawy linii warg.

Radiesse jest podobny do Restylane, ponieważ jest wykonany z hipoalergicznych i biokompatybilnych materiałów, które mogą być łatwo i bezpiecznie wchłaniane przez organizm. Chociaż to pióro wieczne jest droższe, stali klienci Radiesse wolą go, ponieważ na dłuższą metę jest tańszy. Średni czas trwania leczenia wynosi ponad 2 lata – prawie dwa razy dłużej niż w przypadku Restylane. Pomaga również stymulować zdrowy nowy kolagen pod skórą, co wydłuża gładki jedwabny wygląd.

Oprócz estetycznego zastosowania, Radiesse oferuje inne korzyści medyczne dla pacjentów wymagających większej rekonstrukcji. Składniki Radiesse wykonane z mikrosfer hydroksyapatatu wapnia są idealnymi substytutami implantów dentystycznych i twarzy. Jest także skuteczny w leczeniu wad strun głosowych i brodawki twarzowej oraz rozwiązuje problemy z odpadami twarzy u pacjentów z HIV.

Skutki uboczne Podobnie jak w przypadku każdego leczenia medycznego lub kosmetycznego, pacjent może spodziewać się dyskomfortu i innych łagodnych skutków ubocznych, takich jak zasinienie lub obrzęk po wstrzyknięciu. Pacjenci powinni zachować nieco większą ostrożność, aby mięśnie mogły odpocząć po kilku godzinach lub dniach. Zapytaj swojego lekarza o najlepsze leczenie i najskuteczniejszy plan powrotu do zdrowia.

[ff id=”7″]